Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Nelamurire aparat de ras electric

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Batranulm

Batranulm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.05.2013
Salutari!Am primit un aparat de  ras electric,marca Braun,model 190,care l-am luat de pe internet,cu o oferta buna.L-am incercat,si am ramas dezamagit,pentru ca barba parca nu o lua mai deloc(mai mult cu trimmerul m-am ras).Acu nu stiu ce sa zic,ori nu stiu eu sa-l folosesc,ori e stricat,si doresc sa va cer sfatul :) Ce spuneti?

#2
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
data viitoare cumperi o drujba.

#3
Batranulm

Batranulm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.05.2013
Hahaha,am eu ceva barba,dar nici chiar asa :P (astept raspunsuri la subiect)

#4
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,571
  • Înscris: 22.07.2004
NU trebuie sa ai barba mai mare de o zi sau doua. Daca e mai mare folosesti prima data trimerul si dupa incerci sa te barbieresti.  Dupa cateva zile incepi sa te obisnuiesti cu el si rezultatele vor fi mai bune.

#5
D3an

D3an

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,531
  • Înscris: 30.09.2006
k ...hai sa fiu si la subiect - cu drujba glumeam doar .
si eu mi-am luat tot felul de aparate de ras ca lama ma cam irita.
philips am luat unu cu 70 euro de ala cu 3 roate in capat .....si l-am facut cadou .. braun nu am incercat.
insa ...mi-am luat de pe emag un remington ...de 2 ani.
si merge perfect .
acuma il caut pe net sa iti dau link

http://www.azerty.ro...permeabil-negru
asa ceva e a meu dar e remington
din pacate nu il mai au

sa nu te puna ala cu cornitze sa iti iei de ala cu 3 roate in fatza...ca alea nu fac decat sa te traga de barba

Edited by D3an, 02 December 2013 - 17:15.


#6
Batranulm

Batranulm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.05.2013
Modelul care-l am eu e d-ala simplu Posted Image (vezi poza).Am folosit trimmerul,si dupa aceea doar barbierit.Dar tot mi s-a parut cam....,Daca pun mana pe fata,inca simt in unele locuri zone cu fire(nu foarte vizibile,dar sunt)

Attached Files



#7
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Barba mare intai se tunde, apoi se rade.

#8
Batranulm

Batranulm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.05.2013
Asa am procedat,intai am tuns barba,si apoi urma sa barbiresc ce a ramas.Dar la partea cu barbiritul am ramas dezamagit.Plimbam masina pe fata,si parca degeaba,si simteam firele pe fata(si erau vizibile de aproape).Ori is eu prea pretentios....Am vazut si un clip pe net,unde se vede clar cand da cu masina cum rade,la mine nimic :))

#9
black11master

black11master

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 05.11.2013
Salut,

Careva are vreo parere despre modelul Braun 530s-4 sau oricare altul din seria 5?

Multumesc....

#10
spik1

spik1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,634
  • Înscris: 12.08.2012

 Batranulm, on 03 decembrie 2013 - 14:28, said:

Asa am procedat,intai am tuns barba,si apoi urma sa barbiresc ce a ramas.Dar la partea cu barbiritul am ramas dezamagit.Plimbam masina pe fata,si parca degeaba,si simteam firele pe fata(si erau vizibile de aproape).Ori is eu prea pretentios....Am vazut si un clip pe net,unde se vede clar cand da cu masina cum rade,la mine nimic Posted Image)

Nu este vorba decat de ...tehnica....dai in raspar si o sa vezi ca merge ! Nu plimbi  ci te barbieresti...este o diferenta ! Posted Image

#11
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
Eu am din seria 5, nu are nici o legatura cu junghiurile acelea de 100 ron (cel prezentat de colegu, seria 1 este o cheltuiala inutila, nu este singurul pacalit).

Chiar ma intreba un coleg cum merge cu barbieritul electric, i-am spus ca ok dar sa ia ceva seria 5 sau 7 si el s-a luat morisca aia din seria 1. De nu m-a bodoganit.....
Atentie ca si electricele se tocesc, cam la 1-2 ani se schimba sita si acumulatorul. Eu m-am trecut din nou pe gilette blue 3 ca m-am zgarcit sa cumpar un cap si acumulator nou.

#12
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007

 black11master, on 07 decembrie 2013 - 19:06, said:

Salut,

Careva are vreo parere despre modelul Braun 530s-4 sau oricare altul din seria 5?

Multumesc....

Am primit eu unul azi si am zis sa-l incerc. Am reusit sa-mi barbieresc jumatate de fata cu prostia asta. Dupa n-am mai rezistat si am bagat lama. Consider ca tre sa ai grave probleme la mansarda sa dai 400 de lei pe mizeria asta. Mai bine ma barbieresc cu un ciob de sticla decat cu aparatul asta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate