Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

dofollow link with brand anchor

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 05.02.2012

Quote

How much does cost a link from a new post on your site? We are talking about dofollow link with brand anchor in body of the new article. It also should not look like advertising.

Stiu ce inseamna un "dofollow link" dar ce e "dofollow link with brand anchor" ?
Website-urile sunt pe aceasi nisa (grafica, design si tutoring 3D)

#2
Andrey77

Andrey77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 22.12.2009
Pai motoarele de cautare au niste roboti care intra in codul site-ului tau si analizeaza ce li se pare important. Daca vede ca link-urile tale sunt setate (in cod) ca "no-follow", le vor ignora in mare parte, nu vor face legatura intre tine si celelalte site-uri la care dai link. Insa daca il lasi normal, va face o oarecare legatura si uneori va scana si pagina la care dai link, dar in acelasi timp, daca pui numai link-uri externe si nimeni nu pune si catre tine, vei pierde din energie si nu vei fi considerat important, deci pagerank<.

Link-urile in coding se numesc anchors, iar prin brand anchor presupun ca s-a referit la faptul ca nu va fi un simplu link "http://www......com", ci ca pe langa asta va avea si un titlu si o descriere (in spate) adecvata pentru brand-ul careia i se face reclama.

#3
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 05.02.2012
am inteles Posted Image
Stiu care e faza cu acei roboti , cu dofollow si nofollow , insa nu imi era clar ce inseamna acel "brand anchor"

#4
Andrey77

Andrey77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 22.12.2009
Adica in loc de
<a href="http://www.mozilla.org"> http://www.mozilla.org </a>


o sa ai

<a href="http://www.mozilla.org" title="The Mozilla Project"> Mozilla Foundation </a>



#5
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 05.02.2012
Multumesc mult :D, acum totul e clar :P
Oricum, nu cred ca voi accepta, pentru ca teoretic link-ul va ramane definitiv iar daca vrea, pot sa fac advertising pe o anumita perioada de timp ( n$/30 zile)

#6
ionita_adrian

ionita_adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 25.02.2010
ce parere aveti de backlinkuri.com a cumparat cineva de la ei cate backlinkuri din cele 1000 sunt de calitate?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate