Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

My Vodafone Fix & TV.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
358 replies to this topic

#1
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 30.11.2005
UPC Romania a lansat astazi portalul My UPC disponibil aici: https://my.upc.ro

Ca o prima noutate, prin intermediul portalului se poate plati factura cu cardul online.

Sectiunea Facturi contine:
1. un istoric al facturilor in format pdf
2. plata factura cu cardul online
3. setari factura - livrarea facturii exclusiv in format electronic pe e-mail
4. setari notificari - poti fi anuntat prin sms / e-mail cand se emite factura si se pot primi instiintari cu x zile inainte de termenul scadent.

Sectiunea Produsele mele contine abonamentele si optiunile active pe cont.

Sectiunea Asistenta ofera informatii legate de produsele si serviciile UPC.

Sectiunea Contul meu contine informatii legate de client si contul my UPC.

Edited by macsfx, 11 November 2013 - 20:43.


#2
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Aaleluia! Binevenita treaba, era nevoie. UPC era ultimul care nu avea o asemenea interfata de administrare + facilitate plata facturi online.

Edited by grinci, 11 November 2013 - 20:51.


#3
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
In sfarsit ;)

#4
iceboy2010

iceboy2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 13.09.2011
Chiar foarte frumos.

#5
aurelmanu

aurelmanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 03.07.2010
Super !

#6
mimicut

mimicut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 11.12.2008
Ma gandeam ca o sa fiu primul care deschide topicul:)
Am incercat pe la pranz sa imi fac cont dar nu a functionat. Acum spre seara au remediat problema si totul functioneaza cum trebuie. Cel mai important lucru este ca poti plati factura direct cu cardul, era cea mai mare durere a mea.

Bravo lor.

#7
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
Firefox-ul zice ca nu e safe site-ul ... buna treaba au facut, sa speram ca se rezolva si asta.

Edited by MD, 11 November 2013 - 23:16.


#8
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,759
  • Înscris: 06.12.2006
in sfarsit.... de cand asteptam asa ceva. foarte greu s-au miscat.

#9
snapilica2003

snapilica2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 18.11.2007
"Foarte frumos" si "in sfarsit". Cam atat am de spus. Era ultimul serviciu care inca imi trimitea factura prin posta. Odata cu asta pot sa spun ca nu mai am nevoie de cutia postala decat pentru publicitate inutila.

#10
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007
Eu foloseam factura.upc.ro de mai bine de un an, si apoi plateam prin banca online...

#11
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Sa inteleg ca pentru voi e o mare noutate ce a lansat UPC acum desi la altii exista de cativa ani?

#12
Dacoart

Dacoart

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 02.06.2011
Nu, să înțelegi că de-abia așteptam cu toții să facă UPC ceea ce alții au făcut de cîțiva ani Posted Image 

#13
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Aveti asteptari mici. Daca va doreati ca reteaua nationala "cea mai rapida" sa devina realitate, nu doar un slogan de marketing, daca va doreati preturi la nivelul concurentei sau o extindere a "celei mai rapide retele" macar in alte orase (nu sate sau comune) atunci ar fi fost intr-adevar o realizare pentru UPC. Dar daca ei vin si anunta un serviciu nou realizat cu o investitie de cateva zeci de mii de euro (poate nici atat) care la altii exista de cativa ani nu vad de ce va entuziasmati asa.

Edited by danutz1, 13 November 2013 - 09:39.


#14
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 14.04.2002
Din pacate nu e si pt juridic

#15
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,759
  • Înscris: 06.12.2006

 danutz1, on 13 noiembrie 2013 - 09:30, said:

Aveti asteptari mici. Daca va doreati ca reteaua nationala "cea mai rapida" sa devina realitate, nu doar un slogan de marketing, daca va doreati preturi la nivelul concurentei sau o extindere a "celei mai rapide retele" macar in alte orase (nu sate sau comune) atunci ar fi fost intr-adevar o realizare pentru UPC. Dar daca ei vin si anunta un serviciu nou realizat cu o investitie de cateva zeci de mii de euro (poate nici atat) la altii exista de cativa ani nu vad de ce va entuziasmati asa.

Vorbesti de parca am fi noi patronii de la upc si investitiile au depins de noi. Si nu stiu daca e entuziasm, dar ne bucuram. Orice modificare e binevenita. Ca este facuta tarziu fata de concurenta asta e. Doar nu vrei sa ne apucam acum de plans. Eu in zona mea am doar upc. Asa ca cu ce ma incanta pe mine ca era de ani la concurenta? Important este ca acum are upcul aceasta facilitate. Si ca are rdsul viteza de 1 gbps pe mine nu ma incanta cu nimic, dar concurenta va obliga upcul sa ridice si ei viteza.

#16
pozarul

pozarul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 07.07.2007
Am vazut ca e un concurs daca iti activezi factura electronica. Adica am sansa sa castig ceva, nefacand nimic in plus, ca oricum de-abia asteptam verianta asta. Daca nu am castigat Loganu` la Petrom, poate castig aici, ca bani de cadouri de Craciun nu mai sunt :))))

#17
zerobit

zerobit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 11.10.2008
...mda...nimic notabil si foarte tarziu
-Interesant ar fi fost sa pot vedea status-ul convorbirilor telefonice (si pretul) in timp real!
-UPC-ul a preluat Astral care avea asa ceva, dar se pare ca transparenta nu este o prioritate. Nu ma incanta desfasuratorul pe luna precedenta cand deja a fost depasit bugetul (meu) alocat telefoniei. Efectiv nu am control asupra contului. Daca nu ma insel exista o reglementare in acest sens pe care telefonia mobila o respecta, de ce nu si cea fixa?!
...nimic nou sub soare...la UPC Posted Image

#18
dnnydemon

dnnydemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 23.09.2006

 zerobit, on 01 decembrie 2013 - 12:54, said:

...mda...nimic notabil si foarte tarziu
-Interesant ar fi fost sa pot vedea status-ul convorbirilor telefonice (si pretul) in timp real!
-UPC-ul a preluat Astral care avea asa ceva, dar se pare ca transparenta nu este o prioritate. Nu ma incanta desfasuratorul pe luna precedenta cand deja a fost depasit bugetul (meu) alocat telefoniei. Efectiv nu am control asupra contului. Daca nu ma insel exista o reglementare in acest sens pe care telefonia mobila o respecta, de ce nu si cea fixa?!
...nimic nou sub soare...la UPC Posted Image

Cost control pentru telefonie - apel gratuit   1919

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate