Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

MyBRD noul Internet banking de la BRD

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#91
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Pot activa doar Mobile bankingul?Sau am nevoie de ambele servicii?

#92
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
" Ai uitat sa zici ca trebuie sa te duci la ghiseu si pentru instalarea aplicatiei mobile. .....  "

Evident ca asta este o gluma :) Doar nu te duci la ghiseu sa iti instaleze aia pe telfonul tau :)))
Asta o faci singurel cu bericica in fata.

don_dannielo: nu stiu unde stai tu la cozi insa lucruile s-au schimbat mult.
Se sta la coada insa la depuneri/retrageri pentru asta ai nevoie de fata de backoffice (cel putin asa a fost in cazul meu).
Esti prea comod sa stai cateva minute la coada insa preferi sa stai in trafic sau sa stai zeci de minute la telefon cu fata de la Vocalis ??!!?

bizisu' tau man....ce sa zic :)
Eu am spus clar si raspicat nu mi-a luat mult la banca, am rezolvat in 5 minute pentur activarea ei pe telefon.
Si pot plati linistit folosind mobilul fara sa am nevoie de token fizic.

Am sa ma opresc aici cu comentariile ca par sa fiu singur pe tarla.
Si asta nu este aplicatia mea :))))))

#93
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Nu poti activa aplicatia fara mers la ghiseu, ma doare undeva cum s-a instalat ea pe tel.

Nu poti activa alertele sms-urile fara mers la ghiseu.

Nu poti face un cont de economii fara mers la ghiseu.

Nu poti adauga un beneficiar transferuri fara mers la ghiseu.

Ce s-a schimbat din cele de mai sus la brd?

Edited by don_dannielo, 04 May 2016 - 20:08.


#94
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Lasati cearta si raspundeti la intrebare daca stiti.

#95
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Ti-a raspuns pe pagina trecuta.

#96
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Bun si daca am 3 telefoane trebuie sa merg cu toate 3 sa mile activeze.Odata folosesc Lumia 950,iphone 6s,Galaxy s7

#97
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Na bun astia nu stiu sa activeze Mobile bankingul cica nu merge nu il vede sistemul si daca sunt pe Digi Mobil nu merge doar pe Vodafone si Orange dupa spusele lor.

#98
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
E de o imbecilitate nemaivazuta serviciul acesta, faceti-va un bine si nu-l folositi, le dati banii de pomana.
Situatia sta in felul urmator, vineri inainte de Paste, am efectuat o tranzactie cu cod si ridicare bani din agentie BRD.

Primeste omul mesaj, "aveti 48 ore sa ridicati banii". No, bun, transferul a fost facut la ora 18, cand deja era clar ca nu mai avea cum sa-i ridice in acea zi, sambata era deschisa o agentie in celalalt capat al orasului, nu a putut sa-i ridice, sambata la ora 24.00 primeste mesaj ca tranzactia a fost anulata. Pai in pastele ma-tii de BRD, de ce mai spui ca e valabil 48 ore daca a expirat dupa vreo 30 ore???

Bun, am dat ieri sa refac tranzactia, aceiasi mizerie "aveti 48 ore sa va luati banii", am efectuat tranzactia la ora 7.00, iar acum la 00.00 ii da mesaj " tranzactie anulata", adica dupa vreo 14 ore, apai sa sugeti bocancul lui kim jong hun toti hotii din BRD, care v-ati mai facut de cativa lei pt 2 covrigi de la mine, si multa carne in frigider de la cel caruia i-am tot trimis banii si nu i-a putut ridica.

Maine ma duc sa-mi inchid toate serviciile de la ei.

Edited by gumball3000, 06 May 2016 - 00:25.


#99
ClownX

ClownX

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.10.2016
Salutari tuturor!
Am si eu o intrebare in legatura cu aplicatia MyBRD mobile.Am inteles ca trebuie sa platesti pentru aplicatia asta 4.5-6 LEI pe luna !?! Ei te taxeaza cu acest comision indiferent daca folosesti aplicatia sau nu?Spre exemplu, eu activez aplicatia(doar aplicatia asta) dar nu o folosesc(nici macar nu intru pe interfata).
Multumesc pentru raspunsuri!!
PS: Pot sa ma dezabonez de la aceasta aplicatie daca vreau? O "tanti" de la ghiseu mi-a spus ca vezi doamne ca trebuie sa ai si aceasta aplicatie instalata etc. Desi, in mod normal ar fi trebuit sa imi zica ca ma taxeaza cu n lei pe luna daca o activez, nu a facut asa ceva.Deja sunt nervos...Vreau sa stiu daca ma duc sa o "strang de gat" ca sa ma dezaboneze de la aceasta aplicatie sau nu!!

Edited by ClownX, 25 October 2016 - 22:29.


#100
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
cloune.... relax ca iti plesneste o vana ceva si te vad verde.
fi antena aici ce iti spune mandea.

1) instalarea ei este gratuita insa ca sa o folosesti trebuie sa sa suni/mergi la banca...
fiind un serviciu evident ca se plateste !!!!!! Faptul ca o ai activata pe telefon inseamna ca trebuie sa o platesti altfel pa-si-pusi intelegi ?!
faptul ca tu o ai instalata pe telefon si ca juri matale ca nu o folosesti ii doare'n basca .... evident !!!!
2) nici un 6 lei pe luna !!! .... costa fix 1EURO !...nu o mai da aiurea cu 6 lei aia. PUNCT.
3) dupa activarea ei luna urmatoarea vei fi taxat !, daca vrei sa faci renuntare mergi la banca.
4) cu aplicatia asta iti poti consulta contul sau face plati si cand stai pe buda ! (daca ai net !)
5) aplicatia este o balarie comparativ cu ce au alte banci .... DA !!!!

eu am fost printre primii care si-au activat-o inca din perioada de beta cred :)

#101
ClownX

ClownX

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.10.2016
Inteleg.Multumesc de rapsuns.

Edited by ClownX, 26 October 2016 - 18:50.


#102
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Ce-i cu chestia asta?! E legitima sau e vreo tentativa de teapa? Presupun ca banca nu abordeaza clientii pe mail? Contul de mail este yahoo.... si il folosesc pe zeci, poate sute de saituri.

Attached Files

  • Attached File  brd.PNG   178.59K   61 downloads

Edited by since2004, 14 December 2016 - 20:33.


#103
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Intra pe MyBRD net si o sa vezi in coltul din dreapta sus si optiunea Activare serviciu MyBRD Extrase de cont.  Pt a fi mai sigur nu intra de pe linkul din email, intra din Browser

Attached Files


Edited by bobocul, 19 December 2016 - 16:55.


#104
flor80

flor80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 29.05.2005
Cand au de gand astia de la BRD sa faca o aplicatie de mobil calumea?
Ditamai banca...
Pana si aplicatia SG din Bulgaria merge mai bine.

#105
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
Platile cand se vad? Am platit cu cardul vineri si nici acum nu vad plata in aplicatie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate