Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

X-Men: Days Of Future Past (2014)

- - - - -
  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#1
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
http://www.imdb.com/title/tt1877832/

Daca credeati ca am scapat de supereroi & sfuff....

Iaca si ce se cheama un trailer slab:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pK2zYHWDZKo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
nasol2008

nasol2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 06.06.2008
Trailerul nu e cine stie ce, dar poate filmul e bun. Mai bine asa, decat un trailer beton care contine toate fazele importante si cand vezi filmul realizezi ca nu exista altceva interesant in acel film, in afara de secventele din trailer.

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Mi-a placut trailerul. Ce intelegeti voi prin trailer bun, sa aiba neaparat curse de masini? :)
Insa filmul cu ideea asta de mers in trecut nu cred ca va impresiona.

#4
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006

View Postedigee, on 30 octombrie 2013 - 11:26, said:

Iaca si ce se cheama un trailer slab:
De ce ti se pare slab?
L-au echilibrat binisor, prima parte usor introductiva si pe sfarsit cateva scene (ce se doresc) promitatoare.

#5
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Macar ar fi putut sa aleaga alt fond muzical. Tema respectiva a mai fost folosita recent in filme .Ex Sunshine(2007)
Ba chiar in trailer

Quote

L-au echilibrat binisor, prima parte usor introductiva si pe sfarsit cateva scene (ce se doresc) promitatoare
Mult prea lunga partea introductiva. S-a mizat prea mult pe vocea (ce-i drept-senzationala) a lui Ian McKellen

Edit: E si Peter Dinklage pe acolo....

Edited by edigee, 30 October 2013 - 12:21.


#6
kratima

kratima

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 13.07.2005
Trailerul putea fi si mai rau, partea cu actiunea lasa de dorit. In rest, sa speram la mai binePosted Image

#7
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
ba e f bun trailerul tocmai pt ca nu insista pe efectele speciale de vezi tot filmul din el ci se axeaza pe poveste. atat cat poate fi intr-un sf de actiune. X-Men First Class are o nota f buna pe imdb tocmai pt ca, banuiesc, s-a axat in principal pe personaje nu pe batai, efecte, etc.

#8
HighHopes

HighHopes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 03.06.2013
Distributia e faina, cred ca e genul de film cu supereroi care pare ok. Sper sa nu fie la fel de ok precum Man of Steel.

#9
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View Postedigee, on 30 octombrie 2013 - 11:26, said:

Daca credeati ca am scapat de supereroi & sfuff....
Cine ar fi suficient de prost încât să creadă aşa ceva? Super-eroii sunt f. populari în cultura occidentală, mai ales americană.
Să renunţe la super-eroi ar însemna să renunţa la un profit substanţial.

Îmi plac X-Men. Să scoată cât mai multe filme cu ei! :D

#10
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,569
  • Înscris: 05.11.2009
trailerul nou arata super tare,

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6acRHWnfZAE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
Posted Image Posted Image Posted Image

#12
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012

View Postedigee, on 30 octombrie 2013 - 12:11, said:

Macar ar fi putut sa aleaga alt fond muzical. Tema respectiva a mai fost folosita recent in filme .Ex Sunshine(2007)
Ba chiar in trailer


Mult prea lunga partea introductiva. S-a mizat prea mult pe vocea (ce-i drept-senzationala) a lui Ian McKellen

Edit: E si Peter Dinklage pe acolo....

daca melodia a mai fost folosita si in alt film nu inseamna ca nu e potrivita pt filmul in cauza. inseamna ca e o melodie smechera.

mie personal imi place foarte mult trailerul si abia astept filmul.

#13
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Deci mie mi-au placut astea cu X-men. Adica primele 3, ca al 4-lea a fost plin de actori slabi sau antipatici (doar Kevin Bacon a fost OK), faze stupide si costume nasoale.
Asta care apare acum sigur nu o sa fie unul din filmele mele preferate indiferent de cat de bine ar fi filmat, cat de bine ar juca actorii sau cat de complex ar fi scenariul. Asta deoarece calatoria in timp sfideaza logica.
Mutantii cu puteri speciale sunt realizabili, insa calatoria in timp ridica paradoxuri.
Si inca ceva: aia albastra care se transforma e intruchipata de actrita aia detestabila care a fost si in First Class. Deja mi-a taiat cheful.

Edited by Genjurooo, 27 March 2014 - 08:45.


#14
neighborsmovie

neighborsmovie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.05.2014
Major Spoilers For The Movie X Men Days Of Future Past
As according to the news shown by screenrant.com it has revealed a very big spoiler regarding the upcoming great movie from the X men series' next part X men Days Of Future Past. Actually there are some pre-review of the movies that are out and are positive about the movies' plot and character developement. So what is the big spoiler, it is that Wolverine is forced to go back through his own mind to his young body and convince both young Charles Xavier and Magneto to work together and stop the ultimate mass destruction of the mutants from the hands of Sentinals.
You can check out more reviews about The Amazing spider man 2 And Neighbors Movie at our fan websites.
Thank You.

Edited by neighborsmovie, 14 May 2014 - 07:04.


#15
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Cei care au vazut filmul pana acum au spus ca fara indoiala e cel mai bun din seria X-men.Chiar mai bun ca First Class , care mi-a placut foarte mult.

#16
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
9,3 pe imdb si 93% pe rotten tomatoes!
Si inca nu a aparut "in blana". Abia pe 23 e lansarea in State. Ce-i drept notele aste (mai ales pe imdb ) nu spun prea multe . Godzilla asta nou a inceput de la 9.

#17
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View PostDany noob, on 14 mai 2014 - 14:39, said:

Cei care au vazut filmul pana acum...
Păi şi cine sunt aceia care l-au văzut deja? Unde naiba a fost lansat atât de devreme? Posted Image

#18
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Critici ,screening-uri anticipate pentru presa

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate