Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Ibiza Sol

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Stie cineva cum e realizata hidroizolatia terasei de la mansarda, cea de deasupra apartamentului de la etajul 2.

#38
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
greu să obții aici acest răspuns. Dacă vrei îți dau pe PM numărul de telefon al unui băiat care lucrează la euroinsol și poate vorbește el cu colegii de la ibiza.

#39
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
De fapt nu-mi mai bat capul cu astel de detalii, decizia e deja luata de nevasta-mea :)

#40
carcotasulus

carcotasulus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.05.2007
Am solicitat o vizionare pentru un aparament de 3 camere, am primit raspuns " nu mai avem unitati disponibile".
Am inteles ca in iarna erau >50 unitati disponibile. Ma intreb, asa mare cautare sa aibe acest complex?

#41
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Mai sunt 3 unitati nevandute sigur, si parca  vreo 5 sub semnul intrebarii... nustiuce investitor le are rezervate si neplatit inca. Iar pe lista de asteptare sunt 49 de persoane. La cum au evoluat preturile in ultima perioada pare ieftin in ibiza sol, multi privesc ca pe o investite dat fiind pretul mare al chiriei, in jur de 700-800euro/luna nemobilat!

In scurt timp o sa ma mut si eu in complex :)

#42
carcotasulus

carcotasulus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.05.2007
M-au trecut si pe mine pe acesta lista de asteptare dar niciun semn pana acum.��

Eu voiam sa aud si alte impresii de la cei care locuiesc deja in complex.

PS. Pare asa ireal, ca in iarna sa fie undeva la 78 unitati nevandute iar acum sa fie undeva la +45 doritori in asteptare pentru 3-5apartamente disponibile.

#43
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Ce anume vrei sa sti?

Nu e um complex perfect, sunt si aici probleme. De exemplu: trebuiesc reparate acoperisurile la vreo 8 scari pentru ca le ploua in casa celor de la mansarda, rampele de acces subsol sunt cam degradata, a inceput sa cada placaju ceramic de pe cosurile de fum, locurile de parcare pentru vizitatori sunt ocupate de proprietari, finisajele sunt la nivelul lui 2008 ca si centrala termica, mobila de bucatorie. Apa este foarte dura, trebuie schimbate filtrele, rasina etc. Sunt angajati cativa in complex ca faca treaba dar efectiv freaca menta, domne fac verificari toata ziua. Firma de paza e degeaba, doar te saluta cand intri, nu are voie sa ciocane la usa daca face unu galagie in complex. Intretinerea nu e ieftina pentru ca se tot colecteaza fondu ala de reparatii de 250lei lunar cu toate ca nu inteleg pe ce il cheltuie, complexu e degradat. Foarte multi straini in complex, si oameni cu venituri mult peste medie.  impresia e ca ii cam doare la banana de problemele enumerate mai sus.

#44
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007

 badsica, on 01 octombrie 2017 - 17:12, said:

Ce anume vrei sa sti?

Nu e um complex perfect, sunt si aici probleme. De exemplu: trebuiesc reparate acoperisurile la vreo 8 scari pentru ca le ploua in casa celor de la mansarda, rampele de acces subsol sunt cam degradata, a inceput sa cada placaju ceramic de pe cosurile de fum, locurile de parcare pentru vizitatori sunt ocupate de proprietari, finisajele sunt la nivelul lui 2008 ca si centrala termica, mobila de bucatorie. Apa este foarte dura, trebuie schimbate filtrele, rasina etc. Sunt angajati cativa in complex ca faca treaba dar efectiv freaca menta, domne fac verificari toata ziua. Firma de paza e degeaba, doar te saluta cand intri, nu are voie sa ciocane la usa daca face unu galagie in complex. Intretinerea nu e ieftina pentru ca se tot colecteaza fondu ala de reparatii de 250lei lunar cu toate ca nu inteleg pe ce il cheltuie, complexu e degradat. Foarte multi straini in complex, si oameni cu venituri mult peste medie.  impresia e ca ii cam doare la banana de problemele enumerate mai sus.
„finisajele sunt la nivelul lui 2008 ca si centrala termica, mobila de bucatorie” - eu de asta nu am luat. îmi scotea ochii că vai ce bune sunt și eu le explicam că sunt de 10 ani și că din punctul meu de vedere trebuie schimbate...

la noi se colectează 330 de lei o dată (se calculează la suprafață dar suma este pt un apartament de 100 mp) pentru înlocuit hidroizolație la 2 acoperișuri (2*400 mp) și pentru revizie generală centrală (centrală pentru 200 de apartamente - se înlocuiește cam tot la ea) + automatizare  și ne mai rămân vreo 20000 de lei pentru alte reparații. suma la voi este aberantă. după ce se vând toate apartamente, poate schimbați firma de administrație (la noi vechea firmă ne-a furat 50.000-60.000 de euro :)))) )

cu paza așa e peste tot...în plus nouă ne mai cer și țigări :))))

#45
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Aici nu e firma de administratie, e o tanti care iti lasa impresia ca administreaza un fond de investitii. Vor sa desfaca toata tigla, sa inlocuiasca toata folia si sipca, apoi sa puna tigla din nou, cost 8mii euro la 8 apartamente.
Tu unde ti-ai luat pana la urma?

#46
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007

 badsica, on 02 octombrie 2017 - 12:55, said:

Aici nu e firma de administratie, e o tanti care iti lasa impresia ca administreaza un fond de investitii. Vor sa desfaca toata tigla, sa inlocuiasca toata folia si sipca, apoi sa puna tigla din nou, cost 8mii euro la 8 apartamente.
Tu unde ti-ai luat pana la urma?
eu aveam deja luat vis-a-vis de oxford. la fantome Posted Image)) am vrut să mai iau unul de 4 camere, pentru curte, la ibiza. dacă nu aveam deja unul sigur luam. dar având deja unde să stau, am cântărit diferit. oricum, decât cel de 4 camere mai bine cel de 3 dar varianta mare.

suma vehiculată pentru reparație este astronomică.

Edited by bobalex18, 02 October 2017 - 13:13.


#47
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Si pe mine (si sotie) tot curtea m-a convins, plus suprafata generoasa de 115mp. E enervant ca nu se ocupa cineva cu simt de raspundere de complex, se ocupa cineva cu simt de business in schimb :lol:

#48
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007

 badsica, on 02 octombrie 2017 - 15:27, said:

Si pe mine (si sotie) tot curtea m-a convins, plus suprafata generoasa de 115mp. E enervant ca nu se ocupa cineva cu simt de raspundere de complex, se ocupa cineva cu simt de business in schimb Posted Image
ai luat de 3 camere de ăla mare? tipul ăla de apartament chiar este foarte tare.

#49
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Da cel de 3 camere, mare, ala de 4 camere e prea inghesuit plus inca 20mii. Am prins si loc dublu de parcare subteran, in care am loc sa parchez doar cu spatele (si am un coupe), cand am luat eu n-au mai fost pe alese.

In concluzie, complexu nu e nou, e din 2008 si asta se vede. Al meu a fost inchiriat 2 ani, de ex.

Trebuie sa ai nervii tari cu administratia, dar cu timpul se rezolva toate.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate