Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

Malcolm McDowell

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,770
  • Înscris: 07.01.2012
Pentru ca  nebunia trebuia sa aiba un chip, l-a imprumutat pe allui Malcolm McDowell
Rolurile lui din tinerete (in "Portocala mecanica", "Caligula", "The Passage", "Oh, Lucky Men") au rescris tot ce stiau cinefilii despre cum se construieste un antagonist. Cinematografia european-continentala a mai avut pe unul asemanator Klaus Kinsky, asa cum azi il are pe Udo Kier insa nu au avut distributia primului.
De vreme ce in ultimii ani joaca numai in filmulete pentru jocuri si dubleaa voci pentru animatii, ma intreb daca nu cumva activitatea din tinerete l-a terminat psihic la propriu.
In cazul lui Kinsky, omul o luase razna.

#2
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Bautura, drogurile, viata plina de un dezmaț total necontrolat Posted Image astea (+ multe altele)
i-au distrus :bye: si pe K.Kinski si pe M. McDowell Posted Image și nu doar pe acești doi indivizi!

Edited by Teophileos, 18 November 2013 - 14:41.


#3
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,770
  • Înscris: 07.01.2012
Ca bautura, drogurile si orgiile au contribuit din plin, nu contest.  dar le vad mai degraba un catalizator. Multi o fac si nu toti sunt terminati.  Robert de Niro a avut si el probleme cu drogurile dar e bine merci., chiar daca isi mai rotunjeste veniturile in cate un "Meet the Fockers"

Banuiala mea ca atunci cand ai o personalitate bovarica, de graba empatizatoare cu personajele pe care le joci, pe fondul consumului de droguri, incepi sa te crezi Caligula cu tipa cu care esti in pat sau anchetatorul nazist din "The Passage" cu contabilul care iti explica ca nu mai ai de unde sa cheltui.

Totusi McDowell n-a ajuns ca si Kinski sa-si fugareasca regizorul cu palosul sau sa agreseze cameramanul ca filma in alta parte cand el avea un moment genial.

#4
ardeleanulucian

ardeleanulucian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 15.01.2012
Si cand te gandesti ca aseara am urmarit filmul "The Passage"?
Unul din cele mai misto filme si cu actorii mei preferati (printre care Antony queen si Malcom McDowell)
:( pacat :( asta e!

#5
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_Xlk0AEPzxU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate