Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Fotografie sportiva

- - - - -
  • Please log in to reply
226 replies to this topic

#1
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 08.06.2005
Acest gen merita o sectiune proprie, separata de fotojurnalism.

Edited by mircea812, 29 November 2013 - 09:47.


#2
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009
Pune si tu niste exemple ca sa   intelegem diferentele . Dar nu mai pune facute de cine stie ce meseriasi ca ne complexam si nu mai punem nimic dupa aia. Nu prea e fairplay pe thread-urile de critica sa venim cu exemple de pe la supermeseriasi . Se strica tot farmecul . Ce ar fi ca dupa fiecare postare a unuia,  sa vii cu un exemplu de realizare profesionista si sa ii zici ca e mai misto asta din punctul tau de vedere . Il demoralizezi de tot pe cel care vrea sa isi impartaseasca operele cu populatia de pe softpedia.

#3
WuR

WuR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 13.11.2005

 nenis, on 29 noiembrie 2013 - 10:56, said:

Pune si tu niste exemple ca sa   intelegem diferentele . Dar nu mai pune facute de cine stie ce meseriasi ca ne complexam si nu mai punem nimic dupa aia. Nu prea e fairplay pe thread-urile de critica sa venim cu exemple de pe la supermeseriasi . Se strica tot farmecul . Ce ar fi ca dupa fiecare postare a unuia,  sa vii cu un exemplu de realizare profesionista si sa ii zici ca e mai misto asta din punctul tau de vedere . Il demoralizezi de tot pe cel care vrea sa isi impartaseasca operele cu populatia de pe softpedia.
Zici tu ?!? Nici macar nu stiu de unde ti-a venit ideea asta :))))
Cred ca mircea vrea sa zica ca aici putem pune poze singulare, care exemplifica diferite tipuri de sport, pe cand pe sectiunea PJ:Sport se presupune ca pui o serie de cel putin 2-3 poze care prezinta un anumit eveniment sportiv.

#4
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009
http://forum.softped...6#entry13957638
Au mai fost cazuri . Am mai zis-o sub o  alta forma. Aici dupa o serie a lui calexe la bazin . i-a pus croco unele facute de niste unii pe sub apa , la mare meserie. Deci pana la urma sa inteleg ca diferentele ar fi la nr de poze ? Acoperirea intregului eveniment?

Edited by nenis, 29 November 2013 - 11:51.


#5
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006
Nu, acolo nu era vorba de meserie ci exemplificam fenomenul de pelicula. Cum n-am poze din propria experienta, am dat search pe google. Intentia nu era sa fac comparatie intre poze, sper sa nu se fi inteles altfel.

Edited by crokodilu, 29 November 2013 - 13:00.


#6
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009
Am inteles ca nu ai avut intentii negative.Ziceam doar ce poate simti cel care  isi pune pozele la criticat

#7
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006
Trebuia sa gasesc una urata :)
Pe de alta parte nu cred ca face rau sa te uiti si la ce au facut altii, dar intr-adevar nu cred ca pica bine ca la fiecare "capodopera" sa ti se raspunda cu o capodopera pe bune.

#8
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 08.06.2005
Stiu ca nenis vrea opere autohtone dar ...

http://www.sportspho...nt/SportFoilio/

Celebra pelicula de apa.


Cum spunea StefanSC la fotojurnalism acoperi un eveniment in imagini in ideea de a arata cronologic daca se poate desfasurarea lui.

Aici postam imagini singulare sau nu, cu incercarile noastre de a obtine cadre cat mai bune,inedite,artistice,periculoase etc

Aia care amesteca cu rezultate bune ambele variante probabil nu posteaza pe softpedia :)

Attached Files


Edited by mircea812, 29 November 2013 - 13:37.


#9
WuR

WuR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 13.11.2005
Pai hai, sparge gheata...ca ma mananca tastatura :))

#10
Skytalker

Skytalker

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 10.11.2007
De la mine din sat: CEV Challenge 21.11.2013
RSR Walfer(LUX) - Anorthosis Famagusta(CYP)
Full coverage here.

D4 cu 70-200

[ http://www.jkovacsphotography.com/img/s5/v117/p858061756-3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.jkovacsphotography.com/img/s9/v95/p166016251-3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.jkovacsphotography.com/img/s5/v128/p716631270-3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.jkovacsphotography.com/img/s5/v119/p420059314-3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
WuR

WuR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 13.11.2005
Frumos, mai ales ultima cu plonjonul :)

#12
DSops

DSops

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 10.05.2007
Si iata ca se poate obtine un balans de alb bun intr-o sala de sport. Instantanee foarte reusite. La 3 as cropui neesentialul (incadrare verticala?).

#13
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009
Cred totusi ca in satele alea pe unde pozeaza colegul, au metode mai inteligente de a ilumina o sala de sport. Nu cu becuri cu mercur sau cine stie ce porcarele folosesc romanasii nostri.. Poate ne detaliza un pic, ce temperatura de culoare e acolo in sala si daca e constanta pe toata suprafata arenei de joc . sithmaster spunea ca la el acolo la sala, lumina era intr-o parte de-un fel in cealalta de alt fel si tot asa. Combinat halogen cu flourescent cu tungsten etc. Ce sa mai, o tocana totala

Edited by nenis, 30 November 2013 - 18:21.


#14
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 08.06.2005
Imi place prima din seria lui Skytalker.

Sandra Izbasa

Attached Files


Edited by mircea812, 01 December 2013 - 15:49.


#15
DSops

DSops

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 10.05.2007
Incadrarea este un pic cam stransa. Incearca sa desaturezi o idee fundalul.

#16
mircea812

mircea812

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 08.06.2005
Mergea si la portrete :)

Attached Files

  • Attached File  MR.jpg   548.27K   63 downloads


#17
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,968
  • Înscris: 06.04.2007
Corect, e deja mort.

Ia uite curba luata la 100 km/h pe ploaie.

Pare usor de prins, pt mine n-a fost :))

Attached Files

  • Attached File  arad.jpg   161.57K   81 downloads


#18
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004

 Octavian___, on 17 august 2014 - 22:25, said:

Corect, e deja mort.

pardon?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate