Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Motorola Moto G

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
9351 replies to this topic

#19
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013
Accesoriile  le-au gandit special sa nu acopere telefonul si au design tineresc, distinct dar mie nu-mi plac. Eu refer alt timp de huse sper sa apara si chinezariile din silicon, piele etc.  http://www.pocket-li...l-and-earphones

View PostShade14, on 14 noiembrie 2013 - 21:24, said:


Stie careva cand apare pe la noi ?
Partea de propagare a noului gadget pe mapamond se va desfăşura în etape. Iniţial, se va începe cu Brazilia, urmând ca anumite ţări europene, Canada şi Regatul Unit să beneficieze de acelaşi tratament în următoarele săptămâni. O mutarea interesantă, faţă de cum s-au întâmplat lucrurile până acum, constă în lansarea acestor telefoane în SUA şi India abia la începutul lui 2014.

#20
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Pentru că nici în SUA nici în India nu e nicio grabă. Americanii şi le iau la abonament, unde cu 200$ găsesc telefoane mai bune, iar indienii au acces la o grămadă de produse asiatice mai ieftine şi mai bune dintre care Moto G nici n-o să se vadă.

Edited by wirespot, 14 November 2013 - 22:08.


#21
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007

View Postwirespot, on 14 noiembrie 2013 - 22:07, said:

Pentru că nici în SUA nici în India nu e nicio grabă. Americanii şi le iau la abonament, unde cu 200$ găsesc telefoane mai bune, iar indienii au acces la o grămadă de produse asiatice mai ieftine şi mai bune dintre care Moto G nici n-o să se vadă.

Mai ieftine, nu mai bune.

View Postmalwarebytes, on 14 noiembrie 2013 - 21:46, said:

Partea de propagare a noului gadget pe mapamond se va desfăşura în etape. Iniţial, se va începe cu Brazilia, urmând ca anumite ţări europene, Canada şi Regatul Unit să beneficieze de acelaşi tratament în următoarele săptămâni. O mutarea interesantă, faţă de cum s-au întâmplat lucrurile până acum, constă în lansarea acestor telefoane în SUA şi India abia la începutul lui 2014.


Stiam asta si de aia am intrebat de RO, ca in rest nu ma intereseaza. Au si aratat la event o parte din tarile in care va aparea, dar RO nu era printre el si ma intrebam daca o sa apara "oficial" sau o fie adus numai de o parte din magazine.

Edited by Shade14, 14 November 2013 - 22:23.


#22
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013

View PostShade14, on 14 noiembrie 2013 - 22:20, said:

Mai ieftine, nu mai bune.

Stiam asta si de aia am intrebat de RO, ca in rest nu ma intereseaza. Au si aratat la event o parte din tarile in care va aparea, dar RO nu era printre el si ma intrebam daca o sa apara "oficial" sau o fie adus numai de o parte din magazine.
Si cand o aparea parca-l si vad la peste 1000 lei! La pretul asta poate pe la abonamente sa-l vanda!

#23
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007
Sincer ma indoiesc. As bate la pariu ca o sa fie adus la acelasi pret ca in alte tari din EU.

Revenind la specificatii, ma oftic ca bateria nu se poate scoate si cred ca e prea gros pentru capacitatea aia in conditiile astea. Pacat ca n-au reusit sa-l faca mai mic. Totusi merita mentionat ca e curbat (6-11.6mm) si poate chiar sta bine in mana.
In locul lor eu foloseam droid mini ca baza si puneam SoC-ul, display-ul si poate camera de la asta.
Trist ca nu aduc gama droid in alte tari. Chiar nu le inteleg strategia.

Edited by Shade14, 14 November 2013 - 23:07.


#24
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Şi mie-mi pare rău de astea de la Motorola. Erau singurii care făceau modele cu dimensiuni similare iPhone, adică 60mm lăţime şi maxim 125mm lungime, şi grosime decentă. În rest nu găseşti nimic cu Android de dimensiuni decente, să poţi să-l ţii bine în mână a devenit sinonim cu ecran mic şi specificaţii low end.

#25
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,002
  • Înscris: 15.04.2011
O sa vina in curand Sony Xperia Z1S, varianta mini doar la dimensiuni de data asta.

Motorola Razr M a fost un telefon calumea dar l-au tinut doar pentru americani. Puteau sa scoata o varianta cu hardware actualizat.

#26
maharu567

maharu567

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 17.07.2007
Au incepur sa fragmenteze piata telefoanelor din ce in ce mai mult. Foarte multe exclusivitati: america, china, japonia...

Edited by maharu567, 15 November 2013 - 15:24.


#27
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Disponibil la precomandă la Amazon. Cu transport spre România ajunge la preț omenesc: http://www.amazon.de...cm_cd_asin_lnk
Oare gicăgsm, telefonuldumnevoastră, pcgarbage, emac și alții sau operatorii de telefonie mobilă la ce preț l-or aduce?

Edited by albastru, 15 November 2013 - 17:28.


#28
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Sunt curios si eu la ce pret o sa ajunga pe la noi si sunt curios daca operatorii nostrii dragi il vor avea in oferta, in special Cosmote. Orange UK cica il vor avea, asa ca ar putea ajunge si pe la Orange RO.

Amazonul parca nu trimitea electrice in Romania??! Posted Image

Oricum, inca nu am bani de el acum, dar prin februarie-martie incolo s-ar putea sa fac rost...

#29
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013

View PostantinVidia, on 15 noiembrie 2013 - 19:10, said:

Oricum, inca nu am bani de el acum, dar prin februarie-martie incolo s-ar putea sa fac rost...
Si pentru mine s-a amanat achizitia pentru februarie-martie dar atunci bugetul va fi considerabil mai mult decat costa acest telefon. L-as cumpara chiar daca o sa am buget mai mare. Daca va costa mai mult decat pretul producatorului + megaTVA-ul nostru + un mic adaos nu-l cumpar, ma orientez spre altceva. Acum voiam sa-mi iau un Lumia 520 dar m-a razgandit perspectiva bugetului mai mare.

Edited by malwarebytes, 15 November 2013 - 21:41.


#30
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002

View Postmaharu567, on 15 noiembrie 2013 - 15:24, said:

Au incepur sa fragmenteze piata telefoanelor din ce in ce mai mult. Foarte multe exclusivitati: america, china, japonia...

Într-un fel e normal, sunt pieţe foarte diferite cu nevoie diferite. De ce să nu profiţi ca producător şi să le oferi ceva fix pe ce le trebuie.

#31
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013

View Postwirespot, on 16 noiembrie 2013 - 14:22, said:


Într-un fel e normal, sunt pieţe foarte diferite cu nevoie diferite. De ce să nu profiţi ca producător şi să le oferi ceva fix pe ce le trebuie.
Probabil va ajunge si pe la noi dar pretul m-as mira sa fie ca a altii, e 135 lire pe amazon UK.

#32
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,002
  • Înscris: 15.04.2011
Procesorul e si mai slab decat pare, nu e Krait.

#33
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
E suficient procesorul. Alte diferente fata de Moto X :

- ecranul este LCD pe G, nu AMOLED ca la Moto X, dar are o densitate mai buna - 326ppi vs 312ppi
- nu are 4G LTE
- nu are Touchless Control si Active Notifications ca si X
- Moto G vine cu Radio FM :)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4jrz4c0UDKY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/iaCZ_YD9a7k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#34
DjScorpyon

DjScorpyon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 779
  • Înscris: 14.08.2007
Nu stiu de voi, dar eu unul ma gandesc serios sa-l iau. Nu e nici foarte costisitor, ar merge la un buget mediu, arata foarte bine, din cate vad se misca bine si cine mai sta acum cu 16/32/64 GB plini de muzica si poze, toate pe telefon? :)

#35
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013

View PostDjScorpyon, on 19 noiembrie 2013 - 15:52, said:

Nu stiu de voi, dar eu unul ma gandesc serios sa-l iau. Nu e nici foarte costisitor, ar merge la un buget mediu, arata foarte bine, din cate vad se misca bine si cine mai sta acum cu 16/32/64 GB plini de muzica si poze, toate pe telefon? Posted Image
Daca se pastreaza si in Ro pretul anuntat si eu as cumpara. Nu sunt dispus sa platesc nici un ban mai mult decat cat costa acum in UK.

#36
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Nu inteleg de ce nu-l luati direct din UK.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate