Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

cam cat ar costa un site gen tocmi si in cate ore s-ar realiza

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
ild3

ild3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.09.2013
Salut as vrea sa stiu la cat m-ar ajunge si vreau sa stiu cum pot afla cum sa apreciez valoarea unui site ?

#2
teapavoua

teapavoua

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,673
  • Înscris: 13.06.2011
Depinde de vizitatori,trafic,cat de cunoscut e,etc.

#3
ild3

ild3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.09.2013

View Postteapavoua, on 30 octombrie 2013 - 22:09, said:

Depinde de vizitatori,trafic,cat de cunoscut e,etc.
Nu eu ma refer sa-l faci de ka 0

#4
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,297
  • Înscris: 02.02.2006
Pune anunț pe tocmai. Te rezolvă vărul.

#5
dorurad

dorurad

    Motanel foarte pufos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,817
  • Înscris: 31.10.2010

View Postild3, on 30 octombrie 2013 - 22:17, said:

Nu eu ma refer sa-l faci de ka 0

Pai trebuie doar sa stii sa faci site-uri, nimic mai mult. Si ceva bani pentru host ca lumea + domeniu si inca ceva bani pentru ati face reclama la TV, reclama prin google adsene... Nu te gandii ca faci ceva prin mass-uri pe mess.

#6
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
3-5 mii euro, as zice. Dar nu ma refer la indieni sau "programatori" de pe bancile scolii.

#7
ild3

ild3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.09.2013

View PostSfPetru, on 30 octombrie 2013 - 22:22, said:

3-5 mii euro, as zice. Dar nu ma refer la indieni sau "programatori" de pe bancile scolii.
Si in cate ore s-ar putea face site-ul

#8
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Nu costa mult site-u in sine..nici nu e greu e facut pt un progamator bun.Mai importanta este reclama pe care o faci,la t.v,facebook etc.

#9
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,664
  • Înscris: 05.02.2012

View Postild3, on 30 octombrie 2013 - 22:27, said:

Si in cate ore s-ar putea face site-ul

in jur de 2 saptamani, dar daca ai de gand sa il faci, stai locului. Cei de la tocmai si mercador au investit enorm in advertising (sute de mii) . La tine nu va veni nici dracu sa posteze anunturi pentru ca nu e cunoscut site-ul, si pe langa asta, prefera sa posteze pe cele mari pentru ca le stie tot poporul. Daca vrei te pot ajuta, eu sunt designer 3D dar lucrez si cu un webdesigner si daca e , te pot recomanda . Dar iti zic, iti pierzi timpul si banii daca nu ai sa bagi si in adevrtising si daca nu oferi ceva in plus fata da restul

valoarea un site consta in :
- traffic
- domeniu/nisa
- venit

iar daca te referi la valoarea unui site in sensul cat anume costa sa il faci, depinde de complexitatea sa si de tarfiul la care lucreaza webdesigner-ul/programatorul

Edited by Andreysc7, 30 October 2013 - 22:53.


#10
ild3

ild3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.09.2013

View PostGoldMasters, on 30 octombrie 2013 - 22:32, said:

Nu costa mult site-u in sine..nici nu e greu e facut pt un progamator bun.Mai importanta este reclama pe care o faci,la t.v,facebook etc.
pai da un pret daca nu e greu de facut

View PostAndreysc7, on 30 octombrie 2013 - 22:35, said:



in jur de 2 saptamani, dar daca ai de gand sa il faci, stai locului. Cei de la tocmai si mercador au investit enorm in advertising (sute de mii) . La tine nu va veni nici dracu sa posteze anunturi pentru ca nu e cunoscut site-ul, si pe langa asta, prefera sa posteze pe cele mari pentru ca le stie tot poporul. Daca vrei te pot ajuta, eu sunt designer 3D dar lucrez si cu un webdesigner si daca e , te pot recomanda . Dar iti zic, iti pierzi timpul si banii daca nu ai sa bagi si in adevrtising si daca nu oferi ceva in plus fata da restul

valoarea un site consta in :
- traffic
- domeniu/nisa
- venit
pai si mai exact cate h de munca non stop

Si a doua intrebare ce prog o uploadul oe sit stiti?

#11
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Lasa bre, tu vrei site de mii de euro si stalcesti limba romana in ultimu' hal, lasa-i pe altii.

#12
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,664
  • Înscris: 05.02.2012

View Postild3, on 30 octombrie 2013 - 22:55, said:

pai si mai exact cate h de munca non stop

Si a doua intrebare ce prog o uploadul oe sit stiti?

ore de munca non-stop inseamna 24/24 dar nimeni nu va face asa ceva ca sa primesti mai repede. Normal se lucreaza 8 ore pe zi . 8 ore x 14 zile = 112 ore...
Daca webdesigner-ul iti ia 25$ pe ora , pentru alea 2 saptamani ii dai 2800. Eu cand lucrez la proiecte iau de la 25E la 30E la ora. Deci sa nu te miri daca vezi preturi de genul. Un profesionist asa cere. Daca nu, poti pune pe freelancer.com si te rezolva indienii

#13
CS11

CS11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 03.09.2012
Te costa de 1000 de ori mai mult sa il promovezi decat te costa sa-l construiesti. Asta daca vrei sa jungi la nivelul tocami.ro

#14
trident

trident

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 15.01.2006
Probabil vreo 6 luni si foarte multi bani pentru ceva comparabil.

Astia care cred ca se face in 2 saptamanii habar nu au ce inseamna sa operezi un site de genu.

#15
genericuser01

genericuser01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 01.09.2013
Chiar-acum.ro arata a un site facut ca proiect de un elev de clasa a XI-a pentru atestat.

La nivel de grafica e minimal si 99% din imagini sunt cele adaugate de cei care vor sa vanda ceva.

Pana azi nici nu am vizitat acest site in ciuda reclamelor excesive cum sunt cele din aplicatiile Android. Pur si simplu stiu alte site-uri unde se intampla acelasi lucru.

Nu e nimic rau in a avea un site minimalist, chiar imi plac paginile cu un continut minim de extensii si alte porcarioare ce fac pagina sa se incarce intr-un timp lung. Insa din moment ce am vazut care are <meta name="keywords" content="..."/> nu am putut sa nu schitez un zambet.

Cat costa? Poate as cere vreo 4 000 de lei daca nu-s presat de timp si nu trebuie sa ma ocup de imagini (imagini care e doar una). Sunt sigur ca un pusti de liceu l-ar face si mai ieftin, insa asta inseamna sa stai la poarta liceelor cu profil de info si cam bate la ochi. Asta daca mai e vreun pusti interesat sa invete ceva, nu stiu, bac-ul l-am dat acuma multi, multi ani, si acuma tot ce vine ca stire ne spune ca majoritatea liceenilor sunt o apa si-un pamant.

Oricum bugetul pare sa fie 99% in reclama. Aia pe google e ieftina, consider eu, cu vreo 4 000 de lei poti enerva multa lume cu reclama pe Adwords. Dar apoi eu nu am facut niciodata reclama la nimic pe google. Aia de la radio si tv inteleg ca e al naibii de scumpa. La nivel de zeci de mii de euro.

#16
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
Dorel vrea site  Posted Image
Hi5 nu vrei ? la iti fac un hi5 in 5 minute si 69 de secunde

#17
laurentiumarian

laurentiumarian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 06.02.2012
sunt persoane care fac oferta de a face un site simplu si pt 300 de euro. ca in absolut orice, conteaza sa te faci cunoscut si sa aiba lumea incredere in tine pentru a apela la serviciile tale. acest lucreu inseamna sa ai rabdare si cam peste 2000 de ero in promovare. http://www.mywebsiteworth.com/  -  s a calculezi valoarea

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate