Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

amplificare semnal Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#37
pukurealid

pukurealid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 31.12.2011
In Ramnicu Sarat, cartierul Costieni afara este semnal 2g orange -95/-100  db iar in interiorul cladirilor absent. Aici nu vor sa investeasca nimic

Edited by pukurealid, 05 October 2014 - 14:31.


#38
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,114
  • Înscris: 04.02.2011

View PostSebaV, on 20 martie 2014 - 16:22, said:


Din punctul meu de vedere cei de la Orange te obliga indirect sa schimbi abonament și/sau terminal.
Cam așa este la toți, vezi ce se plâng la Digi cei care nu au telefoane cu 3G în 900 mhz sau la Csomote cei ce au telefoane 2G.
Problema apare când nu ai semnal pe nici o bandă, atunci îi trist.

#39
sorinbc

sorinbc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 25.03.2013
Buna seara , aceeasi problema cu semnalul o am si eu , am scris acum o saptamana e site-ul lor official dar nu s-au sinchisit sa-mi raspunda..insa ar trebui sa tina cont ca le platesc 4 abonamente de telefonie..cred ca o sa plec in alta retea..si asa nu vor sa dea nici un raspuns

#40
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postsorinbc, on 06 decembrie 2014 - 13:39, said:

Buna seara , aceeasi problema cu semnalul o am si eu , am scris acum o saptamana e site-ul lor official dar nu s-au sinchisit sa-mi raspunda..insa ar trebui sa tina cont ca le platesc 4 abonamente de telefonie..cred ca o sa plec in alta retea..si asa nu vor sa dea nici un raspuns
Salut,
Ne poti spune, te rugam, prin ce modalitate ai trimis solicitarea mai exact si de la ce adresa de e-mail? Vom verifica si noi situatia.
O zi buna,
Orange Helper

#41
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

View Postsorinbc, on 06 decembrie 2014 - 13:39, said:

Buna seara , aceeasi problema cu semnalul o am si eu , am scris acum o saptamana e site-ul lor official dar nu s-au sinchisit sa-mi raspunda..insa ar trebui sa tina cont ca le platesc 4 abonamente de telefonie..cred ca o sa plec in alta retea..si asa nu vor sa dea nici un raspuns

Cea mai eficientă metodă de a reuși să îi determinați să rezolve problema semnalului, este să strângeți semnături cu numerele de telefon și numele (cât) mai multor persoane și să le trimiteți scanate la [email protected] sau prin mesaj privat lui Orange_helper. Sunt unul care am reușit așa!Posted Image

#42
sorinbc

sorinbc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 25.03.2013
am mai trimis un mesaj acum si am primit smsde la orange ca au primit mesajul meu. Acum astept sa vad.sper sa se resolve ca nu-mi convine sa platesc 4 abonamente si sa sau cu telefonul intr-un punct fix.. Si vb aia orange este vechi pe piata dar se pare ca se duc a vale. Multumesc pt rasp orange helper si Vio73

#43
sorinbc

sorinbc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 25.03.2013
Buna dimineata , am asteptat sa primesc un e-mail de la orange ca asa au spus, dar nici un mesaj de la ei . cred ca nu baga in seama problemele abonatilor . Trist asa ceva , ma repet ca le platesc4 abonamente de telefonie si 2 stb pe TV . Problemacea mai grava este ca-mi cade semnalul si afara . Deci este jale cu ORANGE

#44
sorinbc

sorinbc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 25.03.2013
Salut . uitati si d-voastra oameni buni cand am postat primul subiect despre semnal . Si am facut sesizari peste sesizari . Intraadevar m-a ajutat ORANGE_HELPER cat a putut si mi-a zis omul sa astept. Dar si asteptarea asta are limite. Nu ma mai sunat nimeni sa-mi zica cum sta treaba cu semnalul si cum se poate rezolva..oricum le-am zis ca nu le mai platesc bonamentul pana nu se rezolva... CAT SA MAI ASTEPT..poate la anul viitor voi avea mai mult noroc

#45
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003
In democratie nu se sta la coada (generic spus). Dar daca-ti place, e problema ta.

#46
sorinbc

sorinbc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 25.03.2013
Buna ziua , uite ca a trecut anul si am ajuns in 2015 3 feb. Au trecut 2luni de la prima sesizare si au binevoit sa-mi raspunda abia ieri . Au zis ca au reusit sa remedieze problema semnalului si acum functioneaza la parametri normali.. Dar eu abia reusesc sa vb afara si atunci cu intreruperi..Nu este asta bataie de joc? Nu am mai platit abonamentul deoarece nu am cum sa dau 200 de lei pe luna si sa nu pot primi tel in casa...Pierdeti teren ORANGE.

Edited by sorinbc, 03 February 2015 - 10:59.


#47
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004
Eu mi-am luat la tara urmatoarele ,,scule" de pe aliexpress:

http://www.aliexpres.../771514275.html
http://www.aliexpres...1075071646.html

Rezultatele sunt exceptionale. In cazul meu a meritat investitia.
Atentie este doar pentru 3G iar antena este varianta cu 25 dbi. Iti trebuie suplimentar un adaptor pentru a conectat antena la repeater. Mie mi-a dat chinezu bonus adaptorul dupa ce m-am inteles cu el pe mess inaintea lansarii comenzii..
Am comandat de la alti vanzatori insa produsele sunt cele din link-urile de mai sus.
Daca ai semnal outdoor nu mai astepta dupa Orange...

Iar pentru Orange Helper: Ar trebui sa aveti asa ceva in magazin de vanzare la preturi decente...sau bonus in situatii mai deosebite...

Edited by crisstian, 03 February 2015 - 11:36.


#48
asclod007

asclod007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 23.02.2008
Buna!
Eu locuiesc in Braila la parter si ma confrut si eu cu acesta problema semnal foarte slab  unerori am doar o liniuta iar cand ma apropiu de geam creste la doua si mai rar la trei, in sufragerie e mai des trei dar patru sau cinci linii nu am vazut decat daca vin de afara si pun telefonul in geam in momentul cand il iau scade la doua sau chiar una, mentionez ca am doua abomnamente de voce unul de date si fiul meu cartela prepay..
Se poate amplifica semnalul cu ceva ca altfel tre sa stau lipit de geam si uneori cand vorbesc la telefon mi se spune ca ma aude rau deci e clar semnal slab, e vreo solutie  de amplificare?

#49
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View Postasclod007, on 05 aprilie 2015 - 23:06, said:

Buna!
Eu locuiesc in Braila la parter si ma confrut si eu cu acesta problema semnal foarte slab  unerori am doar o liniuta iar cand ma apropiu de geam creste la doua si mai rar la trei, in sufragerie e mai des trei dar patru sau cinci linii nu am vazut decat daca vin de afara si pun telefonul in geam in momentul cand il iau scade la doua sau chiar una, mentionez ca am doua abomnamente de voce unul de date si fiul meu cartela prepay..
Se poate amplifica semnalul cu ceva ca altfel tre sa stau lipit de geam si uneori cand vorbesc la telefon mi se spune ca ma aude rau deci e clar semnal slab, e vreo solutie  de amplificare?


Salut,

Pentru verificari te rugam sa ne trimiti intr-un mesaj privat adresa exacta si numarul de telefon pe care intampini probleme, insa chiar si asa, e posibil sa fie nevoie sa apelezi 411 Serviciul clienti, pentru verificari punctuale de la locatia respectiva.

O zi buna,
Orange Helper

#50
djxhouse

djxhouse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 21.10.2006
Aceasi problema am si eu.
Asta ajuta cu ceva?
Sincer nu cred, dar 8 lei nu e mare paguba.

#51
pleteab

pleteab

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 18.06.2003

View Postdjxhouse, on 02 iulie 2015 - 17:07, said:

Aceasi problema am si eu.
Asta ajuta cu ceva?
Sincer nu cred, dar 8 lei nu e mare paguba.
Nu mai bine faci altceva cu bani

#52
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
Si chiar crezi ca functioneaza daca lipesti o bucata de cupru pe telefon :)))?

#53
pacor

pacor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.10.2009
Eu sunt din satul PLOPU-BRAILA.si am probleme cu semnalul de cand  am abonament la Orange-2001.Nici nu se pune problema sa pot vorbi din casa.Sunt nevoit sa ies afara ,si acolo doar intr-un sigur punct prin gradina ,indiferent de timp sau anotimp.Nici 2G nu este, dar la  3 sau 4G nici nu visez. Am facut o multime de sesizari si reclamatii,dar nimeni nu a facut nimic.Culmea este ca platesc abonament ca si cum as beneficia de semnal maxim. Multi prieteni mi-au sugerat sa schimb operatorul din aceasta cauza.Peste putin timp expira cotractul cu ei ,si renunt definitiv la ei.

Edited by pacor, 05 July 2015 - 12:29.


#54
pukurealid

pukurealid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 31.12.2011

View Postpacor, on 05 iulie 2015 - 12:02, said:

Eu sunt din satul PLOPU-BRAILA.si am probleme cu semnalul de cand  am abonament la Orange-2001.Nici nu se pune problema sa pot vorbi din casa.Sunt nevoit sa ies afara ,si acolo doar intr-un sigur punct prin gradina ,indiferent de timp sau anotimp.Nici 2G nu este, dar la  3 sau 4G nici nu visez. Am facut o multime de sesizari si reclamatii,dar nimeni nu a facut nimic.Culmea este ca platesc abonament ca si cum as beneficia de semnal maxim. Multi prieteni mi-au sugerat sa schimb operatorul din aceasta cauza.Peste putin timp expira cotractul cu ei ,si renunt definitiv la ei.

greseala a fost a ta pt ca ai cotizat atata timp la orange

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate