Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

dovezi despre existenta iadului

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#37
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009
Ce site de incredere ai gasit si tu. Nu scrie in regulamentul ariei ca se accepta link-uri doar din surse consacrate?

#38
spumi

spumi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 08.12.2012
Iadul are 4 nume Tarawa,Peleliu,Okinawa şi Iwo Jima.

#39
mga2

mga2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 09.11.2008

View Postandreic, on 03 decembrie 2013 - 19:26, said:

Iarasi povestile astea de trolling ? Posted Image S-a mai discutat.

N-am gasit nicaieri comentata aceasta intamplare din Siberia.

#40
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postspumi, on 03 decembrie 2013 - 19:28, said:

Iadul are 4 nume Tarawa,Peleliu,Okinawa şi Iwo Jima.

Si Romania !

#41
ryanna

ryanna

    Cel ce Vede

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,804
  • Înscris: 17.06.2007

View Postmga2, on 03 decembrie 2013 - 19:19, said:

Am citit niste articole in care se zice ca au fost gasite dovezi ca iadul se afla in centrul pamantului:

http://www.efemeride...adul-in-siberia

"O întâmplare interesantă s-a petrecut în Siberia, la sfârșitul anului 1989, cânt un grup de geologi sovietici și norvegieni a participat la studierea plăcilor tectonice. S-a săpat o groapă de aproximativ 15 km pentru ca mai multe sonde să fie introduse în pământ. Aceste sonde aveau rolul de a înregistra mişcările plăcilor terestre. Misiunea nu a putut fi dusă niciodată la bun sfârșit pentru că din acea groapă a fost eliberat un spirit înfiorător. De asemenea, ţipetele unor oameni se auzeau din fundul gropii. Cercetătorii sovietici, speriați ca de moarte, au asistat la acest spectacol înfiorător fără a mai putea face ceva."

“O creatură înaripată a ieșit din groapă. Ca și cercetător nu am crezut niciodată în existența iadului, dar acum sunt convins că există. Este de la sine înţeles că toţi am fost şocaţi de a face o asemenea descoperire. Dar nu ştim ce am văzut însă ştim ceea ce am auzit. Şi suntem absolut convinşi că am forat porţile Iadului.“, declara la vremea respectivă dr. Smitri Azzacov, șeful misiunii de cercetare, într-un ziar rusesc.

„Când ne-am retras foreza, nu am putut să ne credem ochilor! O creatură dotată cu colţi şi imenşi ochi malefici a apărut într-un nor gazos şi a început să urle ca un animal sălbatic înainte de a dispărea. Unii dintre tehnicieni şi muncitori au fugit, dar aceia dintre noi care au rămas acolo au dorit să ştie mai multe. Am coborât deci un microfon destinat de a capta sunetele emise de către mişcările plăcilor tectonice, în interiorul puţului. Dar în loc de a auzi mişcările plăcilor tectonice, am auzit o voce umană urlând de durere.

În primul rând am crezut că aceste zgomote veneau de la echipamentele noastre. Dar după ce am făcut câteva ajustări, cele mai mari temeri ale noastre au fost confirmate. Aceste ţipete şi urlete umane nu proveneau de la un singur om, erau ţipetele a milioane de oameni.

In alt articol se spune insa ca oamenii de stiinta au dovedit ca iadul se afla nu in centrul pamantului, ci intr-un univers paralel:

http://www.efemeride...alta-dimensiune

Eu sper sa fie doar minciuni pentru ca eu cred numai in Vechiul Testament unde nu se vorbeste de iad.
Dar daca e adevarat? Cum puteti demonstra ca ce se vorbeste in articol e minciuna, si ce rost ar avea sa minta?



  1. Posted Image

  2.  Iadul e in tine.....

#42
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,251
  • Înscris: 30.12.2007

View Postmga2, on 03 decembrie 2013 - 19:19, said:

S-a săpat o groapă de aproximativ 15 km

Eu sper sa fie doar minciuni pentru ca eu cred numai in Vechiul Testament unde nu se vorbeste de iad.
Dar daca e adevarat? Cum puteti demonstra ca ce se vorbeste in articol e minciuna, si ce rost ar avea sa minta?


Si, zi asa, .... 15 km.... in jos....

Pentru ca iti tulbura credina, mai ca as crede si eu. :console:

#43
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,944
  • Înscris: 24.01.2012
"Dar după ce am făcut câteva ajustări, cele mai mari temeri ale noastre au fost confirmate. Aceste ţipete şi urlete umane nu proveneau de la un singur om, erau ţipetele a milioane de oameni."

//

Cateva milioane?!?!?
Pai ala nu era Iadul, ca in Iad sunt cateva zeci de miliarde de "oameni".
Era Raiul, ca acolo sunt doar cateva "suflete alese".

#44
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,289
  • Înscris: 07.02.2003

View Postmga2, on 03 decembrie 2013 - 19:28, said:

N-am gasit nicaieri comentata aceasta intamplare din Siberia.
O fi fost stearsa din ratiuni de spam/penibil... dar imi amintesc clar ca exact acelasi lucru a mai fost acu cateva luni pe ariile de religie, si a fost un amuzament copios Posted Image

#45
teapavoua

teapavoua

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,673
  • Înscris: 13.06.2011
Atunci cand o sa te mustre constiinta,o sa simti o parte din iad. Posted Image

#46
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postmga2, on 03 decembrie 2013 - 19:19, said:

Am citit niste articole in care se zice ca au fost gasite dovezi ca iadul se afla in centrul pamantului:
Păi hai, pune mâna pe cazma, şi dă-i :)

#47
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,944
  • Înscris: 24.01.2012
Io totusi nu cred ca este adevarat, ca am citit mai demult o carte despre o expeditie spre centrul Pamnanului, si aia n-au gasit nimic de genu'.
Nu mai stiu cine a scris-o, era unu' Verne, parca.

#48
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostLouisCyphre, on 03 decembrie 2013 - 20:37, said:

Io totusi nu cred ca este adevarat, ca am citit mai demult o carte despre o expeditie spre centrul Pamnanului, si aia n-au gasit nimic de genu'.
Nu mai stiu cine a scris-o, era unu' Verne, parca.
Ăla nu a ajuns așa de jos, totuși... :D

#49
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,944
  • Înscris: 24.01.2012
S-o fi speriat de urlete.

#50
RpgBoy

RpgBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 27.05.2011
Pana la urma.. Iadul asta...e intunecat, iar noi ne vom petrece eternitatea in flacari, nu?
Sa concretizez umpic: intuneric -/- flacari :-??

Si... daca tot au gasit dovezi; au pus si ei o adresa? Mi-a lasat cineva un pachet si nu pot sa-i dau retur c-a murit...Posted Image  Biserica a dat-o rau de tot in bara cand a inventat raiul si iadul....

#51
AMAN_SER

AMAN_SER

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,566
  • Înscris: 10.11.2008
Trecand peste faptul ca topicul este un pamflet, raiul si iadul sunt o creatie importanta in toate religiile si mitologiile pamantesti, acestea completeaza ciclul fapta<>rasplata.

#52
andromedaX

andromedaX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 15.10.2013
Rasplata /pedeapsa vesnica pentru fapte finite?! ... hm! ma indoiesc serios de o asemenea logica mai ales daca unii o asociaza cu divinitatea.

#53
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Voi, de fapt, aveti idee unde va aflati acum?  Vorbiti de iad, rai dar habar n-aveti unde va aflati. Oricum stati linistiti ca asa ceva nu exista ...totul e o mare minciuna....sau manipulare Posted Image

#54
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
asta imi aduce aminte de celebrul caz Roswell si alte asemenea cazuri, americanii din dorinta de-ai speria pe sovietici cum ca detin tehnologii "extraterestre" au inventat tot felul de ozn-uri si omuleti ce cadeau ca maimutele taman pe teritoriul lor Posted Image ...evident ca totul a fost doar o minciuna a yankeilor...ca multe altele...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate