Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Nedumerire Facebook Ads - promovarea postare

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
atuili

atuili

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.12.2009
Salut!

Aseara am incercat serviciul de promovarea a postarilor pe pagina mea facebook. Am ales postarea am setat datele si am ales ca si suma doar 13 lei, pentru o zi, deoarece vroiam sa vad cum functioneaza si cat de bine functioneaza acest fel de reclama. Am introdus datele de pe card am dat finalizare si nu inteleg de ce nu mi-au fost retrasi bani din cont dar promovarea are loc! Cand vor fi retrasi bani de pe card sau cum functioneaza promovarea aceasta. Mi se pare un pic cam ciudat mai ales ca am dat datele de pe card celor de la facebook, sunt putin speriat nu vreau sa vad contul gol.

#2
RpgBoy

RpgBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 27.05.2011
Cred ca-si iau destui bani pentru faza din Filipine acum si nu mai dau atentie la 13 lei xD. Sau au conturile prea ocupate. Eu abea luna viitoare o sa apelez la serviciul lor, asa ca inca nu-ti pot spune daca a mai patit cnv asta.
Totusi, am citit o chestie de pe la BBC news ca firmele investesc bani degeaba in publicitatea pe facebook. Intra pe freelancer.com si vezi cat costa acolo sa obtii un numar de like-uri (pentru ca poti spune 100.000 like's si platesti doar daca iti face rost cnv de 100.000 likes, nu 99.999). Cred ca erau 100-300 de dolari, dar mergi la sigur...

#3
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
nu-ti ia banii de pe card chiar imediat. A fost week-end, deci o sa vezi plata pe extrasul de cont de luni-marti. De asemenea, in contul tau de pe FB poti vedea facturile aferente fiecarei plati. Stai linistit ca nu-ti goleste Facebook-ul cardul, dar...isi va lua banii de fiecare data cand cumperi like-uri, chiar daca e vorba de o plata de 0,5 euro.

In alta ordine de idei, din observatiile personale mi se pare ca umfla la greu numarul click-urilor (eu pentru asta am platit). Comparatia de baza a fost cu analytics-ul care a dat cu totul alte cifre. Bine, sa zicem ca poti intra mai in profunzime cu analiza si deja sunt chestii care ma depasesc, dar am citit un articol despre advertiserii mari, cu bugete de mii de euro pe zi, care si-au facut verificarile in paralel si nu prea s-a pupat cu ce-a facturat Facebook. Imi pare rau ca nu am la indemana articolul, ar fi fost poate util pentru unii dintre voi...

Edited by Michidoo, 17 November 2013 - 20:17.


#4
JoeBikerul

JoeBikerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 08.09.2006
Bănuiesc că până azi ți-au fost retrași banii... nici mai mulți, nici mai puțini.
Ar fi interesant dacă ne-ai povestii care a fost rezultatul campaniei, în cifre. Merci.

#5
atuili

atuili

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 15.12.2009
Inca nu mi-au fost retrasi bani de pe card, cred ca mai trebuie sa completez detalile legate de TVA dar nu prea inteleg ce trebuie trecut acolo. O sa va atasez o imagine cu pagina poate imi spuneti ce si cum trebuie trecut. Mai exact nu stiu ce sa trec la NUMELE CONTULUI si la  COD TVA UE
Despre cifre va pot spune ca pt 4,8 lei ,ca atat am consumat din cei 13 lei, postarea a fost vazuta de 1200 de persoane din care nu a reactionat nimeni dar am primit 4 like-uri la pagina, deci nu se merita, parerea mea!

Attached Files


Edited by atuili, 24 November 2013 - 11:33.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate