Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Sunt femeile straine sotii mai bune decat romancele?

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Prima data, recunosc, m-am gandit la Adrian Mutu, si la relatia lui cu Consuelo, respectiv cu Alexandra. Uite, eu pariez ca Mutu s-ar fi potrivit mai bine cu Alexandra, insa ambitia materiala si carieristica a acesteia a spulberat aceasta potriveala... din vremurile tineretii, si a adus o alta, in vremuri rationale.

Observ multe pareri  preconcepute, nu stiu cati dintre cei ce au comentat au avut ocazia sa cunoasca o femeie vestica, si nu ma refer intim, ci ca si colege... caci asta mi-a fost Marija (tipa din Finlanda), colega 2 ani la master in Frankfurt, si ma pot lauda ca am ajutat-o la un curs de mecanica sa ia 8, ca altfel ar fi luat 10. E singurul 8 pe care l-a avut, in rest avand note mai mari, ca s-a luat dupa mine, ca am copiat eu, si am copiat gresit, ea lipsind la acel curs.

View PostQuantum, on 29 noiembrie 2013 - 14:05, said:

Nu sunt, sunt reci ca o bicicleta.
Strainii sunt mai misteriosi, zambesc din complezenta si nu se exteriorizeaza din prima ca rusii sau latinii, desi sunt deosebit de amabili, trebuie sa treci printr-un "firewall" destul de puternic ca sa-i cunosti.

#20
szamo

szamo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 15.11.2013

View PostJosef_Mengele, on 30 noiembrie 2013 - 00:46, said:

Strainii sunt mai misteriosi, zambesc din complezenta si nu se exteriorizeaza din prima ca rusii sau latinii, desi sunt deosebit de amabili, trebuie sa treci printr-un "firewall" destul de puternic ca sa-i cunosti.
Straini sunt si japonezii si congolezii. Tu despre care vorbesti ?

#21
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011

View Postszamo, on 30 noiembrie 2013 - 00:53, said:

Straini sunt si japonezii si congolezii. Tu despre care vorbesti ?
In primul post vedeai ca ma refer la femeile din Vestul Europei, si nu la vestul geografic, ci la lumea 1. Si am dat exemplu de real interes, finlandezele, insa nu cred sa fie diferite ca celelalte popoare vestice cu lunga traditie democratica si un venit per capita demn de lumea 1

#22
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Generalizand:
- englezoaicele sunt scarboase,
- suedezele sunt reci (mult mai interesante novegiencele),
- frantuzoaicele au un jeo-neo-se-cua foarte interesant si palcut - ele spun ca nu le agati pe strada,
- spanioloaicele, portughezele, bulgaroaicele si sarboaicele sunt cam urate, dar de treaba,
- unguroaicele sunt excelente in pat, dar isi fac si treaba cum trebuie,
- austriecele sunt elegante si reci,
- germancele sunt neelegante si reci

Toate sunt foarte disponibile.

Casatoria e insa o chestie atat de particulara, incat nu vei gasi vreodata un raspuns nici macar in cadrul unui sat.

#23
szamo

szamo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 15.11.2013

View PostJosef_Mengele, on 30 noiembrie 2013 - 03:17, said:

In primul post vedeai ca ma refer la femeile din Vestul Europei, si nu la vestul geografic, ci la lumea 1. Si am dat exemplu de real interes, finlandezele, insa nu cred sa fie diferite ca celelalte popoare vestice cu lunga traditie democratica si un venit per capita demn de lumea 1
Si romancele sunt foarte amabile cu strainii si nu se exteriorizeaza, decat daca vor sa agate un strainez cu portofelul gros.

View PostQuantum, on 30 noiembrie 2013 - 09:24, said:

Generalizand:
- englezoaicele sunt scarboase,
- suedezele sunt reci (mult mai interesante novegiencele),
- frantuzoaicele au un jeo-neo-se-cua foarte interesant si palcut - ele spun ca nu le agati pe strada,
- spanioloaicele, portughezele, bulgaroaicele si sarboaicele sunt cam urate, dar de treaba,
- unguroaicele sunt excelente in pat, dar isi fac si treaba cum trebuie,
- austriecele sunt elegante si reci,
- germancele sunt neelegante si reci

Nu stiu de unde le scoti tu...

#24
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,128
  • Înscris: 04.02.2011
Nici măcar curvele românce nu mai sunt ce au fost..

#25
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 25.12.2013

View Post-incoerent-, on 29 noiembrie 2013 - 09:33, said:


- Sunt mai inocente. Da, chiar daca poate de-a lungul vietii fac sex cu parteneri mai multi decat romancele, sunt mai echilibrate si inocente. Se mentin in limita decentei ca si atitudine si viziune, stii la ce sa te astepti si situatiile nu ajung la extrem atat de rapid ca si cu romancele. Cred ca asta se datoreaza faptului ca au fost tratate bine de-a lungul generatiilor si nu au experimentat prea multe situatii dezastruase, nu au fost expuse la saracie si badaranie asa mult.

aici ti-ai dat in cap cu afirmatia. Stai putin, deci ele sunt inocente si decente, dar se fut cu 30 de barbati ?!

Oricum, parerea mea despre subiect:
Nu cred ca vesiticele sunt scandalagioaice si mahalagioaice ca romancele. Poate numai cele din Italia si Spania se apropie de romance la chestia asta, ca natiile astea ni se aseamana cat de cat.
Au mai multe in cap si un acces mai larg la cultura pentru ca la ei nu sunt emisiuni ca Acces direct, show cacacios si maruta. Si chiar daca or fi, nu au rating ca in Romania.
Provenind din tari bogate, astea nu stiu ce-i saracia de tip romaneasca si isi permit sa se distreze cum vor si sunt mult mai sociabile si deschise pentru ca n-au avut de-a face cu marlania comunisto-romaneasca. Si te poti baga in seama cu ele mai usor.

#26
sushimic

sushimic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,793
  • Înscris: 11.01.2010

View Postzedicus, on 23 aprilie 2014 - 14:57, said:


Provenind din tari bogate, sunt mult mai sociabile si deschise. Si te poti baga in seama cu ele mai usor.
Cu norvegiencele? Frantuzoaicele? Nemtoaicele? Serios? Poate ca neamt milionar, absolvent de Rechtschule sau CEO la vreun trust media, dar ca est-european ma indoiesc. Exceptie o fac poate hipiotele pro-multiculturalism, ce afiseaza bonomie si in directia ultimului caine puricos.

#27
LordRaptor

LordRaptor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,767
  • Înscris: 27.05.2011

Quote

Provenind din tari bogate, astea nu stiu ce-i saracia de tip romaneasca si isi permit sa se distreze cum vor si sunt mult mai sociabile si deschise pentru ca n-au avut de-a face cu marlania comunisto-romaneasca. Si te poti baga in seama cu ele mai usor.

Faptul ca vorbesc cu tine nu inseamna ca "te poti baga in seama" cu ele.
De la simpla discutie de complezenta pana la "a te baga in seama" trebuie sa treci tot oceanul Atlantic.

Sunt mult mai inchise si mai dornice sa-si pastreze intimitatea decat romancele.

#28
sushimic

sushimic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,793
  • Înscris: 11.01.2010

View PostOscilatrix, on 29 noiembrie 2013 - 11:00, said:


Cultura vestica e toxica pentru feminitate si o plaga, molima pentru relatiile dintre femei si barbati in general.
Tu esti doar o pitzi vulgara, fara autocontrol si cu neuronii vraiste. Este adevarat, femeile vestice n-or sa deschida niciodata topic pe forumuri publice in care sa se planga ca barbatelului nu-i plac morcovii taiati julienne ci ii prefera in forma de steluta.
Dar poti sa te faci in continuare pres pentru un barbat, sa te cuplezi cu barbati insurati, numai nu inteleg de ce trebuie sa dai si la ziar. Posted Image

View PostLordRaptor, on 12 mai 2014 - 17:08, said:

Faptul ca vorbesc cu tine nu inseamna ca "te poti baga in seama" cu ele.
De la simpla discutie de complezenta pana la "a te baga in seama" trebuie sa treci tot oceanul Atlantic.

Sunt mult mai inchise si mai dornice sa-si pastreze intimitatea decat romancele.
Corect. El a confundat politetea cu disponibilitatea. :)

#29
dan_dare

dan_dare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 03.02.2007
Ptr mine cea mai spectaculoasa fu o studenta thailandeza alta senzatie fata de europence . Saptamanile care le-am petrecut m-am simtit super bine , deosebit de atenta si foarte preocupata de mine . Cu totul alta dinamica ,parca inversata, ea depunea un efort fantastic sa ma faca sa ma simt ok , nemaipomenit .Recomand cu caldura diversitatea ...

Edited by dan_dare, 31 May 2014 - 18:44.


#30
UTP

UTP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 28.05.2014
Toate sunt la fel in orice colt al lumi,in vest sunt mai al naibi decat aici,acolo se promoveaza feminismul ala cum ca femeile sunt superioare si barbatii nu inseamna nimic,macar aici cand mai reusesti(ca se intampla rar) sa dai de o femeie adevarata stie sa mai asculte de barbat,acum nu sa fie sclava la cratita cum gandesc unii,dar barbatul este cel care trebuie sa aiba decizia finala intr-o relatie.

#31
maria_an

maria_an

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 27.06.2014

View PostUTP, on 01 iunie 2014 - 18:59, said:

dar barbatul este cel care trebuie sa aiba decizia finala intr-o relatie.

Asta e parerea ta. Pentru majoritatea femeilor (si barbatilor) din secolul nostru, deciziile se iau de comun acord. Esti liber sa crezi in ce vrei, dar sa nu te plangi ca ramai singur.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate