Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 

Dedeman

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
Caterpillar2013

Caterpillar2013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.11.2013
Nici nu stiu daca acest site nu este sustinut de HOTII de la Dedeman.. NICI UN PRODUS DE LA EI (si am cheltuiut sute de milioane!!!) nu a rezistat mai mult de 2 LUNI!!! Mobila vinduta incompleta, armaturi care n-au functionat de noi etc., etc.. Inspectorii de la Omniasig inca mai cauta dupa etichetele de pe rebuturile vindute de Dedeman sa-si recupereze ce-au platit!! Din mila pentru amaritii care lucreaza acolo nu am pus la dispozitia asiguratorului facturile cu care sa ateste de unde-am cumprat rebuturile cu care-am facut o casa!!! Asta sint Dedeman: VINZATORI DE REBUTURI!!!!

#2
bicosu

bicosu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 03.01.2007
Eu cred ca ai cumparat doar produsele ieftine si proaste. Pe langa alea, mai au si produse de firma. Dai un ban da stai in fata :)

Imi pare rau pentru tine.

#3
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Am luat si eu diverse produse de la ei dar nu am avut probleme, cu o singura exceptie.
O sigura data mi-am luat plasa - am luat un trimmer electric de taiat iarba, am ajuns acasa, l-am probat si era un produs de kk. M-am intors sa-l dau inapoi (in aceeasi zi) si nu au vrut sa-l primeasca! Cica l-am folosit! L-am spus ca l-am incercat conform destinatiei ce o avea si era o porcarie... Pana la urma nu au vrut sa-mi dea banii inapoi dar am ajuns la un compromis - mi s-a facut o reducere importanta la urmatoarele produse cumparate...

#4
hemTT

hemTT

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,443
  • Înscris: 18.07.2011
Nu numai in dedeman sunt astfel de produse , toate smarketurile au gama ieftina si gama de lux , daca nu sti ce sa cumperi cel putin intrebi pe cei dintre rafturi .
Inainte de a cumpara ceva de folosinta indelungata e bine sa citesti pe forumuri si sa-ti faci o impresie .
Caz concret : doream o tableta, reducere pe x site de 30% , hai sa o cumpar dar inainte sa intru pe softpedia sa vad ce spun cei care stiu cu ce se maninca si aflu ca e o chinezarie ordinara ansambalata la noi si nu te prinde anul cu ea . Studiind pe forumuri diferite produse am salvat o gramada de nervi si bani .
E una sa ai nevoie de un robinet sa-l schimbi ca s-a defectat si nu ai bani exact atunci si alta cind cumperi pentru casa noua 10 robineti - daca mergi pe gama de jos pina in 150 lei/bucata clar sunt din materiale slabe . Cind nu ai bani suficient mai bine cumperi pe rind produse de calitate pentru ca luind produse ieftine risti sa iesi mai scump.

#5
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
clar dedeman sunt de vina ca tu cumperi ieftinisaguri

#6
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,141
  • Înscris: 19.05.2005
Intamplator in ultima vreme am tot avut treaba cu magazinele de materiale de constructii si dedeman sunt cam cei mai buni :))
O teapa mare era daca cumparam totul din acelasi loc, ca primesti reducere, de fapt mai bine iesi daca cumperi din fiecare magazin ce au mai OK, deci nu am luat totul de la dedeman dar totusi cam cei mai buni au fost ei.
Dar ce nu inteleg eu e faza cu facturile, de ce nu le-ai pus la dispozitia asiguratorului?

Poate totusi explici si ce s-a intamplat, sa ne ferim si noi. De dedeman sau poate de "meseriasi"?

#7
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007
Eu cumpar aproape tot pentru casa din Dedeman. De ce? Sunt cei mai ieftini si gasesc produsele bune. Totul e sa stii ce sa cumperi. Preturile sunt bune si ai marfa pentru toate gusturile. Atentie exista si produse de proasta calitate, dar astea se gasesc deja in toate magazinele si de obicei sunt ieftine.

Edited by Clovis, 16 November 2013 - 10:30.


#8
Dedeman-Suport-Clienti2013

Dedeman-Suport-Clienti2013

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.11.2013
Buna ziua, Caterpillar2013,
Regret faptul ca sunteti nemultumit de calitatea produselor achizitionate de la Dedeman.
Va adresez rugamintea de a ne comunica pe adresa de e-mail [email protected] detalii cu privire la aspectele cu care v-ati confruntat. Va rog sa ne mentionati magazinul/magazinele Dedeman de unde ati achizitionat produsele , nr. si data documente fiscale, daca ati semnalat aceste probleme, in prima faza, in magazin precum si datele dumneavoastra de contact. Va solicit aceste detalii in vederea lamuririi respectiv a remedierii aspectelor semnalate de catre dumneavoastra daca exista acesta posibilitate.
Va asigur ca intreaga activitate desfasurata de Dedeman are in vedere satisfactia clientului implicit a dumneavoastra. Va multumesc pentru cele semnalate si va astept cu detalii.
Cu respect,
Coordonator Serviciu Suport clienti
Marioara Dospinescu
0234.525.525

#9
alexandrusas

alexandrusas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 07.02.2010
Dedeman sunt tot mai scumpi la tot mai multe produse. Mobila, materiale de constructii etc.Si culmea e ca e plina parcarea. Explicatia?  Isi fac multa reclama si oamenilor le e lene sa faca comparatie de preturi

#10
alexandrusas

alexandrusas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 07.02.2010
Tot incerc sa cumpar cate ceva de la Dedeman, ca sunt aproape de mine dar sunt scumpi, prea scumpi. Fata de Metro, fata de Hornbach si fata altii. Multa reclama dar preturi tot mai mari.
La mobila,la materiale de constructii, la electrice

exemplu- un simplu scaun:

https://www.dedeman....eagra/p/8048486 69.9 lei
https://www.metro.ro...zitator-gri-Aro 51.99 lei

Edited by alexandrusas, 07 April 2017 - 10:50.


#11
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Asa si ? Daca nu iti convine cumperi din alta parte... Posted Image

#12
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Si din pacate aceeasi calitate (proasta)...! Pacat!

#13
alexandrusas

alexandrusas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 07.02.2010

View PostTruculMagic, on 07 aprilie 2017 - 10:51, said:

Asa si ? Daca nu iti convine cumperi din alta parte... Posted Image

Pai asa si fac. Stii momentul ala cand vad de doua ori ca-mi cer 40% mai mult ca in alta parte? Si nu mai calc neam pe la ei

#14
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 10.02.2017
Uite scaune aici. Probabil ca daca ceri o oferta cu toate scaunele pe care le au in depozit vei avea o surpriza nu doar din punct de vedere al diversitatii dar mai ales a calitatii. Sunt produse second, dar in perfecta stare de utilizare.
Acum depinde de cate ai nevoie si in special daca modelele disponibile iti sunt pe plac.

#15
fflloorryynn

fflloorryynn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 28.12.2008
Hornbach mai ieftin ca Dedeman. Bună gluma.

#16
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008
Trei aspecte. Este topic dedicat Dedeman, ai postat acolo si ai deschis si aici. Sunt produse pe care le poți gasi mai ieftin la altii. Si alte produse care sunt mai scumpe acolo si mai ieftin la Dedeman. Valabil si la supermarketuri. Ai comparat la pret doua scaune diferite :)

#17
alexandrusas

alexandrusas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 07.02.2010

View Postcaiuscorneliu, on 07 aprilie 2017 - 11:02, said:

Trei aspecte. Este topic dedicat Dedeman, ai postat acolo si ai deschis si aici. Sunt produse pe care le poți gasi mai ieftin la altii. Si alte produse care sunt mai scumpe acolo si mai ieftin la Dedeman. Valabil si la supermarketuri. Ai comparat la pret doua scaune diferite Posted Image
am comparat acelasi scaun

#18
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

View Postalexandrusas, on 07 aprilie 2017 - 10:48, said:

Am cumparat eu saptamana trecuta 6 scaune de la metro. Cel din linkul tau doar ca albastru. Sunt cam de unica folosinta, la 50 de lei ce sa ceri?! Le-am luat pentru firma intr-o mica sala de sedinte - e mai de gagici subtirele :D
In rest nu cred ca exista un magazin cu toate produsele cele mai ieftine de ep piata. Unele sunt mai scumpe altele mai ieftine. Comparatia cu Hornbach nu-si are rostul hornbach sunt mai scumpi asa mi se pare mie. Dar au si alte chestii mai misto - nu ma refer la polistiren, adeziv de faianta sau becuri.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate