Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Cardul 365 Holiday Plus Unlimited

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Buna!

A folosit cineva acest card? Azi am citit mai multe despre el si ma bate (zdravan) un gand sa-l achizitionez pentru ca anul viitor sigur vom avea o vacanta extinsa in Austria (si poate Elvetia - vad preturi foarte convenabile cu acest card).

Intrebarea mea de baza ar fi daca se gasesc disponibilitati - sa nu ma trezesc ca iau cardul si nu sunt locuri decat la putine hoteluri. Rezervarile se pot face oricum cu 6 saptamani inainte de cazare (nu mai devreme). Acum cardul are o reducere de 50% - dar cu siguranta va mai fi oferta si anul viitor (anul trecut vad ca au tot fost). Noi am vrea sa plecam la sfarsitul lui august - inceput de septembrie (nu mai e foarte aglomerat atunci).
Orice impresie e binevenita!
Multumesc!

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,293
  • Înscris: 13.01.2011
Emis de cine ?!

#3
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
http://www.connexgro...nt/programm.php

#4
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

 T Irina, on 20 noiembrie 2013 - 20:48, said:


Eu nu înțeleg o iota, nici nu debordez de istetime iar cu răbdarea stau rău. Cat costa cardul asta, ca nu m-am dumirit?

#5
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Nu cred este teapa (cu toate ca nici international nu se regasesc) , dar nici nu faci vreo afacere .
Pe scurt : nu platesti cazarea dar trebuie sa platesti 2 mese pe zi acolo unde esti cazat . Preturile meselor sunt afisate pentru fiecare hotel in parte .
Daca mergi 2 persoane si platesti 4 mese nu iesi sub 100 euro/ noapte  .

Per total, eu nu recomand .

Hai sa o luam asa :
-iti cer ~ 100 euro pentru mic dejun si cina la 2 persoane
-micul dejun este inclus oricum in tariful de cazare la toate hotelurile
-practic trebuie sa platesti ~ 100 euro/2 persoane  masa de seara ca sa te cazezi gratuit .

Edited by mihai!, 20 November 2013 - 21:41.


#6
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Daca preturile sunt reale e chiar o afacere - am calculat pentru mai multe hoteluri - avantajul ar fi de 45-50 euro/noapte/camera - la 10-14 zile se cunoaste! Noi de obicei preferam sa luam hotel cu demipensiune in Austria. In Elvetia, la un hotel in Lauterbrunnen (unde vreau de mult sa ajung), este 120 CHF camera cu HB si la ei e 145 CHF camera fara masa.

 denky, on 20 noiembrie 2013 - 21:18, said:

Eu nu înțeleg o iota, nici nu debordez de istetime iar cu răbdarea stau rău. Cat costa cardul asta, ca nu m-am dumirit?

Cardul costa 180 euro - acum se poate lua cu 100 pe un site cu reduceri. Insa in 2013 au tot fost astfel de promotii, nu cred ca e ultima.
Pentru un cuplu ai nevoie de un singur card.

Edited by T Irina, 20 November 2013 - 21:35.


#7
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

 denky, on 20 noiembrie 2013 - 21:18, said:

Cat costa cardul asta, ca nu m-am dumirit?
Cica ar fi vreo 200 de euro pe an dar de mult timp se vinde pe site-urile de reduceri cu ~100 euro

#8
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,293
  • Înscris: 13.01.2011
Îţi dai seama ce economie faci, dacă nu cumperi cardul şi nu pleci nicăieri ?  : )

#9
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Posted Image Posted Image Posted Image
Clar! Daca ma apuc sa calculez cat as fi economisit fara vacante in ultimii ani e de rau.... asa ca renunt! De plecat plec sigur (daca nu mor pana atunci)!

#10
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,293
  • Înscris: 13.01.2011
Să ne povesteşti cum a fost cu virgulă cardul  : )

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate