Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Garantie telefon de la rds

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#1
alex244

alex244

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 16.06.2013
Mi-am facut un abonament la rds...si mi-a dat un ZTE BLADE 3 dar nu au completat acea hartie cu garantia...nu e scris nimic pe ea, am telul cam de o luna...mi-o mai poate completa cand ma duc sa platesc factura?

#2
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011
Te rog să îmi spui şi mie de unde este luat, oraş şi magazin, mulţumesc.

#3
alex244

alex244

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 16.06.2013

View Postcrisstonne, on 19 noiembrie 2013 - 23:43, said:

Te rog să îmi spui şi mie de unde este luat, oraş şi magazin, mulţumesc.

Din Galati..de la cei de la rds.

#4
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
@ crisstonne care mai este AMR ?

#5
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
cum ti l-a tat?
l-ai platit? gratis? in custodie?

#6
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,290
  • Înscris: 13.01.2011

View Postkhristy36, on 19 noiembrie 2013 - 23:54, said:

@ crisstonne care mai este AMR ?

: ))))

Intră în subiectul acela, am postat acolo, am renunţat să mai ţin evidenţa.

: ))))

Cred că merg la colegu în oraş, fac flotant, ceva şi îmi capăt aparatul. : )))

#7
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

View Postalex244, on 19 noiembrie 2013 - 23:26, said:

Mi-am facut un abonament la rds...si mi-a dat un ZTE BLADE 3 dar nu au completat acea hartie cu garantia...nu e scris nimic pe ea, am telul cam de o luna...mi-o mai poate completa cand ma duc sa platesc factura?

Nu este obligatoriu ca certificatul de garantie sa fie completat. Daca ai probleme, te duci cu el + factura la service si gata.

#8
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
certificatul necomplectat este valabil doar la ei in service.Trimite un samsung la ESD si vei vedea ca platesti reparatia

#9
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
Am si eu o intrebare. Cand trimit la garantie e nevoie de bonul fiscal? Din cate stiu eu, nu.

#10
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.09.2006
Când trimiți la garanție e nevoie de bonul fiscal !

Edited by Syneweap, 15 October 2015 - 18:32.


#11
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
Exista telefoane ZTE in oferta DIGI?

#12
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 19.08.2005
Postarea initiala este din 2013, poate pe atunci sa fi avut asa ceva, eu nu mai tin minte.

#13
Hitmaker

Hitmaker

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,876
  • Înscris: 05.10.2014
:)))))

#14
ursu1988

ursu1988

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 21.12.2012
De curând am cumpărat un Lenovo p70 de pe un site de anunțuri.Cum pot afla dacă este în garanție?Am cumpărat telefonul împreună cu certificatul de garanție pe care este scris doar marca și imei-ul telefonului.

#15
VladutzU2013

VladutzU2013

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,557
  • Înscris: 21.01.2013

View Postursu1988, on 12 ianuarie 2016 - 16:24, said:

De curând am cumpărat un Lenovo p70 de pe un site de anunțuri.Cum pot afla dacă este în garanție?Am cumpărat telefonul împreună cu certificatul de garanție pe care este scris doar marca și imei-ul telefonului.
Eu la al meu Lenovo A1000 am o aplicatie de la ei preinstalata se numeste Lenovo Center Suport si acolo am o sectiune verificare garantie telefon si trebe sa introduc seria de pe cutie sau sa scanez cu foto camera codul de bare si imi spune,dar la mine mi-a detectat automat IMEI-ul si mi-a spus daca am garantie activa pana la data de....

#16
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
Dacă nu ai actele de achiziție nu e validă garanția, adică factură sau chitanță.

#17
xbod

xbod

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 08.09.2014
Daca aveti probleme cu un telefon luat de la rcs rds sa il duceti la ei sa se spele pe cap cu el(desi la achizitionare mi-au spus ca sa sun eu direct la service). Conform legii sunt obligati sa vi-l repare in maxim 15 zile calendaristice.

#18
balky00

balky00

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 28.06.2013
salut!
Acum doua luni am cumparat de la rds un samsung galaxy 27 edge in rate,am platit un avans maricel urmand ca diferenta s-o achit in rate lunare timp de 12 luni.Acum doua saptamani m-am trezit cu dungi negre pe display-ul telefonului,l-am dus la samsung si dupa doua zile m-am dus sa-l ridic deoarece mi s-a spus ca nu poate fi reparat si mi-au dat o autorizatie de inlocuire sau restituire a banilor.M-am dus la rds,am facut comanda pt un telefon nou urmand sa fiu contactat "in cel mai scurt timp posibil".Dupa cateva zile ma trezesc cu sms pe tel in care eram instiintat ca nu am fost gasit pt livrarea telefonului in masura in care eu am opttat pt ridicare personala din magazin.Bun,sun la ei,depun sesizare,nimic,sun a doua zi si mi se spune ca se va urgenta sesizarea si voi fi contactat in cursul zilei respective.Nimic.Sun a doua zi si mi se spune ca au incercat sa ma contacteze dar nu s-a putut si ca sesizarea a fost inchisa si comanda anulata(mi s-a spus ca comanda se anuleaza daca nu ma prezint sa ridic tel in termen de 7 zile de la instiintare...abea maine s-ar face cele 7 zile).Am sunat sa refac comanda...acum astept.
S-a mai confruntat cineva cu astfel de probleme?Ce trebuie sa fac?Adica mi se pare o tampenie sa imi spui ca ai incercat sa ma contactezi in  masura in care eu primesc sms daca am tel inchis sau n-am semnal si vad ca am avut apeluri pierdute,la mine nu s-a intamplat acest lucru.
Am sanse sa mai recuperez telefonul de la ei sau suma (1600 lei + o rata) sau am sa stau sa ma cert cu ei la infinit?.Autorizatia d einlocuire este valabila 30 de zile,deja au trecut 6.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate