Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

dovezi despre existenta iadului

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#19
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007

View PostGonthar, on 14 octombrie 2013 - 18:50, said:

Se spune ca atunci cand nu va mai fi loc in iad, mortii vor incepe sa umble pe pamant.
pune si o poza cu Michael Jackson

#20
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006

View PostKokoshmare, on 14 octombrie 2013 - 18:54, said:

Si cine a emis aceste intelepciuni ?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VwvHt7Cdswk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#21
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004
14 Km înseamnă centrul Pământului ?
Ale dreacu' microfoane , rezistă la 1100 de grade .

#22
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003
Chestia aia de la inceputul topicului e o simpla mistocarie, numai un habarnist ar putea crede ca la asa o temperatura mai exista persoane care sa scoata sunete... nu orice Posted Image

Gaurile astea adanci sunt facute cu scopul de a atinge discontinuitatea Moho si chiar din curiozitate... insa niciuna nu a reusit, motiovul e simplu, nu inaltimea coloanei e problema, tevile rezista, motoare mai mari exista, problema e faptul ca la temperaturi mari foreza nu mai functioneaza, si nu mai poate sfarama roca, i se strica dintii foarte repede... si sa scoti 12km de tevi sa schimbi foreza si sa o bagi iar 12km ca sa mai mearga putin si iar sa se strice dupa 50m nu mai merita.. E greu de facut foreze metalice care sa-si mai pastreze proprietatile la 200-300 grade.

#23
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Cine s-ar fi gândit să coboare niște microfoane într-un puț săpat de niște sonde?
Și la mine, la servici, acum cca 2 ani s-a săpat un puț de 200 m adâncime. Am avut atât timp să cobor niște reportofoane pe acolo dar nu am făcut-o, nu mi-a dat prin cap așa ceva. Și sigur era ceva pe acolo, că nu degeaba mă întorc mai mereu fără chef de viață de la servici...

#24
LouisCyphre

LouisCyphre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,956
  • Înscris: 24.01.2012
Macar am aflat ca sufletele din Iad au plamani si coarde vocale.

#25
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007
eu inca mai cred ca-s bolboroselile borcanelor cu muraturi ,din beci, ale nevesti-miPosted Image
Posted Image Posted Image

Edited by STARTREK1, 14 October 2013 - 20:25.


#26
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,656
  • Înscris: 29.03.2006
Este o minciuna povestea ca se strica frezele de la temperatura atinsa.

In primul rand ca s-au oprit la 180 C.
Si asta din lipsa de fonduri si interes.

Au estimat ca la 14-15 Km erau 300 C.

Otelul rapid are punctul curie la peste 600 C, deci nu se decalea nici la adancime mult mai mare.
Mai mult, otelul rapid de scule, se recaleste singur la temperatura normala ( asta inseamna rapid), si trebuie doar putin indepartat din zona de lucru - deci nu scos complet afara.

Cutitele de taiere prinse de otel, se fac din carburi metalice, fie carbura de wolfram - care rezista pana la 3500 C, fie carbura de bor - mult mai dura, care rezista pana la 2500 C.
Se poate utiliza si incarcatura de diamant, care si el rezista la mii de grade - 3500 C maxim, dar sublimeaza in CO2 si mai repede...

Mai mult, la nevoie, chiar port-scula se poate face din wolfram, si atunci rezista si ea la 3500 C
Sau din titanium beta, care are punctul curie peste 800 C.

S-au oprit pt ca in 1989 s-a terminat cu investitiile comunisto megalomane, facute pt. record si concurenta cu americanii.
Alte vremuri, alta distractie.

#27
Elihu_66

Elihu_66

    ⟣2028⟣

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 26.11.2011

View Postblacktiti89, on 14 octombrie 2013 - 18:16, said:

Serios, am gasit acest videoclip din intamplare:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GJpQ0i1XYqY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Pare destul de real si cam horror...
E veche bre... Ai ramas in urma Youtubele...

#28
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003

View Postloock, on 14 octombrie 2013 - 20:48, said:

Este o minciuna povestea ca se strica frezele de la temperatura atinsa.
Se strica stai linistit, metalul (aliajul) define mai flexibil iar dintii se uzeaza mai rapid, se decaleste. N-are rost sa o dam in conspiratii...

#29
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
De unde Posted Image aveti voi impresia ca iadul (daca exista, dar sa zicem ce exista) este sub pamant?

#30
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Ne-a adus profesorul de religie o biblie si era acolo o poza :D.

#31
AdrianB02

AdrianB02

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 11.02.2013

View PostGonthar, on 14 octombrie 2013 - 18:50, said:

Se spune ca atunci cand nu va mai fi loc in iad, mortii vor incepe sa umble pe pamant.

[ http://zombies.futtoo.com/wp-content/uploads/2012/12/When-There-Is-No-More-Room-In-Hell-The-Dead-Will-Walk-The-Earth.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Iesi afara. Lumea e plina de idioti

#32
r-bruce

r-bruce

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 06.11.2005
mare lucru. toti stim ca iadul e in rusia...Posted Image

#33
mga2

mga2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 09.11.2008
Am citit niste articole in care se zice ca au fost gasite dovezi ca iadul se afla in centrul pamantului:

http://www.efemeride...adul-in-siberia

"O întâmplare interesantă s-a petrecut în Siberia, la sfârșitul anului 1989, cânt un grup de geologi sovietici și norvegieni a participat la studierea plăcilor tectonice. S-a săpat o groapă de aproximativ 15 km pentru ca mai multe sonde să fie introduse în pământ. Aceste sonde aveau rolul de a înregistra mișcările plăcilor terestre. Misiunea nu a putut fi dusă niciodată la bun sfârșit pentru că din acea groapă a fost eliberat un spirit înfiorător. De asemenea, țipetele unor oameni se auzeau din fundul gropii. Cercetătorii sovietici, speriați ca de moarte, au asistat la acest spectacol înfiorător fără a mai putea face ceva."

“O creatură înaripată a ieșit din groapă. Ca și cercetător nu am crezut niciodată în existența iadului, dar acum sunt convins că există. Este de la sine înțeles că toți am fost șocați de a face o asemenea descoperire. Dar nu știm ce am văzut însă știm ceea ce am auzit. Și suntem absolut convinși că am forat porțile Iadului.“, declara la vremea respectivă dr. Smitri Azzacov, șeful misiunii de cercetare, într-un ziar rusesc.

„Când ne-am retras foreza, nu am putut să ne credem ochilor! O creatură dotată cu colți și imenși ochi malefici a apărut într-un nor gazos și a început să urle ca un animal sălbatic înainte de a dispărea. Unii dintre tehnicieni și muncitori au fugit, dar aceia dintre noi care au rămas acolo au dorit să știe mai multe. Am coborât deci un microfon destinat de a capta sunetele emise de către mișcările plăcilor tectonice, în interiorul puțului. Dar în loc de a auzi mișcările plăcilor tectonice, am auzit o voce umană urlând de durere.

În primul rând am crezut că aceste zgomote veneau de la echipamentele noastre. Dar după ce am făcut câteva ajustări, cele mai mari temeri ale noastre au fost confirmate. Aceste țipete și urlete umane nu proveneau de la un singur om, erau țipetele a milioane de oameni.

In alt articol se spune insa ca oamenii de stiinta au dovedit ca iadul se afla nu in centrul pamantului, ci intr-un univers paralel:

http://www.efemeride...alta-dimensiune

Eu sper sa fie doar minciuni pentru ca eu cred numai in Vechiul Testament unde nu se vorbeste de iad.
Dar daca e adevarat? Cum puteti demonstra ca ce se vorbeste in articol e minciuna, si ce rost ar avea sa minta?

#34
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postmga2, on 03 decembrie 2013 - 19:19, said:

O creatură dotată cu colţi şi imenşi ochi malefici a apărut într-un nor gazos şi a început să urle ca un animal sălbatic: Ba, sapati in alta parte !


#35
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Da mai crede cineva in viata dupa moarte ?

#36
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,551
  • Înscris: 07.02.2003

View Postmga2, on 03 decembrie 2013 - 19:19, said:

Am citit niste articole in care se zice ca au fost gasite dovezi ca iadul se afla in centrul pamantului:
Iarasi povestile astea de trolling ? :) S-a mai discutat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate