Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Integrarea musulmanilor - lupta intre propria identitate si alipirea la o societate ce le este straina.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
365 replies to this topic

#361
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View PostAyami, on 28 decembrie 2013 - 17:35, said:

nu stiu de ce am impresia ca unii numesc civilizatie doar faptul ca se pot duce la mall

eu nu stiu cum pot sa numeasca unii o civilizatie (societate) o tara unde copii sunt omorati cu pietre... asta ma deranjeaza pe mine. si mai rau ma deranjeaza ca ii primim in europa pe aia de dau cu pietre.

#362
vio69a

vio69a

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 69,266
  • Înscris: 28.05.2013

View Postn3utr1n0, on 29 decembrie 2013 - 00:21, said:

eu nu stiu cum pot sa numeasca unii o civilizatie (societate) o tara unde copii sunt omorati cu pietre... asta ma deranjeaza pe mine. si mai rau ma deranjeaza ca ii primim in europa pe aia de dau cu pietre.

Categoric asta nu este civilizatie..auzi sa dai cu pietre.....
Nici macar nu stiu daca au auzit de prastie....
Apropo...unde zici ca e tara aia necivilizata ??

Si iar sunt de acord cu tine...
Cine da cu pietre nu trebuie primit in Europa....!!
Aici e frig daca se sparg geamurile, se face curent...

Edited by vio69a, 29 December 2013 - 22:11.


#363
mihao37

mihao37

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 21.11.2009
Eu sînt din Constanta și deși nu sint musulman cred în divinitatea Profetului Mohamed care e singurul profet dar nu din toate timpurile ci din vremea lui deși arai putea fi și alte  mentionari


#364
Fumatorul

Fumatorul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,945
  • Înscris: 18.01.2009

View Postmihao37, on 20 ianuarie 2014 - 12:15, said:

Eu sînt din Constanta şi deşi nu sint musulman cred în divinitatea Profetului Mohamed care e singurul profet dar nu din toate timpurile ci din vremea lui deşi arai putea fi şi alte  mentionari

Şi eu sunt din Constanţa şi citind ceea ce ai scris trebuie să-ţi spun ceva: eşti musulman. Nu extrem de bine pregătit, dar ai timp să devii. :)

#365
mihao37

mihao37

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,150
  • Înscris: 21.11.2009
E totuși o diferența între ghetoizare și conștiința religioasă de.grup ea poate există în.măsuri rezonabile fără excese
Referitor la Sharya ea nu este formulată identic la toate cele peste 200 de ramuri islamice .iar pe linga traditia bisericească există și o tradiție calugareasca mai slab raspsndita numită sufi și care are independe.ta totală dogmatică la rîndul ei împărțită în 3 mari curente doctrinare și alte ordine calugaresti


Musulman insemna dreptcredincois insa daca ar fi sa ma categorisesti as fi mai degraba sufi desi  doctrina adoptata este alta asemanatoare care aduce cu bahai dar nu e  .

Nu e pt ca are si oarece ekemente yoga dar fara asane precum si alte diferente de amanunt.


Destinatia religiilor prezente e sa fie contopite pastrind doar lucrurile necesare si adevarate dar acest lucru necesita putere de co.vingere si cel putun o intrupare divina in lipsa careia nu se va reusi pt ca nu exista vointa politica ...

#366
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

View Postmihao37, on 20 ianuarie 2014 - 12:15, said:

Eu sînt din Constanta şi deşi nu sint musulman cred în divinitatea Profetului Mohamed care e singurul profet dar nu din toate timpurile ci din vremea lui deşi arai putea fi şi alte  mentionari
gresit.
Mohammed nu avea nimic divin.
A fost un simplu om.

View Postmihao37, on 20 ianuarie 2014 - 12:43, said:

Musulman insemna dreptcredincois insa daca ar fi sa ma categorisesti as fi mai degraba sufi desi  doctrina adoptata este alta asemanatoare care aduce cu bahai dar nu e  .
Cred ca esti in cautarea unei religii in care sa te regasesti :)
Pe la biserica mai dai asa din cand in cand ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate