Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

UPC TV România - aplicații pentru telefoane, tablete etc.

- - - - -
  • Please log in to reply
179 replies to this topic

#37
pozarul

pozarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 07.07.2007
in loc de Windows Phone ei au lansat UPC Phone :)))

#38
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007
Nu inteleg !!!
Cum adica sa lansezi Windows Phone?
Poate suport si pentru ......

Edited by mandrku, 10 December 2013 - 11:53.


#39
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007

View Postpozarul, on 10 decembrie 2013 - 11:35, said:

... ei au lansat UPC Phone Posted Image))
Huh... unde?

#40
pozarul

pozarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 07.07.2007
pe site nu e nimic, dar pot sa jur ca am vazut ceva undeva...

Edited by pozarul, 10 December 2013 - 12:29.


#41
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006
o gaselnita interesanta marca UPC
UPC a lansat aplicatia UPC Phone
"Te-ai gandit cum ar fi sa te bucuri de beneficiile telefoniei fixe pe telefonul tau mobil, folosind WiFi sau 3G? Nu mai sta pe ganduri, descarca UPC Phone si descopera.
Initiezi si primesti apelurile de pe linia fixa direct pe telefonul tau mobil. Cu UPC Phone iti folosesti minutele incluse in abonamentul de telefonie fixa si iti reduci considerabil costurile facturii de telefonie mobila.
Cand pleci in vacanta sau cand calatoresti in strainatate, poti uita de costurile de roaming cu UPC Phone. Cum asa? Ai nevoie doar de o conexiune la internet, tarifele fiind cele aferente abonamentului tau de telefonie fixa.
Initiezi apeluri folosind agenda telefonului tau fara a forma numarul si fara a copia contactele.
Vestile bune trebuie date si altora, nu crezi? Si aplicatia UPC Phone poate fi folosita de toata familia ta. Chiar daca aveti un singur numar de telefon fix, ea poate fi instalata pe maximum 3 dispozitive. Asta inseamna ca toata familia vorbeste gratuit!"


Eu am testat-o chiar acum si pot spune ca este foarte interesanta. Practic acum am si numarul UPC in mobilul meu, al sotiei si al mamei. Si cand cineva ma suna pe fix, suna in acelasi timp si telefonul fix si telefoanele mobile pe care este instalata aplicatia. Cine raspunde primul preia apelul, deci daca raspund ceilalti pe celelalte telefoante ei vor auzi ton de ocupat. Nu se face conferinta.
Cei de la UPC au facut acum o struto-camila transformand numarul de fix intr-unul mobil. Daca esti in iasi si cineva este in timisoara si instaleaza aplicatia, daca ii dai datele tale de logare la my upc, poate folosi de la timisoara numarul de fix din iasi. Ce este si mai interesant este ca poate vorbi de pe numarul tau de fix si cineva care este in orice colt al lumii singura conditie este ca sa aiba conexiune la internet.

https://play.google....om.upc.phone.ro

ca sa nu mai deschid un nou topic legat de aplicatia UPC Phone, rog un moderator sa schimbe titlul topicului in ceva gen "UPC Romania - aplicatii pentru telefoane, tablete" ... fara android pt ca sunt sigur ca o sa se faca pt toate platformele. si acest topic sa ramana pt a se discuta despre aplicatiile lansate de upc.... ca de acum cred ca vor fi mai multe.
mersi frumos

aplicatia se gaseste si in contul My UPC

Attached Files


Edited by tdan08, 10 December 2013 - 18:02.


#42
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007
hmmm, o sa caut si eu sa o instalez...
Ai incercat sa vezi daca merge si cu modemul oprit?

Suna bine... Aplicatii, in curind PPV, poate si VoD... incepe sa arate ca o retea din occident... daca aduce si Horinzon...

Edited by florianro, 10 December 2013 - 18:15.


#43
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006
am testat acum cu modemul oprit. merge foarte bine. doar ca conexiunea la net se face prin 3G si nu prin wi-fi ul din casa si nu mai suna si telefonul fix. deci aplicatia nu are treaba cu modemul.

#44
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007
Vad ca te poti suna si singur din aplicatie.. oare te taxeaza? :lol:

#45
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006
m-am sunat si eu singur, doar ca nu merge sa vorbesc. cand raspund, celalalt apel trece pe "on-hold", dar apelul nu se intrerupe, deci ... taxeaza. Posted Image

Edited by tdan08, 10 December 2013 - 18:29.


#46
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
merge perfect aplicatia pe un Samsung ace plus conectat la routerul casei....
ich liebe dich UPC Posted Image

#47
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007
Pai eu pot sa vorbesc... sunt curios in desfasurator cum o sa vina...ca apare numarul meu de fix :lol:

#48
pozarul

pozarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 07.07.2007
Stiam eu ca trebuie sa fie ceva. Din ce inteleg eu, aplicatia iti ia din minutele de pe fix, nu? si din ce vad pe site-ul lor, au abonamente cu minute nelimitat in retea.
Probabil daca te suni pe tine iti ia din "nelimitatul" ala in UPC.
Si uite-asa m-am facut cu inca 200 de minute nationale pe mobil Posted Image
O sa testez din Bulgaria din hotel ca merg la ski si o sa va zic daca merge din afara tarii.


Florianro, Horizon e deja in multe tari. Dar UPC Phone asta eu nu am auzit pana acum pe nicaieri si nu e pe niciun site de-al UPC-ului... O fi facut local?

Edited by pozarul, 10 December 2013 - 18:44.


#49
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006

View Postpozarul, on 10 decembrie 2013 - 18:35, said:

Stiam eu ca trebuie sa fie ceva. Din ce inteleg eu, aplicatia iti ia din minutele de pe fix, nu? si din ce vad pe site-ul lor, au abonamente cu minute nelimitat in retea.
Probabil daca te suni pe tine iti ia din "nelimitatul" ala in UPC.
Si uite-asa m-am facut cu inca 200 de minute nationale pe mobil Posted Image
O sa testez din Bulgaria din hotel ca merg la ski si o sa va zic daca merge din afara tarii.


Florianro, Horizon e deja in multe tari. Dar UPC Phone asta eu nu am auzit pana acum pe nicaieri si nu e pe niciun site de-al UPC-ului... O fi facut local?

da. in reteaua UPC minutele sunt nelimitate. in alte retele sunt limitate la 100 sau 200 in functie de abonamentul fiecaruia.
cand suni de pe mobil cu numarul upc iti ia din minutele nationale incluse in abonamentul upc. pt ca suni in alta retea.
iar ca sa vezi cate minute mai ai poti suna gratuit 1919 de pe numarul upc. un robot iti va spune ce cost suplimentar ai (daca e cazul) si cate minute ramase mai ai.

Edited by tdan08, 10 December 2013 - 18:59.


#50
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
E ca Digi Oriunde sau cum se numeste aplicatia de la RDS. Adica in loc de un mvno a ramas doar o aplicatie? La RDS suni in Suedia cu 3 centi pe mobil, adica ii vad cu adevarat sensul... dar asa? Poate pentru unii e utila, insa eu preferam un mvno pe Vodafone. Nu-mi sariti in cap e doar o parere, preferam ceva fizic, o cartela intr-un telefon nu o aplicatie care depinde de net.

Edited by grinci, 10 December 2013 - 19:03.


#51
pozarul

pozarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 07.07.2007
Am revenit.
Am un fost coleg de liceu in Austria si i-am dat si lui aplicatia (dupa ce l-am lasat sa o foloseasca mi-am schimbat parola, ca sa fiu sigur ca nu imi face cost suplimentar).
A incercat de pe 3G-ul din telefon si 2 retele wireless. 3G a mers perfect. WiFi la una a mers, la una nu a mers, dar zicea ca nici Viber si nici Skype-ul nu merge de pe aia, deci cred ca sunt ceva setari la retea. Probabil e vreo smecherie de iti blocheaza o retea genul asta de aplicatie.

Cu alte cuvinte, adio taxe de roaming in concediu!
Le me is so happy!

#52
mandrku

mandrku

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 31.12.2007
Aplicatia este destinata portabilitati (nu portarii) numarului de telefon fix UPC.
Adica tu de pe telefon te folosesti de wifi (cel mai convenabil ca-i gratis) sau de planul de date 3G sa faci un apel de pe nr. UPC catre alta locatie.
Daca apelezi UPC > UPC este gratis . Daca nu este conform planului tarifar.
Inclusiv in afara tarii.

Deci nu este vorba de extrataxare ci doar de purtarea numarului de fix cu tine pe mobil.
Este misto ca daca te suna cineva acasa pe fix iti apare si tie pe mobil apelul.
Nu este nimeni acasa.... vorbesti pe mobil.
Este mai mult o telefonie Skype customizata!


Este ok! Atata timp cat este ceva in plus de ce nu!
E gratis !!! De ce nu!!!
Mie mi se pare utila.

#53
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,781
  • Înscris: 06.12.2006

View Postgrinci, on 10 decembrie 2013 - 19:01, said:

E ca Digi Oriunde sau cum se numeste aplicatia de la RDS. Adica in loc de un mvno a ramas doar o aplicatie? La RDS suni in Suedia cu 3 centi pe mobil, adica ii vad cu adevarat sensul... dar asa? Poate pentru unii e utila, insa eu preferam un mvno pe Vodafone. Nu-mi sariti in cap e doar o parere, preferam ceva fizic, o cartela intr-un telefon nu o aplicatie care depinde de net.

pai si aplicatia digi oriunde depinde de conexiunea la net. apoi vad ca la rds este putin mai complicata. practic este un fel de convorbire pe skype sau messenger

"comunici prietenilor cu care vrei sa vorbesti gratuit, sa isi creeze si ei conturi aici, urmand sa descarce si ei Digi Oriunde si sa o instaleze pe telefoanele lor
De cate ori vrei sa comunici cu unul dintre prietenii, cunoscutii sau cu cineva din familia ta, trebuie ca tu si partenerul de conversatie sa va conectati la cate o retea WiFi sau de date mobile, pentru a putea initia convorbirea."

la aplicatia upc numai cel care suna trebuie sa aiba cont facut si poate suna pe oricine fara ca cel care primeste apelul sa faca ceva in mod special. aici seamana mai mult cu un apel telefonic decat cu un apel gen skype.

in fine. mie imi place ca am putut integra si fixul in telefonul mobil. asa ca nu mai conteaza ca sunt sau nu acasa. si vorba lui pozarul .... m-am mai facut cu inca 100 de minute nationale.

Edited by tdan08, 10 December 2013 - 19:20.


#54
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013

View Posttdan08, on 10 decembrie 2013 - 19:12, said:

pai si aplicatia digi oriunde depinde de conexiunea la net. apoi vad ca la rds este putin mai complicata. practic este un fel de skype sau messenger


De acord dar are tarife incredibile. Adica merita deranjul. De la UPC preferam un mvno nu un viber cu numarul de acasa. In fine... cui i se potriveste, s-o foloseasca sanatos Posted Image

Edited by grinci, 10 December 2013 - 19:18.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate