Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Apple iPad mini 2

- - - - -
  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#19
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
iPad Mini with Retina Display review: Pricey, mighty Retina Mini is best small tablet yet http://reviews.cnet....retina-display/

#20
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
iPad mini with Retina display review - The one you really wanted http://www.theverge....-display-review

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RG4SoLJBZTU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

" If you’re buying a tablet to keep, though, one to explore and grow into, the App Store becomes an absolute trump card. You’re paying $170 for access to 475,000 apps, including virtually all of the best options designed for a larger screen. Android can’t touch the iOS ecosystem on tablets. When you’re deciding whether to buy a Nexus 7 or iPad mini, you have to decide how deep down the rabbit hole you want to go — because the basics are covered beautifully in both cases, but there’s much more depth in Apple’s world.

On the other hand, what if you want to buy an iPad? Which one do you buy? Tim Cook might say both, but the real answer is it doesn’t matter. In talking to people about the new iPads, I’ve found everyone has an instinctive reaction — some people like the portability and smaller package of the mini, others appreciate the large screen of the Air. Some are price-conscious, others weight-conscious, others space-conscious, but everyone seems to lean one way or the other.

To those people, I say: go for it. You can’t lose. I’d buy a mini for myself, because I love having something that doesn’t take up much space in my bag and that I can wield even on a crowded subway. But the mini is now so beautiful and so immersive that you’ll never want to look away from the screen, and the Air now so portable and usable that you’ll rarely need to put it down. The mini used to be the lesser one, the reductive one, the one you bought if you couldn’t fit or afford the iPad. Now it’s just the smaller one."

iPad Mini 2 32GB Wi-fi scrie pe mine.

Attached Files



#21
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Adevarul e ca nu poti da gres cu tableta asta. Daca primul mini are ecranul cam slab si procesor invechit(dar care facea fata cu brio necesitatilor zilnice), iPad mini 2 e are tot ce-i trebuie pt a nenoroci concurenta.

#22
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Difuzoarele sunt foarte prost amplasate, cand te joci in landscape le acoperi cu mana.

#23
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Tablet makers accuesed of overcharging for internal storage http://blog.gsmarena...ternal-storage/

"Apple, Google, and Amazon have all been accused of marking up costs of additional storage options for their tablet offerings in order to boost their profits.
A report out of popular tech review site Which? indicates that manufacturers like Apple pay roughly £6 to manufacture a tablet variant with an additional 16GB of storage, yet charge £80 to customers – a markup of 1267%."

Edited by Papillon_, 21 November 2013 - 20:34.


#24
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Dar cand apare la noi pe piata stii ? Ca pana acum, liniste totala peste tot.

#25
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 eiffel, on 22 noiembrie 2013 - 13:08, said:

Dar cand apare la noi pe piata stii ? Ca pana acum, liniste totala peste tot.

Pai abia se gaseste si la ei... Tare ma tem ca prin februarie apucam si noi.

Edited by filip.serban, 22 November 2013 - 15:03.


#26
adrianu69

adrianu69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 19.03.2006
si eu vreau sa-mi cumpar o tableta si cum vreau ceva care sa ma tina mai mult timp ma orientez spre apple. m-am bucurat mult cand am auzit de configuratie si am asteptat sa o simt in mana.. tableta sta foarte bine in mana.. ecranul e unul retina dar din pacate pus langa un ipad air ramai cu un gust amar. culorile pe fratiorul mai mare sunt mult mai puternice. dar iti vei da seama doar daca le vezi pe amandoua unul langa celalalt. pacat...

#27
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Pai in ce tara stai de le-ai putut compara ?
Ca la noi n-a aparut.

#28
adrianu69

adrianu69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 19.03.2006

 eiffel, on 27 noiembrie 2013 - 09:07, said:

Pai in ce tara stai de le-ai putut compara ?
Ca la noi n-a aparut.
poi in austria, germania si franta au aparut. sunt dezamagit ca le-am vazut in paralel... acum tind spre air... inca nu sunt sigur...

#29
dr_junior1980

dr_junior1980

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 10.04.2007

 eiffel, on 27 noiembrie 2013 - 09:07, said:

Pai in ce tara stai de le-ai putut compara ?
Ca la noi n-a aparut.
Te-a lamurit , sta in toate trei , probabil face naveta.

#30
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Cica a aparut la Media Galaxy la 1899.

#31
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
filip serban nici o recenzie despre noua ta tableta?Posted Image

#32
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 Papillon_, on 09 decembrie 2013 - 12:35, said:

filip serban nici o recenzie despre noua ta tableta?Posted Image

Crezi ca am loc de sotia mea? Dupa ce-am configurat-o, larevedere Posted Image. Macar m-am ales cu iPad-ul vechi, pentru ca saptamana trecuta am reusit sa sparg Nexus-ul. Ce pot sa spun este ca diferenta aia "uriasa" intre culori nu este atat de sesizabila. Sub foto-colorimetru probabil ca e diferenta mare dar pentru un ochi normal, nu - cum zicea cineva acum cateva zile, soar daca pui doua tablete una langa alta. O sa incerc sa fac o comparatie intre mai multe ecrane: un HP 23Xi, LG Flatron E2370, Nexus 7 2012, iPad gen 3, iPad Mini 2, iPhone 4S si Nokia Lumia 620. Sper sa am timp pentru asta.

Edited by filip.serban, 09 December 2013 - 15:07.


#33
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
In sfarsit a aparut posibilitate de a o comanda si la noi, la emag - http://www.emag.ro/i...a--promo1045100
Doar ca pretul imi pare cam piperat deocamdata.

#34
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 eiffel, on 11 decembrie 2013 - 13:27, said:

In sfarsit a aparut posibilitate de a o comanda si la noi, la emag - http://www.emag.ro/i...a--promo1045100
Doar ca pretul imi pare cam piperat deocamdata.

Hehe, sa fii sanatos. Mi-au adus-o sambata Posted Image. M-am repezit ca rata la muci, pentru ca luni dadeau si un voucher de 230 de lei...

Edited by filip.serban, 11 December 2013 - 16:17.


#35
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Eu cred ca mai astept. Nu dau atatia bani pe o tableta.
Ma asteptam ca pretul sa fie o idee mai jos adica 1699 in loc de 1899. Probabil dupa sarbatori va trece pe un pret mai normal.

#36
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 eiffel, on 11 decembrie 2013 - 18:12, said:

Eu cred ca mai astept. Nu dau atatia bani pe o tableta.
Ma asteptam ca pretul sa fie o idee mai jos adica 1699 in loc de 1899. Probabil dupa sarbatori va trece pe un pret mai normal.

Nu cred. Chiar si in SUA Mini 2 e mai scumpa decat Mini 1 anul trecut.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate