Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Philips W8510

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Nu este dual sim activ, dar prin redirectionare de pe o cartela pe alta nu se pierde nici-un apel. Pot pune apel in asteptare pe un sim in timp ce sunt sunat de pe celalalt sim.

#20
paganelus

paganelus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 25.01.2009
Pai gata, doar atat? Nu tu impresii, pareri pro si contra, nimic asa?
Ce dracu s-au vandut doar 4-5 telefoane?

Edited by paganelus, 06 February 2014 - 15:21.


#21
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Eu am cautat un telefon dual sim si cu baterie cat mai mare. Ma tine 3 zile intregi dar am avut si 4 zile cand nu l-am solicitat prea mult. In rest face tot ce faceam si cu Samsung Galaxy S2. Jocurile nu ma intereseaza prea mult, dar oricum in Antutu Benchmark a scos peste 13000 puncte fata de S2 care, daca nu ma insel, a avut in jur de 9000 puncte. Ecranul este luminos, se vede bine. La 4,7" are rezolutia 1280x720 si 320dpi. Telefonul se misca foarte bine, nu are lag, vine cu android 4.2.2. Ca un minus, desi pe mine nu ma deranjeaza, este grosimea un pic mai mare si greutatea, deci pentru fete nu prea ar fi recomandabil. Butonul PoweSave este excelent, imi inchide aplicatiile GPS, WIFi, 3G, consumatoare de baterie si ma scuteste de ceva timp daca le-as inchide pe rand pe fiecare.
Spune tu ce vrei sa aflii mai exact.

#22
paganelus

paganelus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 25.01.2009

View Postdanym, on 06 februarie 2014 - 20:17, said:

Eu am cautat un telefon dual sim si cu baterie cat mai mare. Ma tine 3 zile intregi dar am avut si 4 zile cand nu l-am solicitat prea mult. In rest face tot ce faceam si cu Samsung Galaxy S2. Jocurile nu ma intereseaza prea mult, dar oricum in Antutu Benchmark a scos peste 13000 puncte fata de S2 care, daca nu ma insel, a avut in jur de 9000 puncte. Ecranul este luminos, se vede bine. La 4,7" are rezolutia 1280x720 si 320dpi. Telefonul se misca foarte bine, nu are lag, vine cu android 4.2.2. Ca un minus, desi pe mine nu ma deranjeaza, este grosimea un pic mai mare si greutatea, deci pentru fete nu prea ar fi recomandabil. Butonul PoweSave este excelent, imi inchide aplicatiile GPS, WIFi, 3G, consumatoare de baterie si ma scuteste de ceva timp daca le-as inchide pe rand pe fiecare.
Spune tu ce vrei sa aflii mai exact.

Multumesc.

1)Cum se aud conversatiile, in ambele sensuri?
2)Daca se pot instala aplicatiile dupa apps (jocuri, carti,plugin-uri, etc.)  pe card.
3) Daca se misca cursiv in jocuri, pe internet, iar daca sunt  deschise mai multe aplicatii daca are lag?
4)Daca se blocheza, din senin sau in timpul rularii anumitor programe?
5)Cum sta pe partea de semnal?
6)Se intreurpe in timpul convorbiri?
7)Bateria? (am inteles din specificatii ca tine destul de mult)

#23
generalmotors

generalmotors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,261
  • Înscris: 11.12.2008

View Postpaganelus, on 06 februarie 2014 - 22:55, said:

Multumesc.

1)Cum se aud conversatiile, in ambele sensuri? - foarte bine
2)Daca se pot instala aplicatiile dupa apps (jocuri, carti,plugin-uri, etc.)  pe card. - da: http://www.p4c.phili...ew_partial.html
3) Daca se misca cursiv in jocuri, pe internet, iar daca sunt  deschise mai multe aplicatii daca are lag? - nu stiu, nu ma joc.
4)Daca se blocheza, din senin sau in timpul rularii anumitor programe? - nu mi s-a intamplat.
5)Cum sta pe partea de semnal? - e ok, am Orange.
6)Se intreurpe in timpul convorbiri? - nu.
7)Bateria? (am inteles din specificatii ca tine destul de mult) - foarte mult; dar eu nu il folosesc foarte intens.


#24
paganelus

paganelus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 25.01.2009

View Postgeneralmotors, on 07 februarie 2014 - 11:05, said:

Multumesc
8)Are Gorila glass sau plastic?

#25
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Nu cred ca are Gorilla Glass, nu este specificat nicaieri. Oricum, touch-ul este sensibil, telefonul raspunde foarte usor la comenzi.

Edited by danym, 10 February 2014 - 13:11.


#26
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004

View Postpaganelus, on 07 februarie 2014 - 11:31, said:

Multumesc
8)Are Gorila glass sau plastic?

La ce te-ai hotarat pana la urma ? Uita-te si la Lenova P780, are ecran de 5" iar bateria mult mai mare decat Philips W8510. Plus ca sunt utilizatori ai telefonului mai activi pe forum si gasesti suport pentru telefon mult mai usor.

#27
paganelus

paganelus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 25.01.2009

View Postdanym, on 12 februarie 2014 - 10:09, said:


La ce te-ai hotarat pana la urma ? Uita-te si la Lenova P780, are ecran de 5" iar bateria mult mai mare decat Philips W8510. Plus ca sunt utilizatori ai telefonului mai activi pe forum si gasesti suport pentru telefon mult mai usor.
inca sunt nehotarat. Multumesc ptr. pont

#28
darxide

darxide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 06.10.2007
L-am cumparat eu (w8510), azi ar trebui sa-l ridic. Probabil in weeknd o sa ma "joc" destul cu el.
Daca ai intrebari, as putea sa iti raspund (doar sa ai in vedere ca e primul meu smartphone, asa ca o sa fie greu sa fac comparatii)
Posteaza intrebarile aici, si am sa mai intru eu.

#29
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004

View Postpaganelus, on 07 februarie 2014 - 11:31, said:

Multumesc
8)Are Gorila glass sau plastic?

Uite AICI un review detaliat al acestui telefon. Cred ca o sa te lamureasca mai bine. Aici am citit ca display-ul are protectie Gorilla Glas 2. Sper sa fie asa. In rest numai cuvinte de lauda pentru acest telefon. Posted Image

#30
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Cu acest cod se intra in Engineer Mode: *#*#3338613#*#*  Umblati aici numai daca stiti ce faceti, altfel puteti strica telefonul.

#31
cristi_ct_ro

cristi_ct_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 19.11.2010
vreau si eu sa cumpar acest telefon dar am o nelamurire cu rezolutia video filmeaza FHD 1920 x 1080 sau 1280 x 720

#32
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Da, filmeaza 1920x1080.

#33
DeVil

DeVil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 17.06.2003
Salut,

Ati vazut urme pe display ca cele din postul asta?
http://4pda.ru/forum...0#entry28708629

Bug-uri deranjante in utilizarea de zi cu zi exista?

Multumesc

#34
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Nu am avut nici-o problema cu telefonul (blocaje sau restartari), merge impecabil. Urmele acelea sigur nu sunt de la folia lipita pe ecran ?

#35
cosminel1984

cosminel1984

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.04.2007
Salut!
Mi-am achizitionat si eu modelul W8510 si sunt foarte multumit de el pana acum. A venit in incarcat aproximativ 48% si a tinut bateria cam 24 ore (fara vorbit dar mult wi-fi, aplicatii si butonat).

Am o intrebare, acesta fiind primul telefon cu android care-l cam. In aplicatia de contacte, desi limba telefonului este pusa in engleza, in partea dreapta unde ar trebui sa aleg rapid prima litera a contactului cautat, imi apar litere chirilice, lucru care mi se pare destul de ciudat.

S-a mai lovit cineva de problema aceasta?

Multumesc,

P.S. Unde mai pot gasi informatii sau forumuri in romana/engleza legate de acest telefon? Am gasit doar in rusa sau chineza.

#36
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Eu mi-am setat limba telefonului pe romana si nu am problema expusa de tine. Doar aplicatia Xenium Club este in limba rusa si nu se poate modifica nimic. Din pacate in RO nu prea gasesti suport pentru acest telefon, nu este foarte cunoscut pe la noi.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate