Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Samsung Galaxy Express 2

- - - - -
  • Please log in to reply
745 replies to this topic

#19
Xander33

Xander33

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 20.09.2006
Salut, am si eu acest telefon de o saptamana. Sunt f multumit de el, cu exceptia unei prob: dupa vreo 2-3 min de stat pe net se incalzeste telefonul ff rau in spate sub camera, unde banuiesc ca este si procesorul. Stie cineva care este cauza sau a mai avut cineva aceasta problema.

#20
Nek14

Nek14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 01.04.2010
Salut, dintre cei care aveti acest telefon imi puteti spune si mie daca ecranul este bun adica se zgarie usor? Culorile cum sunt se vad bine pe acesta sau mai slab? In comparatie cu un LG Optimus L9 2.

#21
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006

View Postmihu30, on 30 aprilie 2014 - 09:47, said:

telefonul din ce am vazut in specificatii are microsim...ti-au dat cei de la vdf microsimul sau ti-au taiat ei sim-ul tau ca sa iti intre ?
am primit microsim nou, gratis

View PostNek14, on 09 mai 2014 - 08:26, said:

Salut, dintre cei care aveti acest telefon imi puteti spune si mie daca ecranul este bun adica se zgarie usor? Culorile cum sunt se vad bine pe acesta sau mai slab? In comparatie cu un LG Optimus L9 2.
ecranul e bun, se vede bine dar nu are contrastul unui amoled, la s3 mini negrul e negru perfect, nu se vede unde se termina ecranul, la express 2 se vede unde se termina ecranul pe fond negru pt. ca negru nu este perfect negru (tehnologie ips)

Edited by Kroghy, 12 May 2014 - 13:05.


#22
mihu30

mihu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 09.07.2009

View PostKroghy, on 12 mai 2014 - 13:03, said:

am primit microsim nou, gratis
si cu numerele, mesajele cum se procedeaza sa le trec de pe simul actual pe microsim ?

#23
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
eu am contactele pe contul google, pe cartela sim nu am nimic
dar se pot transfera si de pe sim daca vrei, toate telefoanele au optiuni de salvat/exportat si incarcat/importat contacte in toate directiile (de pe/pe sim/cont google/telefon)

#24
videosuzy

videosuzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,397
  • Înscris: 04.04.2007
Imi puteti spune ce versiune de Android are?

Pe SamMobile vad ca exista doar pentru Vodafone (care-l si comercializeaza la noi) versiunea Android 4.2.2.

Edited by videosuzy, 14 May 2014 - 13:28.


#25
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
asa este, versiunea vanduta de Vodafone are Android 4.2.2 si merge impecabil, e si normal cu dual core Krait la 1.7GHz

#26
Nek14

Nek14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 01.04.2010
Salut, express 2 are gorilla glass?

#27
peter_yo80

peter_yo80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.12.2007
Care tel ar fi mai bun acesta express 2 sau lg g 2 mini,ambele la abonament.va multumesc

#28
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Poti observa si tu o comparatie aici http://www.gsmarena....7&idPhone2=5803

Eu, in locul tau as optiona la G2 Mini pentru ca cel putin din punct de vedere a specificatilor, G2 Mini are o camera de 8 mpx vs 5 mpx si cel mai important procesorul de Quad Core 1.2 GHz Cortex-A7 vs Dual-core 1.7 GHz iar ca versiuni de Android, v4.4.2 (KitKat) vs v4.2.2 (Jelly Bean).

#29
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
Procesorul din Lg G2 Mini este o vechitura de Cortex A7. Procesorul Krait din S4 Mini si Express 2 mananca pe maine un Cortex.

#30
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Eu doar am aratat niste specificatii, nu le-am avut in mana sa vad cum se misca doar din cifre...Faza naspa este ca nu are multa lume aceste telefoane.

#31
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
daca vrei sa vezi cum se misca si nu gasesti suficiente pareri poti cauta la S4 Mini pentru ca este identic dpvd hardware (procesor, placa video, memorie ram), ecranul are aceeasi rezolutie dar difera marimea lui si tehnologia folosita

Edited by Kroghy, 23 May 2014 - 13:12.


#32
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Ai citit peter_yo80? Ca pe tine te intereseaza, nu pe mine.

#33
peterme

peterme

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.12.2013
D multumesc de ajutor

#34
peter_yo80

peter_yo80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.12.2007
mersi pt ajutor ,tot nu sunt hotarat,acum am mai aflat si de tab 3 cu 3g de la rds,sa vad care ar fi mai buna

#35
_Puss_

_Puss_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 18.04.2008
Salut, Am luat si eu telefonul asta de la Vodafone. O oferta prea buna sa fie refuzata. Insa am o problema.. Imi spuneti va rog, cat consuma telefonul peste noapte ?

Conditiile in care il tin eu sunt urmatoarele:
Wi-fi -- Off
Date -- Off
Auto-Sync -- Off
GPS -- Off
Location services(Google) -- Off
Conectat la reteaua 3G (WCDMA) - am incercat sa il limitez la 2G (GSM) dar nu se schimba nimic, si la 4G nu am acces pentru ca nu-mi permite abonamentul.

Imi consuma cam 20% pe noapte (9 ore aproximativ)  

L-am dus la service de 2 ori.. odata mi-au schimbat bateria fara sa ma asculte.. a doua oara mi l-au testat fara cartela.. au zis ca e un consum normal.. a 3-a oara am vorbit cu un tehnician de la ei, si m-a inteles si a comandat o placa de baza sa o schimbe daca e.

Ideea e ca telefonul are in spec 480 h in standby pe 3G => 100% / 480 h = 0.2 % /h
La mine 20% / 10h = 2%/h

Sunt curios daca sunt singurul.

Multumesc anticipat

Victor

#36
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006
depinde de semnal, daca ai semnal slab de 1-2 liniute atunci ai consum mai mare

pe 2g tine dublu bateria in standby decat pe 3g, 20% in 10 ore de 3g e normal, pune pe 2g si vei avea 10% in 10 ore adica consum normal

480 h standby nu vei obtine niciodata in conditi normale, unii vor spune ca nu tine nici de 10 ori mai putin daca il folosesti intens

in acest moment telefonul meu e la 47% dupa 3 zile si 14 ore de folosire peste medie, deci 53% consumat in 86 de ore, 0.6% consum pe ora dar tinut pe 2g si pus pe 3g numai atunci cand am nevoie, daca l-as tine pe 3g ar consuma aproape dublu

Edited by Kroghy, 27 May 2014 - 12:31.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate