Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Fulfix - Tratament impotriva căderii parului?

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#55
sepe40

sepe40

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 26.11.2013
Daca cineva a testat acest produs , da-mi si mie comentariu.

#56
zjyghczk

zjyghczk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 04.08.2013

 sepe40, on 05 ianuarie 2014 - 19:52, said:

Daca cineva a testat acest produs , da-mi si mie comentariu.
sunt 4 pagini de comentarii unde si o gaina ar putea intelege ca toata faza cu astea aparute peste noapte este o vrajeala ieftina indreptata in special spre cei cu low iq si tu intrebi de teste, doamne de unde dracu apareti


Quote

Sediu social: Timisoara; Strada Gheorghe Lazar; nr. 27; Ap.1; judetul Timis
Cod unic de inregistrare: 28970830 din data de: 09.08.2011
Nr. de ordine in registrul comertului: J35/1820/08.08.2011
Telefon:0772037297 / 0356462302

se pare ca tipu dintr-un apartament a reusit sa gaseasca tratament pentru orice.
https://www.google.c...&q=0772 037 297

#57
vdecali

vdecali

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.04.2008
Mai nou, daca vrei sa ai dai in judecata nu poti.  Pe siteul lor  au afisat:
Competente juridice
Acest Acord este guvernat de legislatia Europeana, legi speciale care reglementeaza probleme legate de comertul online, vanzari la distanta si protectia consumatorului si sunt supuse jurisdictiei exclusive a instantelor din locul de origine al companiei noastre .
Si compania poate fi in Maldive.

Dar e in Timisoara;
SC NOVA MIND SRL - Date Economice
Cifra de faceri: 114,429 Lei
Profitul net: 3,842 Lei
Pierdere net: 0 Lei
Profit brut: 6,170 Lei
Pierdere brut: 0 Lei
Salariati: 2 angajati
Tipul de activitate, conform clasificarii CAEN din :
Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Datorii Total: 172,842 Lei
Cheltuieli totale: 108,265 Lei
Venituri totale: 114,435 Lei
Active imobilizate TOTAL: 2,647 Lei
Active circulante TOTAL: 174,176 Lei
Stocuri: 36,150 Lei
Disponibilitati banesti / Casa si conturi la banci: Lei
Creante: 63,549 Lei
Cheltuieli in avans 61 Lei
Venituri in avans 0 Lei
Capitaluri: 4,042 Lei
Patrimoniul regiei: 0 Lei
Patrimoniul public: 0 Lei
Provizioane pentru riscuri si cheltuieli: 0 Lei
Capital social subscris si varsat: 200 Lei

Firma Infintata in anul 2011
Ultima Inregistrare la ANAF(*): 27 December 2011
Prelucrarea ultimelor informatii depuse la ANAF(**): 27 December 2011
Agent comercial inregistrat ca platitor de impozit pe profit inregistrat la data de 11-AUG-11
Firma platitoare de tva incepand cu data de 26-OCT-11
Nu exista inregistrari ca se platesc asigurari sociale
Nu exista inregistrari ca se platesc contributia de asigurari pentru somaj
Nu exista inregistrari ca se plateste contributia angajatorilor pentru Fondul de garantare pentru plata creantelor sociale
Nu exista inregistrari ca se plateste contributia pentru asigurari de sanatate
Nu exista inregistrari ca se plateste contributia pentru concedii si indemnizatii de la persoane juridice sau fizice
Numar mediu de salariati pentru anul 2010 : 2 angajati

Pentru ai desfiinta de pe facebook  ,dati clic pe imaginea lor sus si o sa fiti intrebat daca vreti sa stergeti,si de ce.Eu am zis reclama inselatoare.

Edited by vdecali, 06 January 2014 - 19:53.


#58
zjyghczk

zjyghczk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 04.08.2013
nu ai ce desființa, sunt prea multi prosti care botu la asa ceva oricat de evidenta ar fi înșelătoria

#59
chris_mm82

chris_mm82

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.01.2014
De unde s-a ajuns la firma Nova Mind SRL din TM??

#60
Usagy

Usagy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 09.01.2006
Traiasca Goagal!
Tanti Sanda Vasilache testimonialita este de fapt o fatuca din reclama la un produs de styling: http://www.dieneindu...n-complex/c1lmk

ce sa mai zic de nenea Radu Nicolae care si-a facut transplant de par: http://bobmans-hair-...e-after_31.html

Need more? Goagal Images search! Dureaza cateva minute Posted Image

Moreover, nu si-a pus nimeni problema ca nu e aprobal de FDA? http://www.accessdat...der/drugsatfda/
SAU un alt organism de reglementare a medicamentelor din lumea asta?

Cei care au probleme cu caderea parului stiu probabil ca medicamentele existente deja au grave efecte secundare - si brusc, a aparut minunea fara nici un efect advers?
Oricum, in cazul produselor achizitionate online trebuie sa existe posibilitatea returnarii lor. prin lege este garantat acest drept

Edited by Usagy, 09 January 2014 - 01:33.


#61
grafenberg

grafenberg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.01.2014
Isaak:

"ALTCEVA: am folosit si eu tot felu de produse care promiteau marea cu sarea.Doua dintre ele, care chiar erau bune, dar au niste efecte secundare atit de nasoale ca pe multi i-au bagat in spital la urgente.A trebuit sa renunt la ele din cauza ca ma simteam ca naiba dupa ele.Si totusi, stiti care au fost singurele "medicamente" care chiar au avut efect? Tinctura de usturoi si ardei iute! Daca mai puneti la socoteala si niste masti cu galbenus de ou (gasiti reteta pe net), efectele sint chiar misto.Datorita lor am acuma par pe cap."

"Da, foarte corect ce zici, dar cine-a zis ca facem tot efortu' asta de dragu femeilor? Eu pur si simplu nu vreau sa fiu chelios..."


Deci... lamureste-ne si pe noi, cum vine asta? Posted Image Posted Image

Este cineva din Bucuresti care a comandat? P.M. pt anumite detalii please... Tare imi doresc sa le fac o surpriza si pt a le ura un an nou plin de "bucurii". Posted Image

#62
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
ce anume te intereseaza? nu te sfii sa ne spui! :)

#63
grafenberg

grafenberg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.01.2014
In primul rand, livrarea comenzii. Prin cine o face? Urgent, Fan, DHL, Cargus etc... Exceptand anumite detalii care sunt false, s-ar putea sa nu stea prea bine nici la capitolul actelor si cu atat mai putin "protejarea" de catre un avocat.

#64
vio_dn

vio_dn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.09.2008
recunosc...mi am comandat..cine nu ar fi interesat de o solutie asupra unei probleme cu care a fost afectat...de apreciat interesul oricarui individ ce se preocupa versus " cine ma place ..bla,bla"
...ok..l am primit ...instinctiv bucuros....ulterior total dezamagit....mi am dat seama de marea teapa...nici nu mai imi vine sa l folosesc...imi dau seama ca in interior e un mare "full fas"...macar sa fie ceva curat , poate se activeaza placebo
..un ambalaj neingrijit...tiparit in casa...un flacon nesigilat..cu o eticheta printata pe o imprimanta cu deficit de culoare...instructiunile decupate cu foarfeca , ilizibile....lipsa posibilitati de a face retur
..nu ai voie sa evidentiezi " zeci de ani "de cercetari intr un produs de genul primit la comanda
..produsul a fost comandat pe site ul oficial...am incercat sa iau legatura cu ei....nici un raspuns ..si toate comentariile mele au fost sterse de admin.....marketingul este extrem de agresiv...dar..oameni buni..ESTE O MARE TEAPA....si scumpa

#65
emygo

emygo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.01.2014
Foarte bun topical...
Chiar ma tenta sa incerc, dar am avut inspirarea sa caut review-uri si am dat peste topic.
Ideea cu protectia consumatorului este foarte buna.
Eu am avut nevoie de ei, desi recunosc ca m-au pus pe drumuri o zi, putin. A meritat. Aveam probleme cu serviciul UPC si dupa ce am fost la protectia consumatorului, problemele s-au rezolvat scurt, frumos si la obiect. Rezolvarea a venit in termen legal de 30 zile. Si-au facut treaba.
Era cineva care se gandea sa duca solutia la analizat. Ideea e geniala.
Se poate interveni, doar ca cineva, care a comandat produsul, ar trebui sa vrea sa se deranjeze.

Multumesc celui care a facut topical si oameni buni... nu exista solutii pentru problema caderii parului universal valabila pentru toti.
La mine nu a mers Chelstop. Alopexil isi face treaba doar pe perioada tratamentului, dar nu pot spune ca m-am umplut de par. Am folosit Vichy, klorane si revalid. Am incercat, am fost la analize... Nimic, nu se stie cauza exacta, asa ca dam vina pe stres ca rezultatele analizelor sunt normale.
La mine ajuta, nu face minuni, doar ajuta Viaderm (pastille). Cand am perioade de caderi accelerate de par, a doua zi dupa ce incep sa iau Viaderm, parul nu mai cade. Se observa diferenta pe perna de dormit.
Solutii pentru mine nu am, inca mai caut, dar cred ca am sa revin la leacurile babesti cu spalat in ceai de brusture/nuca/urzica, facut de mine, culese si uscate de mine, asa cum faceam odata cand aveam mai mult timp.

#66
blauwehuis

blauwehuis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.01.2014
Am cumparat produsul.Greseala fatala!!!Situatie penibila!Din pacate, dupa ce am preluat coletul de la curier( un plic simplu capsat,fara factura) am gasit topic-ul.
Dezamagire absoluta,mai ales ca firma fantoma refuza acceptarea returului, pe motiv ca am acceptat termenii si conditiile lor prin comandare, si n-am invocat nici un motiv de retur.
Puteti sa ma ajutati cu sfat concret la ce organ sa apelez pt. a rezolva problema.Va multumesc anticipat!

#67
zjyghczk

zjyghczk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 04.08.2013
daca ai bani, apeleaza la un avocat si da-i in judecata pe teparii aia 2
poti incerca si la politie dar slabe sanse cu organu

#68
ibrabrian

ibrabrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.01.2014

 Ngbendu, on 14 decembrie 2013 - 16:54, said:

sorin147
"cam ce date ar trebui sa fie pe plic? daca apare numele persoanei care-l asteapta, ar parea mai oficial sau mai important? ar merita inca 20 de lei ?Posted Image
aparent produsul vine in ambalajul original, plicul este un fel de punga din supermarket"

Orice produs vândut trebuie însoţit de factură. Altfel, este ilegal. Voi lua legătura şi cu "protecţia consumatorului" pentru a nu mai fi păcăliţi şi alţi cumpărători de bună credinţă. De obicei, factura este în interiorul cutiei.
Cei care vând acest produs, sunt "ascunşi". Nici un fel de date prin care să faci legatura cu ei. Nu există o adresa de mail, un meniu "despre noi" sau "contact", un număr de telefon pe site-ul oficial http://www.fulfixcomplex.com
Înseamnă că au un motiv întemeiat să se ascundă. Văd că sunteţi de acord cu modul de livrare dar nu ziceţi nimic despre faptul că la ingrediente nu apare nici una din plantele miraculoase de care se vorbeşte pe site.
Am sentimentul că sunteţi mult mai familiarizat cu produsul decat lăsaţi să se înţeleagă...


hi everyone, to verify if this site above is authentic and real please passe it to the scamadviser.com site and see the result. this http://www.fulfixcomplex.com is based in the netherlands but the real location is hidden. Low trust rating a nd not safe to use at all. check this link http://www.scamadvis...lfixcomplex.com

Edited by ibrabrian, 16 January 2014 - 07:46.


#69
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
dupa aceeasi logica, nici forumul asta n-o duce prea bine :)
link

#70
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
daca nu te bagai in seama doar ca sa-ti faci reclama blogului, prezentai mai multa credibilitate.

#71
marcus4351

marcus4351

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.02.2014
Pastile pentru caderea parului - http://follixin.ro

#72
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
solutie eficienta impotriva pierderii parului

Attached Files


Edited by sorin147, 04 February 2014 - 09:56.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate