Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

motanel in calduri

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Reniana

Reniana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 01.11.2013

View PostLesbianu, on 17 noiembrie 2013 - 00:28, said:

Doamne fereste! Nu ma pun cu tine...ca eu iubesc animalele mai putin, si sunt sanse sa pierd batalia. Glumeam. Asa o fi, eu stiam ca la motani nu ai ce sa le dai.
Drept urmare.... @initiator Rezista noaptea asta, si maine, daca gasesti cabinet veterinar deschis, intreaba un doctor veterinar si vezi daca poti sa ii dai ceva. Mai departe, imi mentin afirmatia, daca vrei sa il pastrezi incearca sa il sterilizezi. O sa fie mult mai bine, atat ca trebuie sa fii atent sa nu faca pe viitor blocaj renal. Motanii castrati sunt predispusi la asa ceva (nu este obligatoriu dar se poate intampla). Search pe google si informeaza-te.
Bafta! sa va bucurati unul de altul (tu si motanul) multi ani de acum inainte.


Frumos din partea ta. Acum pot sa dorm linistita :)

Chiar iubesti animalele?

#20
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006
Cred ca este prea mare cuvantul iubire... Da, imi plac. Am crescut cu animale in casa, si caini si pisici.

#21
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Ia mata si fugi cu ea la castrat.

#22
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Motanii nu intră în călduri. Ei simt femele în călduri de la sute de metri distanță și reacționează. Cel mai bine ar fi să-l castrezi fiindcă o dată ce a început să marcheze nu se va opri și va fi insuportabil.

#23
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postxutzu92, on 16 noiembrie 2013 - 23:18, said:

Buna ziua! Am un motanel de vreo un an si jumatate si e in calduri, miauna incontinuu la geam, e insuportabil, ne trezeste noaptea
Banuiesc ca nu e prima data cand il apuca pandaliile, ca nu e chiar motanel. Am avut si eu motan la bloc. Nesterilizat este un cosmar. Nu ca o pisica ar fi mai breaza. Nu ai de ales, ori il suporti, ori il sterilizezi. Pentru pisici mai exista Nonovulin, dar e o solutie provizorie. Pentru motani nu functioneaza. Sa nu crezi ca in Romania e ieftin de sterilizat un motan, fara 100 lei nu scapi.

#24
xutzu92

xutzu92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.11.2013

View PostD3an, on 17 noiembrie 2013 - 00:15, said:

miauna sa il lasi afara, ca acolo e locul lui. ca si cum ai tzine un leu in cusca.
cand il mai vezi la geam, deschide geamul si da`i drumu. sper sa stai macar la etajul 6-7.
nasul meu l-a aruncat de la etajul 2 si n-a patzit nimic...a dracu motan...
ma io nu va inteleg pe ce lume traiti ....matz in casa...caine in casa....un porc de ce nu ??
si eu am caine si stau la curte....dar cand pune picioru in hol imi vine sa i-l rup.  dar departe de mine ideea de a-l primi in casa.
cu motanu la fel.

ps : cand intra in calduri ori il lasi afara ori cauta o punga de gheatza . hhhhhh
Presupun ca daca ai animale si le ingrijesti, o faci pt ca le iubesti. Daca nu e asa, nu inteleg de ce intri pe un forum unde se vorbeste despre animale. Cainii, pisicile, sunt animale domestice, de companie si in general, destul de curate ca sa le poti tine in casa, lasand la o parte perioada asta de calduri. Si nu tot omul are norocul sa stea la casa sau sa aiba curte, iar vad ca cei ce au aceste privilegii nu le stiu aprecia. In viitor abtine-te de la comentarii de genul pt ca nu ajuti cu nimic.

#25
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006

View PostFreddy12, on 17 noiembrie 2013 - 01:21, said:

Motanii nu intră în călduri. Ei simt femele în călduri de la sute de metri distanță și reacționează. Cel mai bine ar fi să-l castrezi fiindcă o dată ce a început să marcheze nu se va opri și va fi insuportabil.

Motanul castrat, incepe sa se ingrashe, nu?

#26
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Se mai îngrașă fiindcă nu mai umblă hai-hui să se bată cu alți motani. Dar dacă îi dai hrană specială pentru pisici sterilizate și nu-l îndopi ori de câte ori cere, se poate preveni îngrășarea.

#27
november_soul

november_soul

    §§§§§§§§§§§§§

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,787
  • Înscris: 21.11.2006

View PostFreddy12, on 15 decembrie 2013 - 13:48, said:

Se mai îngrașă fiindcă nu mai umblă hai-hui să se bată cu alți motani. Dar dacă îi dai hrană specială pentru pisici sterilizate și nu-l îndopi ori de câte ori cere, se poate preveni îngrășarea.

Mie imi plac mai grasuti.

Sunt mai simpatici...

#28
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Innebunesc.
Al meu are 8-9 luni si de ieri a inceput cu mieunatu la geam si la usa. Problema cred c-a fost declansata de o pisicuta necastrata care sta pe scara la noi si cateodata chiar la usa.
Mai avem inca vreo 5 pisici la bloc jos dar sint sterilizate.
Imi e mila tare de el sa-l castrez, cum sa-i dau jos asa frumoase bilute :(

#29
ella_craft

ella_craft

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 14.08.2009
Nici eu nu as vrea sa il castrez pe al meu, dar din pacate, trebuie. Altfel voi fi nevoita sa il las doar pe el in casa. Cu noi dimpreuna, nu se poate.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate