Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 

Ce face RCS&RDS pe partea de continut online?

- - - - -
  • Please log in to reply
247 replies to this topic

#37
m0tan3lul

m0tan3lul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 13.07.2007

View Postzeus1, on 13 decembrie 2013 - 15:54, said:

Ghinion pentru cei care au android cu versiune mai veche. RCS&RDS promoveaza inovatia Posted Image

Da asa e promoveaza inovatia... stai pentru o cartela microsim sau pentru un c.i. de te saturi, i-ti vine sa o iei pe campuri. Pentru windows, care a inceput sa castige destul cota de piata (telefoane, tablete) ce promoveaza?

#38
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006

View Postdanielavram, on 13 decembrie 2013 - 15:56, said:

Acuma am vazut ca din Digicare se face doar ca inca nu merge, da acea erroare de care spunea cineva mai sus, mai asteptam.
Da restart la router si o sa-ti mearga pe urma sa faci contul online.

View Postzeus1, on 13 decembrie 2013 - 16:07, said:

Si la mine inca persista eroarea respectiva. S-a notat ticket pentru situatie.
Da un restart la router daca ai router sau daca nu ai router disable si enable la placa de retea si pe urma o sa-ti mearga sa faci contul Digi Online.

#39
talex007

talex007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 18.11.2005
Functionaza doar cu netul de la RDS?Sau se poate folosi contul si in alta retea?Posted Image

#40
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
Aplicatia este destinata clientiilor RCS-RDS. Trebuie sa ai CATV si Internet de la RCS-RDS.

#41
talex007

talex007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,086
  • Înscris: 18.11.2005
Am DigiTV prin satelit si Fiberlink!Doar ca momentan nu sunt in Romania sa o pot folosi Posted Image

#42
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008

View Postcatalinman, on 13 decembrie 2013 - 16:38, said:

Da restart la router si o sa-ti mearga pe urma sa faci contul online.

Da un restart la router daca ai router sau daca nu ai router disable si enable la placa de retea si pe urma o sa-ti mearga sa faci contul Digi Online.
A fost vina routerului Posted Image . Da m-au sunat si cei de la tehnic.L-am si activat .

Edited by zeus1, 13 December 2013 - 17:18.


#43
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ce legatura are routerul? Era din serverul lor eroarea, eu am mai incercat la cateva minute si m-a lasat sa fac contul, fara restarturi de router.

#44
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Hai ca merge si la mine, chiar foarte bine merge aplicatia imi place. Dar aplicatia/site-ul pentru PC cand apare?

@catalinman Intrebare de 1000 de puncte doar asa de curiozitate in cazul abonamentelor de net mobil/pemobil traficul in aceasta aplicatie va fi consumat din traficul inclus sauu...

#45
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
RCS & RDS lansează Digi Online

RCS & RDS lansează mâine, 14 decembrie, platforma online de televiziune Digi Online, ca aplicație disponibilă pentru smartphone și tabletă.
Aplicația poate fi descărcată din Google Play Store - pentru echipamentele cu sistem de operare minim Android 4.0 și din App Store - pentru echipamentele Apple minim iPhone 4 și iPad 2. În viitorul apropiat, Digi Online va fi disponibil atât pe site-ul www.digi-online.ro, precum și pe dispozitive mobile cu sistem de operare Windows.
Cu noua platformă, abonații Digi au acces la divertisment și informație, de oriunde, 24 ore din 24! Pe Digi Online, utilizatorii pot urmări competiții sportive naționale și internaționale, emisiuni, știri de ultimă oră și informații despre filme, muzică și documentar.

Abonații companiei vor putea viziona gratuit secțiunile și programele din aplicație:
- LIVE-urile Digi Sport 1, 2 și 3 și Digi24 - național și regional (7 stații locale)
- importante competiții sportive transmise exclusiv online
- emisiunile difuzate la Digi24 și Digi Sport, plus arhivele acestora
- știri din toate domeniile - actualitate, economic, sport, gadget, timp liber, internațional
Aplicația este disponibilă GRATUIT pentru abonații RCS & RDS care au contractat și televiziune și  internet fix și poate fi accesată de pe dispozitive conectate la rețeaua Digi Net sau Digi Net Mobil. Accesarea conținutului platformei se face pe baza unui cont pe care utilizatorii trebuie să îl creeze în contul lor de client de pe www.rcs-rds.ro.

Attached File  RTEmagicC_Digi_Online.jpg.jpg   32.67K   27 downloads

http://www.capital.ro/detalii-articole/stiri/rcs-rds-lanseaza-digi-online-189906.html



Pe mine m-ar interesa sa pot urmari posturile lor pe PC, asa cum este la RTC dolcetv.ro.
Inteleg ca pentru smartphone pot avea acces numai abonatii la TV si internet, dar pentru a urmari posturile lor PC va avea acces oricine?

#46
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
Inca nu stiu.

Maine o sa fie lansarea oficiala, a aparut si comunicatul de presa.

View Postdanutz1, on 13 decembrie 2013 - 17:43, said:

Pe mine m-ar interesa sa pot urmari posturile lor pe PC, asa cum este la RTC dolcetv.ro.
Inteleg ca pentru smartphone pot avea acces numai abonatii la TV si internet, dar pentru a urmari posturile lor PC va avea acces oricine?
Nu va avea acces oricine, daca nu ai CATV si Internet pe acelasi nume nu te lasa in Digi Care sa faci cont pentru Digi Online.

Tie o sa-ti mearga ca ai stick de la RDS plus Digi TV Satelit.

#47
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nu mai am stick. Am renuntat la el pentru ca un prieten mi-a l-a dat pe al lui dar nici pe acesta nu il folosesc.
Ne-am tras cablu de la administratora blocului si avem net wireless de la RTC Posted Image Iti vine sa crezi?

M-as fi abonat la ei dar...
Attached File  Untitled.jpg   53.04K   98 downloads

L-am mai pus din cand in cand dar sunt dezamagit. Astept aprilie 2014, poate asa imi recapat increderea in netul lor.

Edited by danutz1, 13 December 2013 - 17:59.


#48
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
Tare, nu stiam. :)

#49
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
A aparut si pe site.

Quote

13 Decembrie 2013
RCS & RDS lanseaza Digi Online, platforma online de divertisment
Maine, 14 decembrie 2013, RCS & RDS lanseaza platforma online de televiziune Digi Online, ca aplicatie disponibila pentru smartphone si tableta.
Aplicatia poate fidescarcata din Google Play Store - pentru echipamentele cu sistem de operare minim Android 4.0 si din App Store - pentru echipamentele Apple minim iPhone 4 si iPad 2. In viitorul apropiat, Digi Online va fi disponibil atat pe site-ul www.digi-online.ro, precum si pe dispozitive mobile cu sistem de operare Windows.
Cu noua platforma, abonatii Digi au acces la divertisment si informatie, de oriunde, 24 ore din 24! Pe Digi Online, utilizatorii pot urmari competitii sportive nationale si internationale, emisiuni, stiri de ultima ora si informatii despre filme, muzica si documentar.
Abonatii companiei vor putea viziona gratuit sectiunile si programele din aplicatie:
LIVE-urile Digi Sport 1, 2 si 3 si Digi24 - national si regional (7 statii locale)
importante competitii sportive transmise exclusiv online
emisiunile difuzate la Digi24 si Digi Sport, plus arhivele acestora
stiri din toate domeniile - actualitate, economic, sport, gadget, timp liber, international
Aplicatia este disponibila GRATUIT pentru abonatii RCS & RDS care au contractat si televiziune si internet fix si poate fi accesata de pe dispozitive conectate la reteaua Digi Net sau Digi Net Mobil. Accesarea continutului platformei se face pe baza unui cont pe care utilizatorii trebuie sa il creeze in contul lor de client de pe www.rcs-rds.ro.

http://www.rcs-rds.ro/comunicat?id=290

si...

http://www.rcs-rds.r...ale/digi-online

#50
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,569
  • Înscris: 08.01.2007

View Postcatalinman, on 13 decembrie 2013 - 17:05, said:

Aplicatia este destinata clientiilor RCS-RDS. Trebuie sa ai CATV si Internet de la RCS-RDS.
Pai, si daca am stick de net, tel cu net si DigiSatelit nu se poate?!

#51
m0tan3lul

m0tan3lul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 13.07.2007
Si totusi, pentru posesorii de android su 4.0 nu exista nici o speranta... tebuie neaparat sa i-ti cumperi un telefon sau tableta sa aiba minim 4.0 ?

Acum ma asteps sa mi se rapsunda, iarasi, ca RDS inoveaza asa cum a raspuns alt coleg de pe forum, cu riscul de a ma repeta, RDS vrea sa inoveze cu ce echipamente???? Astepti dupa un microsim de te saturi ca nu exista, daca ai taiat cartela si se intampla ceva cu cartela hopa ai de plata 100 $, eu in toate astea nu vad nici un pas inainte in sprijinul clientilor.

#52
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
National Gheografic nu merge in HD.Apare butonul HD dar cand dau pe el scrie asa: Nu am putut descarca resursele (errcod:200)

Device Nexus 5 Android 4.2.2

#53
nicudotro

nicudotro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 22.06.2004
Eu am Fiberlink + DigiTV Satelit (Nu exista acoperire la cablu in zona mea). Am vre-o sansa sa imi activez serviciul ?

#54
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008
intrebare pentru catalin
am ab de 2 euro digi.mobil plus internet asociat pe mobil pot sa-mi activez acest serviciu?
este obligatoriu sa fiu abonat la cablu tv cat si la net?
observ ca imi apare in contul digi.care acest serviciu dar imi comunica imposibilitatea activarii serviciului
sper sa-l lase liber asa cum a facut cu digi wi-fi clientilor rcs-rds indiferent daca au ab de cablu tv sau nu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate