Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Impozit pe venit din activitati agricole

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
cflorin32

cflorin32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 18.11.2011
Cred că mai trebuie să completezi un formular (parcă 221 sau 222) la fisc și tot acolo plătești, mai spre toamnă.

#56
lumet

lumet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 04.05.2014
Am o nelamurile cu formularul 221. Dupa cum stiti pe anul acesta s-a modificat formularul. Anul trecut aveai in drepta suma pe care plateai impozitul adica minus 2 hectare. Acum scad eu 2 ha la fiecare cereale si plante oleaginoase sau trec suma totala si le scade calculatorul ?

#57
Pelasg

Pelasg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 15.04.2007

View Postlumet, on 14 mai 2014 - 07:54, said:

Am o nelamurile cu formularul 221. Dupa cum stiti pe anul acesta s-a modificat formularul. Anul trecut aveai in drepta suma pe care plateai impozitul adica minus 2 hectare. Acum scad eu 2 ha la fiecare cereale si plante oleaginoase sau trec suma totala si le scade calculatorul ?

Din ce am inteles eu  din instructiunile de completare, se trece suprafata totala urmand sa faca ei scaderea. In cazul in care ai teren pe raza mai multor localitati, poti sa alegi tu localitatea de unde se face deducerea, bifand optiunea privind incadrarea in limitele veniturilor neimpozabile.

#58
lumet

lumet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 04.05.2014

View PostPelasg, on 14 mai 2014 - 12:36, said:

Din ce am inteles eu  din instructiunile de completare, se trece suprafata totala urmand sa faca ei scaderea. In cazul in care ai teren pe raza mai multor localitati, poti sa alegi tu localitatea de unde se face deducerea, bifand optiunea privind incadrarea in limitele veniturilor neimpozabile.

Intradevar acolo scrie "suprafata totala", dar multi au scazut-o ei.

#59
giumitica

giumitica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 26.06.2011
Salut! Am și eu o întrebare:Lucerna se impozitează? Am 9ha de lucerna. Mulțumesc!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate