Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Fulfix - Tratament impotriva căderii parului?

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#37
Ngbendu

Ngbendu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.12.2013

View PostIsaak, on 06 decembrie 2013 - 20:47, said:

Am intrat si eu pe site-ul lor (http://www.hairhealt...1&#comment_here), dupa o reclama gasita pe net.La rubrica de comentarii am intrebat ce contraindicatii ar avea.Ei bine, mi s-a sters comentariul.Apoi, am scris alt comentariu in care i-am atentionat ca la rubrica de "marturii" aceleasi persoane din fotografiile alea au nume complet diferite pe alte site-uri de prezentare a produselor lor (site-uri care apartin aceleasi firme,asta e curios), dar mi-au sters si comentariul ala.Dupa aia, am pus alt comentariu in care i-am intrebat de ce nu scriu pretul produsului, PENTRU CA, te pun sa faci comanda la produsul ala, dar nu-ti spun cit costa !! Ei bine, SURPRIZA, dupa citeva minute mi-au sters si comentariul ala ! Deci te poti pomeni ca faci comanda, si-ti vine acasa o factura numa buna de cumparat un Mercedes.Exista niste comentarii pe site-ul ala complet penibile, puse anume acolo pentru reclama.

CONCLUZIILE LE TRAGETI VOI !

ALTCEVA: am folosit si eu tot felu de produse care promiteau marea cu sarea.Doua dintre ele, care chiar erau bune, dar au niste efecte secundare atit de nasoale ca pe multi i-au bagat in spital la urgente.A trebuit sa renunt la ele din cauza ca ma simteam ca naiba dupa ele.Si totusi, stiti care au fost singurele "medicamente" care chiar au avut efect? Tinctura de usturoi si ardei iute! Daca mai puneti la socoteala si niste masti cu galbenus de ou (gasiti reteta pe net), efectele sint chiar misto.Datorita lor am acuma par pe cap.

Rog moderatorul sa nu stearga adresa site-ului, ca sa stie lumea despre ce produs vorbim.

Da, si eu am postat aseara un mesaj pe acelasi site si acum vad ca mi l-au sters. Deci...

#38
XFloryX

XFloryX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.12.2013

View PostNgbendu, on 13 decembrie 2013 - 19:22, said:

Am comandat si eu Fulfix. M-a mirat cat de repede a venit curierul (dupa 2 zile), cu o masina neinscriptionata. In aceasta perioada, firmele de curierat nu fac fata comezilor si mereu sunt intarzieri. De aici mirarea mea cat de prompti au fost. In plus, nu exista factura. Produsul se afla intr-un plic alb, capsat grosolan. Nici un fel de date pe plic. In prezentarea produsului scrie despre planta Gotu Kola (Centella asiatica), o planta rara ce intra in compozitia produsului. Surpriza: la ingrediente nici nu se pomeneste de aceasta. Nici de He Shou Wu (Fallopia multiflora), nici de Saw Palmetto (Serenoa repens). Apare doar urzica, ginseng si ginkgo biloba. In comentarii scrie ca este un produs uleios, frumos parfumat. In realitate, are aspect de apa, usor mentolata. Nu stiu ce sa zic...ma tem sa nu fie o alta "taxa pe prostie"...

Asa este.Si eu am observat ca pe produs nu mai era trecuta niciuna din plantele miraculoase de care se pomenea pe site-ul lor. Iar pe plic as fi vrut sa fie trecuta o adresa la care as fi putut inapoia produsul in 10 zile asa cum se procedeaza cu toate produsele cumparate on-line(in cazul in care nu esti multumit).

View PostNgbendu, on 14 decembrie 2013 - 16:54, said:

sorin147
"cam ce date ar trebui sa fie pe plic? daca apare numele persoanei care-l asteapta, ar parea mai oficial sau mai important? ar merita inca 20 de lei ?Posted Image
aparent produsul vine in ambalajul original, plicul este un fel de punga din supermarket"

Orice produs vândut trebuie însoţit de factură. Altfel, este ilegal. Voi lua legătura şi cu "protecţia consumatorului" pentru a nu mai fi păcăliţi şi alţi cumpărători de bună credinţă. De obicei, factura este în interiorul cutiei.
Cei care vând acest produs, sunt "ascunşi". Nici un fel de date prin care să faci legatura cu ei. Nu există o adresa de mail, un meniu "despre noi" sau "contact", un număr de telefon pe site-ul oficial http://www.fulfixcomplex.com
Înseamnă că au un motiv întemeiat să se ascundă. Văd că sunteţi de acord cu modul de livrare dar nu ziceţi nimic despre faptul că la ingrediente nu apare nici una din plantele miraculoase de care se vorbeşte pe site.
Am sentimentul că sunteţi mult mai familiarizat cu produsul decat lăsaţi să se înţeleagă...

Pe plic ar fi trebuit sa fie trecute datele lor de contact si adresa de unde vine acest produs si  la care tu ,care ai comandat on-line ,ai putea ca in termen de 10 zile sa returnezi produsul din indiferent ce motiv(pt ca asta e regula cand comanzi on-line) !

DRAGII MEI , NU CRED CA ASTIA MAI VAND CEVA ! Eu am postat comentarii nasoale de acum cateva zile si vad ca nu le-au sters!

View PostNgbendu, on 14 decembrie 2013 - 19:24, said:

Da, si eu am postat aseara un mesaj pe acelasi site si acum vad ca mi l-au sters. Deci...

Eu am postat comment-uri nasoale din 8-9 decembrie si vad ca inca sunt acolo.E drept in acelea nu am avut rabdare sa-mi scriu numele la nume,lalala,aveam prea multi draci pe ei asa ca am inceput direct cu, comentariul!Astazi am mai postat unul si am sa verific peste cateva zile sa vad daca l-au sters!

#39
perseu77

perseu77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 16.07.2010
Ce derbedei ăia cu c.. ul lor de Fulfix. Am citit păţaniile voastre şi de cînd am deschis aces topic, am banuit că e o hoţie în ceea ce priveşte acest produs minune. Eu am început să le fac comenzi de produs pe numele unor duşmani sau aşa zişi prieteni de  interes pt. a mă mai distra ....
Trebuie să mergeţi la firma de curier care a adus mizeria aia de produs şi să cereţi detalii despre expeditor, apoi mergeţi la Protectia Consumatorului. Nu stiu daca ăştia vor face ceva, ca trăim in România şi le e lene să reprezinte interesele cetăţeanului păgubit de toţi excrocii care proliferează din considerentul spus mai sus... lene, neinplicare.
Dacă eraţi in SUA sau CANADA, în 24 h erau arestati. Spun asta deoarece cunosc cazuri.

Edited by perseu77, 15 December 2013 - 11:23.


#40
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
"Eu am început să le fac comenzi de produs pe numele unor duşmani sau aşa zişi prieteni de  interes pt. a mă mai distra ...."
"...trăim in România"

asta nu spune multe si despre tine?

#41
perseu77

perseu77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 16.07.2010
Ba da. Dar profit ca trăiesc în rromânia

Edited by perseu77, 15 December 2013 - 12:26.


#42
catalincc

catalincc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 15.08.2007
cat de greu putea fi sa va dati seama ca e un scam de duzina?! unul dintre primele lucruri pe care le faci cand vezi idioteniile din comentariile produsului in cauza, un click dreapta pe poza unui asa zis client>search google for this image>e simplu!
luand-o ca reper pe "Corina Toscan", ultima postare de pe siteul in cauza... nu vi se pare ca sufera de personalitate multipla pe diverse siteuri pentru ca povestea sa fie reala?

Edited by catalincc, 15 December 2013 - 12:34.


#43
D_Catalin

D_Catalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.12.2013
Mie mi se pare ca nu exista vreun produs care sa iti poata da inapoi parul odata ce ti-a cazut. Cred ca e ca si cum ai pune pamant de flori intr-un giveci, nu ai planta nimic acolo, dar l-ai uda in fiecare zi asteptand sa creasca o planta din el.

Edited by D_Catalin, 15 December 2013 - 15:22.


#44
Ngbendu

Ngbendu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.12.2013
Am postat, din nou, pe site-ul lor. Sunt curios cat dureaza pana le sterge administratorul site-ului. Toate mesajele celorlalti sunt actualizate (14, 15 decembrie 2013), desi eu le tot citesc de vreo saptamana. Sunt aceleasi, fara nici o modificare. Se face reclama acestui produs peste tot, te lovesti la tot pasul de el. Chiar nu poate nimeni sa descopere ce este in spatele acestui produs? Pana la urma, este un atentat la sanatatea oamenilor.

#45
perseu77

perseu77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 16.07.2010
Ngbendu, daca observi bine, nenorocitii ăştia de scammeri au bagat reclamă şi în pagina forumului. Asta e culmea! Sunt imposibili ăstia!!!
Parcă râd de noi.

Attached Files

  • Attached File  scam.png   174.67K   31 downloads

Edited by perseu77, 17 December 2013 - 17:28.


#46
Ngbendu

Ngbendu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.12.2013

View Postperseu77, on 17 decembrie 2013 - 17:26, said:

Ngbendu, daca observi bine, nenorocitii ăştia de scammeri au bagat reclamă şi în pagina forumului. Asta e culmea! Sunt imposibili ăstia!!!
Parcă râd de noi.

Exact!

View Postperseu77, on 17 decembrie 2013 - 17:26, said:

Ngbendu, daca observi bine, nenorocitii ăştia de scammeri au bagat reclamă şi în pagina forumului. Asta e culmea! Sunt imposibili ăstia!!!
Parcă râd de noi.

Acum m-am uitat pe site-ul lor http://www.hairhealt...1&#comment_here si mi-au sters cele trei postari. Macar le dau de lucru. Stau mereu la panda sa stearga postarile. Nu mai au nici ei liniste. Am facut capturi inainte de a le sterge administratorul lor, insa nu stiu cum sa le atasez aici, nu vad nici un icon pentru atasare. Am incercat cu "Fisierele mele media" dar nu am reusit.

#47
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
in dreapta lui [publica] e [mai multe optiuni de raspuns], il apesi , apoi sub fereastra de mesaj ai ataseaza fisiere...de acolo cred ca te vei descurca

#48
XFloryX

XFloryX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.12.2013

View PostNgbendu, on 17 decembrie 2013 - 17:04, said:

Am postat, din nou, pe site-ul lor. Sunt curios cat dureaza pana le sterge administratorul site-ului. Toate mesajele celorlalti sunt actualizate (14, 15 decembrie 2013), desi eu le tot citesc de vreo saptamana. Sunt aceleasi, fara nici o modificare. Se face reclama acestui produs peste tot, te lovesti la tot pasul de el. Chiar nu poate nimeni sa descopere ce este in spatele acestui produs? Pana la urma, este un atentat la sanatatea oamenilor.

Mesajele mele sunt inca pe site-ul lor ! Si daca le citesti vezi ca nu am scris deloc de bine !( ce naiba,numai eu imi vad mesajele?! asa cum le vad eu, le vad si altii si nu cred ca mai comanda cineva, ceva de la ei!cel putin asa sper!ca si eu daca as fi vz ca cineva scrie de rau de produsul lor ,mi-as fi pus semne de intrebare si nu mai comandam.)

#49
soso00

soso00

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.07.2011

View PostXFloryX, on 18 decembrie 2013 - 10:16, said:

Mesajele mele sunt inca pe site-ul lor ! Si daca le citesti vezi ca nu am scris deloc de bine !( ce naiba,numai eu imi vad mesajele?! asa cum le vad eu, le vad si altii si nu cred ca mai comanda cineva, ceva de la ei!cel putin asa sper!ca si eu daca as fi vz ca cineva scrie de rau de produsul lor ,mi-as fi pus semne de intrebare si nu mai comandam.)

Nu mai ai nici un mesaj.Le-au sters. Apropo nu pot sa inteleg de ce nu ai facut o simpla verificare a numelor celor care au postat comentarii (complet nenaturale, belicoase pot spune) in reclamele cu care au impinzit net-ul (http://www.healthyco....com/ro2CVzSrI/) pe facebook si ai fi descoperit ca nu exista. De ex fotografia de profil a Simonei Ionescu (cu care posteaza) o gasesti pe http://www.kaboodle....r-pictures.html, reclama la o vopsea de par blond, etc.

Edited by soso00, 19 December 2013 - 22:05.


#50
XFloryX

XFloryX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.12.2013

View Postsoso00, on 19 decembrie 2013 - 22:03, said:

Nu mai ai nici un mesaj.Le-au sters. Apropo nu pot sa inteleg de ce nu ai facut o simpla verificare a numelor celor care au postat comentarii (complet nenaturale, belicoase pot spune) in reclamele cu care au impinzit net-ul (http://www.healthyco....com/ro2CVzSrI/) pe facebook si ai fi descoperit ca nu exista. De ex fotografia de profil a Simonei Ionescu (cu care posteaza) o gasesti pe http://www.kaboodle....r-pictures.html, reclama la o vopsea de par blond, etc.

Nu este adevarat ! Toate mesajele mele, inclusiv cele la care din viteza nu mi-am scris numele si cel cu numele meu, sunt inca pe site-ul lor (http://www.hairhealt...1&#comment_here)

#51
zjyghczk

zjyghczk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 04.08.2013

Quote

''mai bun ca orice altceva ce am incercat pana acum.''  ...''daca ai par alb, scapi de el, ii revine cumva culoarea originala.este bun si pentru barbati, incearca-l , ti-l recomand.''.....'',ingredientele folosite sunt foarte rare.Noroc cam apucat sa iau un pachett, sunt fecirit !!!''

iti sta mintea'n loc cand citesti asa ceva, penibil :))) Posted Image Posted Image

parerea mea ca acest topic ar trebui inchis, cu toate postarile voastre aici tinand postul up oarecum ii faceti reclama involuntar si cu toate ca e greu de imaginat, vor fi destui naivi care tot vor cumpara rahatu asta sa-si dea in cap Posted Image , scamul e evident si de pe luna, orice alt comentariu acum e de prisos.Posted Image

#52
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Am cumparat si am folosit acest gel pentru capul meu chel. Nerabdator si dornic sa vad primele rezultate l-am folosit tot odata. Cred ca m-am grabit si cantitatea a fost prea mare, din moment ce imediat a inceput sa-mi creasca parul si tot continua sa creasca. Am intrat in panica si le-am scris celor de pe site, in speranta ca acesti cercetatori chinezi vor gasi o rezolvare si pentru problema nou aparuta. Am fost deja la frizer, dar cand m-am intors acasa, a trebuit sa revin la frizerie. Parul imi crescuse din nou si masura deja 80 cm. Frizerul cand m-a vazut ca ma intorc, a facut un soc si i-a cazut tot parul care il mai avea in cap. Sunt speriat, ma gandesc cu groaza cand ma voi trezi maine, cum voi arata.Posted Image

#53
zjyghczk

zjyghczk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 04.08.2013
am cumparat si eu 2 flacoane insa am inceput sa-l folosesc pentru stropitul legumelor, am acum mazarea cat un pepene, recomand cu incredere aceste produse Posted Image

#54
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,303
  • Înscris: 11.08.2003
ai grija sa nu stropesti vreun piersic!

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate