Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Cea mai abuziva banca din Romania

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

Poll: care este cea mai abuziva banca (260 member(s) have cast votes)

care este cea mai abuziva banca?

  1. BCR (56 votes [21.54%] - View)

    Percentage of vote: 21.54%

  2. Voted BRD (94 votes [36.15%] - View)

    Percentage of vote: 36.15%

  3. Transilvania (10 votes [3.85%] - View)

    Percentage of vote: 3.85%

  4. CEC (4 votes [1.54%] - View)

    Percentage of vote: 1.54%

  5. Voted Raiffeisen (35 votes [13.46%] - View)

    Percentage of vote: 13.46%

  6. Unicredit Tiriac (8 votes [3.08%] - View)

    Percentage of vote: 3.08%

  7. ING (13 votes [5.00%] - View)

    Percentage of vote: 5.00%

  8. Voted Bancpost (12 votes [4.62%] - View)

    Percentage of vote: 4.62%

  9. Alpha (1 votes [0.38%] - View)

    Percentage of vote: 0.38%

  10. Piraeus (4 votes [1.54%] - View)

    Percentage of vote: 1.54%

  11. Romaneasca (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  12. Volksbank (9 votes [3.46%] - View)

    Percentage of vote: 3.46%

  13. Voted OTP (2 votes [0.77%] - View)

    Percentage of vote: 0.77%

  14. Garanti (2 votes [0.77%] - View)

    Percentage of vote: 0.77%

  15. Intesa Sanpaolo (1 votes [0.38%] - View)

    Percentage of vote: 0.38%

  16. Procredit (1 votes [0.38%] - View)

    Percentage of vote: 0.38%

  17. alta banca (8 votes [3.08%] - View)

    Percentage of vote: 3.08%

Vote Guests cannot vote

#19
Heto

Heto

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 10.12.2012

View Postblueday, on 27 noiembrie 2013 - 10:49, said:

care credeti ca este banca cea mai abuziva, dintr-un punct sau altul de vedere?
aia la care ai credit.

#20
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postblueday, on 27 noiembrie 2013 - 10:49, said:

care credeti ca este banca cea mai abuziva, dintr-un punct sau altul de vedere?
Lipsesc 2 variante importante:
- Toate;
- Niciuna.

#21
joshu

joshu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 08.11.2013
Si faza cea mai simpatica pentru care recomand Banca Transilvania: intotdeauna cand am discutii cu diferite persoane de pe alte melaguri decat cele natale care cred ca Transilvania este o banala poveste, le povestesc ca noi avem si banca si ..... scot si cardul BT  Posted Image Posted Image Posted Image

#22
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010
Eu votez pentru Niciuna, deoarece cand pui piciorul intr-o banca alegi ceea ce doresti sa platesti => "Domnia si prostia se platesc". Posted Image Posted Image

#23
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

View Postpoadol, on 27 noiembrie 2013 - 12:24, said:

Eu votez pentru Niciuna, deoarece cand pui piciorul intr-o banca alegi ceea ce doresti sa platesti => "Domnia si prostia se platesc". Posted Image Posted Image

mai sunt oameni care nu frecventeaza bancile?

#24
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
da, africanii.

#25
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,850
  • Înscris: 20.05.2013

View PostHeto, on 27 noiembrie 2013 - 12:06, said:

aia la care ai credit.

Nu e adevarat. Eu am credit ipotecar la Credit EuropeBank din 2007, si nu am avut probleme cu ei . Primesc SMS cu data scadentei si suma de plata cu 2 zile inainte de scadenta, mi-au modificat dobanda  o data pe an in functie de euribor 12M (acum am dobanda mai mica decat la acordare) . La fel si cu Garanti unde am cardul de credit, nu m-au stresat cu nimic.

#26
HighClass

HighClass

    . Impresar .

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,298
  • Înscris: 31.05.2013
BRD ocupa locul 1 in topul bancilor care trebuie ocolie .


Hai baieti , votati buget de reclama 100 k/euro  la softpedia sa dispara topicul .

Macar asa dati ceva inapoi comunitatii . . .

#27
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
hehe si sa imparta frateste bugetul cu cei care au votat Posted Image

Edited by Bucifon, 27 November 2013 - 13:50.


#28
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostHighClass, on 27 noiembrie 2013 - 13:13, said:

BRD ocupa locul 1 in topul bancilor care trebuie ocolie .


Hai baieti , votati buget de reclama 100 k/euro  la softpedia sa dispara topicul .

Macar asa dati ceva inapoi comunitatii . . .

O multinationala scoate greu de tot 100.000 euro... Chiar si pt 20 de forumisti furiosi, ca noi ... Nu știu cum dracu', dar ii doare fix la basca.

#29
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Il scot eu daca mai continuati mult offtopic-ul.
Votati si eventual argumentati, insa ramaneti la subiect..
Eu am votat Volksbank, nu pentru ca as fi avut o legatura directa cu ei, insa cunosc multi oameni care au avut si care se judeca si acum pentru acel comision de risc, devenit nelegal odata cu OUG 50.
In rest, tind sa cred ca, in mare parte este si vina consumatorului neinformat, care alege BRD si BCR doar pentru ca-s banci mari si nu se informeaza despre produsul pe care-l solicita si despre toate costurile aferente (care sunt destul de mari de regula, la cele 2 banci).

#30
penciuc

penciuc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 09.08.2010

View PostTheGrudge, on 28 noiembrie 2013 - 09:14, said:

Eu am votat Volksbank, nu pentru ca as fi avut o legatura directa cu ei, insa cunosc multi oameni care au avut si care se judeca si acum pentru acel comision de risc, devenit nelegal odata cu OUG 50.
Daca au semnat act aditional prin care erau de acord cu transformarea comisionului de risc in alta denumire nu prea vad sa mai aiba vreo sansa de castig.
Am un prieten care tocmai a castigat procesul cu Volksbank pe tema asta, si-a recuperat banii respectivi.
Dar la momentul in care s-au semnat actele aditionale el nu a semnat nimic.

#31
Raduceanu

Raduceanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 02.11.2007
Piraues all the way, modificari abuzive de dobanda, tragere din contul personal a banilor pentru asigurarea care era in sarcina bancii sa fie platita, modificari de comisioane de la o zi la alta, curs defavorabil de schimb valutar atat la casa cat si pe IB.
Cred ca astia le-au strans pe toate la ei in curte.

Contrar celor spuse anterior despre BCR, eu sunt multumim de serviciile pe care le folosesc de la ei.
Am un card de credit de vreo 10 ani si parca nici nu as fi clientul lor, eu il folosesc, iar ei ma lasa in pace. Ba au si micsorat dobanda, au renuntat sa ma cheme sa semnam aditionale de prelungire, au introdus si un bonus % pe care il primesc pentru fiecare tranzactie si care acopera cu mult costul anual al cardului. Din punctul meu de vedere sunt niste draguti, ce sa mai zic...

#32
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostTheGrudge, on 28 noiembrie 2013 - 09:14, said:

Il scot eu daca mai continuati mult offtopic-ul.
Votati si eventual argumentati, insa ramaneti la subiect..
Eu am votat Volksbank, nu pentru ca as fi avut o legatura directa cu ei, insa cunosc multi oameni care au avut si care se judeca si acum pentru acel comision de risc, devenit nelegal odata cu OUG 50.
In rest, tind sa cred ca, in mare parte este si vina consumatorului neinformat, care alege BRD si BCR doar pentru ca-s banci mari si nu se informeaza despre produsul pe care-l solicita si despre toate costurile aferente (care sunt destul de mari de regula, la cele 2 banci).

Ma întreb ce e mai deranjant, Off-topicul meu evident sau stilul tau de a generaliza... Eu am credit de nevoi personale cu ipoteca la BCR, am dobânda dae 5,2%, daca știi ceva similar la alta banca mănânc creditul ala. Așa ca, ce-i mai deranjant? Uita-te si la stilul naratorului înainte sa te expui, e un sfat pe care ai face bine sa-l iei in seama, ca am ani mai mulți decât tine in "ale moderatului" (e-adevărat, nu pe forum, ci in multInationale solide).
P.s acum vad ca si colegul Răducanu nu se considera "al mai neinformat consumator" in calitate de client al BCR.

Edited by denky, 29 November 2013 - 23:26.


#33
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Nu ai inteles mesajul meu.
Aici se discuta despre clienti nemultumiti ai unei banci, pe care o considera ,,abuziva'' si pe care o pot vota.
Discutiile despre multinationale, reclame, vechimea mea in moderare, fonduri pentru ,,disparitia'' thread-ului, sunt total offtopic si considera-l ca fiind ultimul avertisment.
In 2 postari, nu ti-ai exprimat nicio opinie despre vreun abuz al unei banci.Inteleg ca esti multumit de creditul tau ieftin de la BCR, ceea ce este foarte bine, insa, asa cum rezulta si din chestionar, alti 17 colegi de forum nu sunt, rezultand un loc pe podium pentru BCR, alaturi de BRD.

#34
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,850
  • Înscris: 20.05.2013
http://www.mediafax....omania-11734447

"Scorul de reputaţie se construieşte pe şapte piloni, respectiv familiaritate, managementul calităţii, calitatea produselor şi a serviciilor, performanţa financiară, calitatea de bun angajator, responsabilitate socială şi ataşament emoţional."

Cine o fi vodat de a iesit enorminatea asta de top: "ING, Raiffeisen, Banca Transilvania şi BRD Societe Generale sunt băncile cu cea mai bună reputaţie din România."  

Daca facem o comparatie a topului nostru, cu topul Gfk, rezulta ca pt a avea reputatile buna trebuie sa fii o banca abuziva?

#35
Tiby84

Tiby84

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,568
  • Înscris: 06.06.2013
TOATE, au numai bube, si sunt aparate de masonul legendar Isarescu.

#36
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostTheGrudge, on 02 decembrie 2013 - 10:45, said:

Nu ai inteles mesajul meu.
Aici se discuta despre clienti nemultumiti ai unei banci, pe care o considera ,,abuziva'' si pe care o pot vota.
Discutiile despre multinationale, reclame, vechimea mea in moderare, fonduri pentru ,,disparitia'' thread-ului, sunt total offtopic si considera-l ca fiind ultimul avertisment.
In 2 postari, nu ti-ai exprimat nicio opinie despre vreun abuz al unei banci.Inteleg ca esti multumit de creditul tau ieftin de la BCR, ceea ce este foarte bine, insa, asa cum rezulta si din chestionar, alti 17 colegi de forum nu sunt, rezultand un loc pe podium pentru BCR, alaturi de BRD.

Votasem la alta banca, rbs. Mai are rost sa-i injur, daca tot nu mai sunt (pt pers fizice)?
Si ca sa insist, 2 sapt dupa ce am primit marja de 4,9 la BCR, au dat si 4,4. Plus euribor la 6 luni, eu zic ca nu e rău. Daca găsești un produs bun care ți se potriveste, in plus găsești si pe cineva destupat la cap in agenția unde mergi, ai găsit o banca buna, daca nu, ai dat de o banca proasta. E simplu. Nu cred in bănci proaste si bune, toate sunt la fel.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate