Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Masina de teren ieftina

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,898
  • Înscris: 22.11.2009

 adrian_r5, on 06 noiembrie 2013 - 10:52, said:

Discutia despre "off-road cu motor de 1300" a inceput de aici si se vorbea de Jimny ... care Jimny apare si el la minutu 3:55 ... si nu e mai breaz decit SX4 care "nu este masina de teren" si, asa cum zici si tu, "nu face subiectul acestui topic" Posted Image
Jimny este o masina de teren buna dar ca mai toate are si ea o limita,am si spus ca in mlastina ai poate ramane cam orice masina,aparte cele care apar incepand cu min.1,10.
Eu am o masina care este inzecit peste Jimny si tot as fi ramas acolo doar pentru ca nu este preparat corespunzator,plecam de la simplu fapt ca si sx4 si jimny au anvelope de strada.

#38
Charlex

Charlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 03.11.2013

 adrian_r5, on 06 noiembrie 2013 - 10:52, said:

Discutia despre "off-road cu motor de 1300" a inceput de aici si se vorbea de Jimny ... care Jimny apare si el la minutu 3:55 ... si nu e mai breaz decit SX4 care "nu este masina de teren" si, asa cum zici si tu, "nu face subiectul acestui topic" Posted Image

Daca veti intreba persoane care practica off-roadul, ca pasiune sau chiar ca sport extrem, toata lumea, fara exceptie, va va spune ca "piesa din spatele volanului" face mai mult decat : reductor, blocante, gume, troliu sau suspensii modificate. Evident, daca stie...
Or, in filmuletul respectiv, noi vedem o masina, care nu are treaba decat cu macadamul sau cateva forestiere mai blande si aici ma refer la SX4, condusa de un "optimist", ca sa nu-i spun altfel, si o buna masina de teren (Jimny), echipata cu gume de sosea si condusa de un mare habarnist care se baga incet-incetisor si absolut benevol in mijlocul mocirlei si apoi se minuneaza ca nu reuseste sa mai iasa. Probabil ca nici TAB-ul nu l-ar fi ajutat prea mult...
Cat despre carcotasii care zambesc superior la vederea unui Jimny, va asigur, masina poate mai mult de atat. Mult mai mult.
Oricum, sa nu o confundam cu Vityaz BT-30, ca nu este cazul!

#39
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010

 adrian_r5, on 06 noiembrie 2013 - 12:19, said:

Era vorba de "ieftin si usor de intretinut" ... nu de a fi sau nu "fain" ...
Pai este cel mai ieftin si usor de intretinut si pe deasupra este si cel mai fain.

#40
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,697
  • Înscris: 23.04.2007

 takemeintoyourskin, on 06 noiembrie 2013 - 13:00, said:

Pai este cel mai ... usor de intretinut

Ai un cal in intretinere si vorbesti din experienta proprie sau doar vorbesti ca sa te afli in treaba ???

#41
mardraaxi

mardraaxi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,898
  • Înscris: 22.11.2009

 takemeintoyourskin, on 06 noiembrie 2013 - 13:00, said:

Pai este cel mai ieftin si usor de intretinut si pe deasupra este si cel mai fain.
Si eco.
Si mie mi-ar place un cal,este frumos intradevar si ca animal sa il ingrijesti si ca plimbari cu el,iti ofera multe satisfactii,doar ca nu este asa ieftin de intretinut,trebuie sa ai dedici mult timp sau multi bani ca sa aiba alti grija de el in locul tau,un cal nu este ieftin deloc de intretinut.
Eu ma interesez de ceva timp pentru ca vreau unul si nu este asa usor pentru cineva care face o meerie alta decat agricultor,eu astept sa iasa tata la pensie,altfel nu imi permite nici timpul nici banii,el mai stie cu caii caci a crescut cu ei in curte.

#42
takemeintoyourskin

takemeintoyourskin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 14.05.2010

 adrian_r5, on 06 noiembrie 2013 - 13:14, said:


Ai un cal in intretinere si vorbesti din experienta proprie sau doar vorbesti ca sa te afli in treaba ???

Am avut, acum totul face parte din "taramul Porumboiu".

 mardraaxi, on 06 noiembrie 2013 - 13:15, said:

Si eco.
Si mie mi-ar place un cal,este frumos intradevar si ca animal sa il ingrijesti si ca plimbari cu el,iti ofera multe satisfactii,doar ca nu este asa ieftin de intretinut,trebuie sa ai dedici mult timp sau multi bani ca sa aiba alti grija de el in locul tau,un cal nu este ieftin deloc de intretinut.
Eu ma interesez de ceva timp pentru ca vreau unul si nu este asa usor pentru cineva care face o meerie alta decat agricultor,eu astept sa iasa tata la pensie,altfel nu imi permite nici timpul nici banii,el mai stie cu caii caci a crescut cu ei in curte.

Exact daca ai parinti/bunici la tara si sunt agricultori este foarte usor de intretinut.

#43
iflorin

iflorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 07.03.2007
@djxhouse

Ba da, gasesti....afara!
de ce sa iti iei una din '93 inmatriculata in RO (la care ii platesti taxa din nou), cand iti aduci de afara din 2000, taxa fiind de 1000eur dar e 'boboc' pe langa ceea din '93!
Alegerea este a ta! Bafta

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate