Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

captura iuvcr cu 25 fps

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
serghei

serghei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 25.08.2004
no, io am inversat pasii 4 si 5. Am vazut ca Cyberlink nu apare in lista, am dat register, am selectat Cyberlink.ax si gata. A aparut!  :D

#38
andrei640

andrei640

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 14.06.2005
Si eu am procedat la fel.Merge perfect! ;)

#39
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Mă rog, am inversat eu pașii, fiindcă la mine se vedea deja filtrul.  :coolspeak: Oricum, mă bucur că v-am fost de folos.

#40
danyelsanv

danyelsanv

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 195
  • Înscris: 11.08.2005
o sa incerc si eu asta seara ceea ce ati spus urasmajor dar am o intrebare(nu am incercqat sa fac ceea ce ati zis voi!!!)
unde gasesc filtermanager??
intreb in necunostinta de cauza!!

explicxati-m si mie de ce pe calculator se aude bine captura facuta cu windvr3 desi putin mai incet si pe divx player de abia se aude!!!
in calculator in cand bag mufa in line in se ude perfect!
am incercat pe div x player si format mpeg si div x recodat cu autogk!sa fie de la windvr3???
tkssss
P.S. sper ca nu va stresez!!!!!!cu intrebarile mele de incepator!!!

#41
gxg276

gxg276

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 13.12.2005

Vizualizare mesajursamajor, pe Dec 11 2005, 11:07, a scris:

Setările pe care le folosesc le găsiți aici. Acolo am atașat și capturi. Procesorul e un Duron 1,6@2,0 GHz333FSB. DivX-ul îl folosesc pe 1-pass 1000-1500 kbps (oricum își ia cât îi trebuie), keyframe 250, encode as progressive, Scene change...100%  și mă ajunge o oră și un sfet de captură pe un CD, la calitatea din capturi. Sunetul necomprimat. Îl comprim după captură cu Vdub. Semnalul TV e impecabil, ajutat de un amplificator de bandă largă.  :) Neapărat Cyberlink YUY 2 Deinterlace Filter, altfel n-aș putea face capturi la o așa rezoluție. Tunerul meu este tot Kworld, cu 878, varianta Pro.



Salut ursamajor.
Ai spus ca sunetul il comprimi dupa captura cu Vdub. Am facut acest lucru si imi rezulta fisierul video capturat si un fisier audio. Imi poti spune cu ce le unesti sau care sunt pasii finali ( incepand cu comprimarea in Vdub ) ??? :worthy:

#42
danyelsanv

danyelsanv

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 195
  • Înscris: 11.08.2005
sa va arat setarile mele!!
daca nu am bine corect setat pls corectati-ma!!
sunt new!
am facut o captura si sunt super multumit cum se vede!!beton la maxim!
dar acum explicati-m ce trebuie sa fac sa ajung de la 24 de mb pe minut(asa a facut captura) la mai putin!
cum fac ?
am incercat cu autogk!am recodat sunetul si video si am ales 10 mb pe minut si  nu am sesizat diferente de cailtate!dar pierd mult timp!
eu aveam probleme cu sunetul........!dar captura originala se aude bine!destul de bine!
asa se intampla si la windvr dar cand puneam captura pe dvd se auzea foarte incet!
sper sa nu am aceeasi problema din nou!o sa incerc!!!
voi cum recodati?????
am pus toate setarile sa nu gresesc ceva..... :worthy:

Attached Files


Edited by danyelsanv, 21 January 2006 - 03:16.


#43
danyelsanv

danyelsanv

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 195
  • Înscris: 11.08.2005
captura rezultata din setarile de mai sus!
are cateva secunde....sunt pe dial up....soryyy!am si arhivat!!!

Attached Files



#44
danyelsanv

danyelsanv

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 195
  • Înscris: 11.08.2005
calculatorul mue este un
sempron de 1.7(2400)
placa baza nvidia2
256 ram..
hdd de 80gb
video de 128(nu cred ca trebuie) dar nu stiu ce tip este tv turnerul.....cred winfast.....sau l-am instalat dupa driverele de la winfast dv2000 si a mers!!!
ce sa va mai spun?
mai trebuie ceva?

#45
andrei640

andrei640

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 14.06.2005
Danyelsanv mie mi se pare ca arata foarte bine.Imaginea nu respecta formatul 4/3 in sensul ca e putin mai lunga.Daca vrei neaparat sa micsorezi fisierul obtinut recodeaza sunetul in mp3 cu virtual dub: "Audio-FUll processing mode-Mpeg Layer 3".E posibil sa fii dezamagit de calitatea sunetului obtinut asa ca va trebui sa salvezi fisierul wav. separat si sa-l codezi cu un alt soft gen Gold Wave sau Cool Edit 2000 si abia apoi sa il reatasezi filmului.

Edited by andrei640, 21 January 2006 - 23:17.


#46
danyelsanv

danyelsanv

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 195
  • Înscris: 11.08.2005
pe mine ma intereseaza sa se auda pe dvd player ca nu mi se auzea bine .....adica fff incet!
daca se aude il las asa cum este dar sa se auda!!!
ceea ce ai spus tu este sf ptr mine!iar trebuie sa caut o luna...hab nu am ce ai zis..dar oricum mersi!de la voi am luat si invatzat cu filtru lead!
tks!
sper sa se auda!!

#47
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Vezi ca la tabul audio ai un cursor de volum pentru inregistrare. Poti incerca sa il dai ma tare, undeva la jumatate. Fa probe ca sa nu apara distorsiuni. La codecul DivX poti alege la bitrate cam 1500 kbps. Este normal ca in cazul capturii sa ai aproximativ 17 MB pentru un minut.
Daca ai camera video MiniDV si tu faci captura, e mare pacat de calitatea pe care o pierzi. Solutia cu transfer de firewire si compresie cu AutoGK ar fi fost cea mai simpla pentru tine.

enjoy,
Mtz

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate