Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Dragomir, raul absolut din fotbalul romanesc!

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,283
  • Înscris: 06.10.2006
E bulversant acest personaj......evolutie, taran -> militian -> conducator de club -> conducator LPF.
Despre manariile facute ce sa mai discutam deja e obisnuinta......."s-a incalcat regulamentul" -> Mitica Corleone dixit, "il modificam" ?!!!

Ultima discutie, televizata astazi, 25.10.2013:
- am depus candidatura pe 24.10.2013 pt. sefia LPF
- Gino Iorgulescu si-a anuntat candidatura pe 25.10.2013, nu respecta Statutul, trebuia sa-si depuna candidatura cu 15 zile lucratoare inainte de 19 noiembrie
Reporter: Unde se gaseste Statutul ca nu este public
- e adevarat nu este public cine-l doreste poate sa vina la mine!

Eu nu inteleg cum il mai tine pamantul pe acest sinistru personaj?! In acealsi timp sunt mandru ca intotdeauna Otelul Galati a fost in dezacord cu acest jenant personaj care pana acum 4-5 ani nu stapanea nici macar limba romana, probabil dupa cursuri intensive a mai completat golurile de educatie elementara pe care le-a avut aproape 6 decenii!


Date biografice, nascut la 30 mai 1946, Balacesti jud. Valcea

Cariera fotbalistica si penitenciara:
1976 -         condamnat 3 luni de inchisoare, practicare jocuri de noroc
1977 - 1987 conducator de club la Chimia Rm. Valcea, Viitorul Scornicesti, FCM Brasov
1987 - 1989 conducator de club la Victoria Bucuresti, echipa Securitatii, desfiintata dupa dec. '89
1990 -         condamnat 7 luni de inchisoare, abuz in serviciu
1992 -         in structurile LPF, de la infiintarea forului
1992 - 1996 vicepresedinte al LPF
1996 - 2000 presedinte LPF dupa retragerea presedintelui
2000 - 2005 presedinte LPF, contacandidat Gino Iorgulescu, scor 11-5
2005 - 2009 presedinte LPF, fara contacandidat
2009 - 2013 presedinte LPF, fara contacandidat
2013           candidat unic la sefia LPF

sursa Wikipedia

Edited by starsteel, 25 October 2013 - 17:47.


#2
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Fotbalul e condus de multi delicventi.... vad ca nu se ia nimeni de ei.... sau or fi ei curati ca luna?

#3
teapavoua

teapavoua

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,673
  • Înscris: 13.06.2011
Si daca ne agitam ce rezolvam?Bine a zis Hagi in 200,in 2 ani fotbalul romanesc nu va mai exista,acu ce sa facem?

#4
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,283
  • Înscris: 06.10.2006

View PostQuantum, on 25 octombrie 2013 - 17:29, said:

Fotbalul e condus de multi delicventi.... vad ca nu se ia nimeni de ei.... sau or fi ei curati ca luna?
Eu am mentionat "raul absolut"......clar ca e un dezastru absolut, am totusi convingerea ca el a principala plaga a fotbalului romanesc, pana si Nasul e mic copil pe langa el. Distrugerea unei echipe de legenda U Craiova este opera lui impreuna cu Piturca!

#5
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,469
  • Înscris: 17.04.2006
El cu Sandu sunt dirijorii. Niste lepre fara caracter. Nici Popescu nu l-a putut da jos cand a candidat la FRF. Pana nu crapa astia 2 fotbalul ramane o fabrica de spaga (nici dupa ce crapa nu stiu daca incepem sa jucam fotbal)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-NW44FtbtRY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,490
  • Înscris: 30.10.2003
Pfff, nici nu am stiut ca a facut inchisoare si chiar de 2 ori.
Si sa nu uitam e acolo fiind ales de altii. Toti care sunt la conducere in aceasta tara sunt infractori?

#7
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
omul e ales democratic, prin vot? e ales. la asa fotbal, asa conducator. nu vad unde e problema.

#8
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,469
  • Înscris: 17.04.2006
Invers, la asa conducator, asa fotbal.

#9
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,078
  • Înscris: 07.07.2006
Din păcate, orice performanţă a naţionalei sau a vreunei echipe de club le dă apă la moară acestor personaje şi le îndreptăţeşte să susţină că fotbalul românesc sub ei merge uns. Dacă trecem de Grecia, să vezi ce se umflă ăştia în pene, ce legitimaţi or să se simtă!
Dacă e adevărat că alde Sandu şi Miliţică sînt nocivi fotbalului românesc, sînt răul absolut, atunci orice suporter ar fi în faţa unui paradox: ca să poată spera la curăţirea acestui sport, trebuie să îşi dorească numai eşecuri în competiţii, pînă li se subţiază obrazul şefilor şi renunţă la scaune. Fiecare victorie a naţionalei le cimentează ăstora poziţiile.

Edited by abancor, 25 October 2013 - 19:57.


#10
superior

superior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 19.07.2010

View PostSef-chenko, on 25 octombrie 2013 - 18:46, said:

Invers, la asa conducator, asa fotbal.

merg ambele variante.

#11
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008
Mitica-i doar motzul mandru de pe un mare rahat.
Fotbalul romanesc este condus de mitici, sandilai (macar asta a mai si dat cu sutul in basica, a mai mirosit iarba din teren), clanul becali, meme, padureni, borci, turci, coposi, jucatorii si cluburi sunt traficati de clanul becali, de prodanca...
Ce pretentii aveti? Care fotbal?

#12
Bobo123

Bobo123

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 88
  • Înscris: 02.09.2007
asta e fotbalul romanesc [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1dOnMtw2sIw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Inainte de 89 pe baza industriei s-au creat multe cluburi sportive. Avatajul fotbalului a fost o baza mai mare de cluburi, altfel in prezent ar fi urmat soarta gimnasticii.
Conducatorii din fotbal si nu numai sunt emblematici din pacate pentru mizeria actuala.

#13
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,733
  • Înscris: 28.12.2008
http://www.gsp.ro/fo...lpf-413344.html

#14
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008
A plecat cu 150.000 euro (ras)plata / compensatie pentru nustiuce (sa nu planga cand iese pe usa).
Ca realizari am vazut ca au mentionat construirea casei fotbalului (care fotbal??? lasa, bine ca are casa...) si ca "a tinut angajatii". Posted Image
Gino la fel, ii recunoaste "meritele", dar zice despre ce are de facut in continuare: "recredibilizarea fotbalului".   Posted Image    Asta DA, dar care mai sunt meritele alea daca fotbalul e cazut, intinat si cu onoarea nereperata?

Edited by BlueKing-69, 14 November 2013 - 14:21.


#15
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
Mitică a dorit să nu mai fie preşedinte (deşi s-a născut preşedinte) pentru că doreşte să facă o facultate; facultatea de la rahova.

ÎI doresc să reuşească. Şi acolo e nevoie de un preşedinte.  

Iar la ligă nu s-a schimbat mare lucru. Sistemul incă e bine pus la punct şi funcţionează chiar şi fără o spiţa la roata.

#16
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,283
  • Înscris: 06.10.2006
Aleluia, am scapat de Mitica! Nu sunt mari asteptari de la Iorgulescu, a venit clar cu ajutorul politicului insa orice era mai bine decat "raul absolut".....urmeaza, nasul!

#17
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,745
  • Înscris: 26.08.2008
Parca a zis mitica ca se gandeste daca candideaza sau nu in locu nashului.   :)

#18
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
am scapat de mitica am dat de ponta...
mie mi-e groaza

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate