Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Semnul Fiarei: dupa 2019

* * * * * 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
172 replies to this topic

#37
Elihu_66

Elihu_66

    ⟣2028⟣

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 26.11.2011

View Postthe_engineer, on 29 octombrie 2013 - 21:23, said:

Eu stau pe loc dacă mai trăiesc pana atunci. Evident ca refuz chipul.
Daca stai la bloc, nu o sa mai poti plati datoriile, nu o sa mai poti cumpara mancare, nu poti avea un serviciu, etc.
Ce faci?

#38
the_engineer

the_engineer

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 17.08.2013

View PostElihu_66, on 29 octombrie 2013 - 21:43, said:

Daca stai la bloc, nu o sa mai poti plati datoriile, nu o sa mai poti cumpara mancare, nu poti avea un serviciu, etc.
Ce faci?

Nimic. Am casa si la sat la o adica. Dar statul la sat nu mai ajuta, semintele nu vor mai fi bune decat atunci cand le iei (seeds of evil, Monsanto), pot intra altii peste mine sa-mi dea in cap sa-mi ia mancarea.

Eu zic ca se va stii atunci despre ce-i vorba, si oamenii isi vor face provizii in pivnite, subsoluri. Si oricum prea mult de asteptat nu va fi pentru ca cine refuza semnul va fi ucis. Probabil se va da un termen, oricum identitatea tuturor este deja centralizata, o vor suprapune peste cei care apar ca insemnati, si dupa o anumita data se va trece la măcel. Putini vor scapa cu viata, dintre cei ce vor refuza cipul, doar daca vor avea unde sa se ascunda.

Durata bataliei de la Armaghedon cred ca va fi de 45 zile (in Daniel la final, sunt date doua cifre, 1290 zile si 1335 zile, scazandu-le, da 45).

Probabil ca marinarii de pe submarinele nucleare, vor vedea răpirea bisericii, ceva semne mari, pe cer, in aceste 45 zile, si vor crede ca vin extraterestrii sau ca UE are ceva arme foarte sofisticate. Si atunci vor intra in panica si vor da drumul la rachete nucleare asupra UE si aliatilor ei (Rusia si alte state). Nu va mai rămânea nimic in picioare dacă e cum spune Ieremia ca vedea pământul pustiu...

Nu cred ca pamantul distrus nuclear va fi reinoit. Asa cred martorii lui iehova care neaga iadul, si au alte bizarerii, secta lor este demonică. Adventistii la fel spun, si ei neaga iadul. Sunt tot secta demonica.

Pământul va rămâne pustiu si gol, o mie de ani, iar dupa o mie de ani, nelegiuitii vor fi inviati pe el si amagiti iarasi de satana, ca sa atace tabăra sfinților (poate vizibila de pe pamant, o sa le zica, ăsta e Tet-ul din Oblivion, sa-l atacam, ca sunt extraterestii in el, o sa fie ultimul film SF).

Apocalipsa spune clar, parte de prima inviere au doar martirii. Dupa mia de ani, vor fi judecati oamenii dupa faptele lor, si daca se deschide si cartea vietii, unii vor scapa prin credinta din iad. Nu stiu. Dar nu scrie ca invie orisicine la prima inviere.

Edited by the_engineer, 29 October 2013 - 22:09.


#39
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Bre, ce fumezi ?   :w00t:

#40
Elihu_66

Elihu_66

    ⟣2028⟣

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 26.11.2011

View Postthe_engineer, on 29 octombrie 2013 - 21:50, said:

Nimic. Am casa si la sat la o adica. Dar statul la sat nu mai ajuta, ...
Deci vei muri de foame?

#41
the_engineer

the_engineer

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 17.08.2013

View PostElihu_66, on 29 octombrie 2013 - 22:07, said:

Deci vei muri de foame?

Mai degrabă de sete, din cunostiintele mele medicale, se moare mai repede fără apă. Ce sens are să mănânci din mâna lupului când știi ce vine pe urmă....

Am trăit și minunea de a vedea dracii mărturisindu-L pe Isus. Dar nu pe Isus ăla de acum 2 mii de ani, ci pe altul, unul Iisus. Dacă le spui ceva despre profeții, semnul fiarei, râd și batjocoresc. Atunci mi-am dat seama, Iisus al lor e un drac.

Edited by the_engineer, 29 October 2013 - 22:21.


#42
Elihu_66

Elihu_66

    ⟣2028⟣

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 26.11.2011

View Postthe_engineer, on 29 octombrie 2013 - 22:16, said:

Mai degrabă de sete, din cunostiintele mele medicale, se moare mai repede fără apă. Tu? Cum te-ai gândit să faci?
M-as retrage undeva langa un lac glaciar, ca avem destule, impreuna cu mai multi oameni cu aceleasi convingeri, sa zicem, dar nu singur.
Si nu mai mor de sete. Posted Image Ce zici, merge?

Edited by Elihu_66, 29 October 2013 - 22:23.


#43
the_engineer

the_engineer

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 17.08.2013

View PostElihu_66, on 29 octombrie 2013 - 22:22, said:

M-as retrage undeva langa un lac glaciar, ca avem destule, impreuna cu mai multi oameni cu aceleasi convingeri, sa zicem, dar nu singur.
Si nu mai mor de sete. Posted Image Ce zici, merge?

Nu, nu merge, nu vor mai fi lacuri glaciare la data aia, din cauza incalzirii globale, de aceea vor seca Nilul si Eufratul, plus exploatarea umana. Pentru ca totul va avea o cauza umana, "științificii" vor dormi bine până la final, nici când vor fi arși de bombele atomice nu vor fi conștienți că s-a isprăvit spectacolul, cum scrie la final după judecata potirelor.

Edited by the_engineer, 29 October 2013 - 22:32.


#44
Elihu_66

Elihu_66

    ⟣2028⟣

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 26.11.2011

View Postthe_engineer, on 29 octombrie 2013 - 22:30, said:

Nu, nu merge, nu vor mai fi lacuri glaciare la data aia, din cauza incalzirii globale, de aceea vor seca Nilul si Eufratul, plus exploatarea umana. Pentru ca totul va avea o cauza umana, "științificii" vor dormi bine până la final, nici când vor fi arși de bombele atomice nu vor fi conștienți că s-a isprăvit spectacolul, cum scrie la final după judecata potirelor.
Si daca in Romania vor ramane intregi? Posted Image

Edited by Elihu_66, 29 October 2013 - 22:39.


#45
the_engineer

the_engineer

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 17.08.2013

View PostElihu_66, on 29 octombrie 2013 - 22:38, said:

Si daca in Romania vor ramane intregi? Posted Image

Nu știu, scrie de România ceva in Apocalipsa și n-am fost atent?

Am deschis topicul strict pentru decriparea Apocalipsei (plus ce s-a mai scris prin cartile lui Daniel, Isaiah etc.), nu pentru miștouri.

Edited by the_engineer, 29 October 2013 - 22:43.


#46
Elihu_66

Elihu_66

    ⟣2028⟣

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 26.11.2011

View Postthe_engineer, on 29 octombrie 2013 - 22:41, said:

Am deschis topicul strict pentru decriparea Apocalipsei (plus ce s-a mai scris prin cartile lui Daniel, Isaiah etc.), nu pentru miștouri.
Lucrurile pe care le prezinti tu sunt relative, adica ceea ce crezi tu ca ai reusit sa decriptezi.

Au mai fost destui inaintea ta, care au facut la fel...

Quote

Nu știu, scrie de România ceva in Apocalipsa și n-am fost atent?
Nop. Si nici de America, Germania, etc.

Edited by Elihu_66, 29 October 2013 - 22:54.


#47
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
@the_enjineer
Bre, tu zici de altii ca au secta demonica dar defapt vorbesti de secta ta Posted Image asa bazaconii mai rar, tu ai citit ce am scris eu in pagina trecuta? Tot ce am scris se potriveste perfect ca si interpretare pentru ca este cheia profetiilor din Daniel si Apocalipsa, descoperita chiar de D-zeu, si ai sa vezi tu cu ochii tai asta.

Edited by bogdan_popescu, 29 October 2013 - 22:51.


#48
Elihu_66

Elihu_66

    ⟣2028⟣

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 26.11.2011
Sunteti prea convinsi de ideile voastre.

#49
Denaly

Denaly

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 777
  • Înscris: 21.12.2012

View Postthe_engineer, on 29 octombrie 2013 - 22:41, said:

Am deschis topicul strict pentru decriparea Apocalipsei

Nu-i rău, dar mai important e să decriptăm cum e cu pocăinţa şi naşterea din nou, fără de care NIMENI nu va intra în Împărăţia lui Dumnezeu.

Edited by Denaly, 29 October 2013 - 23:03.


#50
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008

View PostElihu_66, on 29 octombrie 2013 - 23:00, said:

Sunteti prea convinsi de ideile voastre.
Da, numai ca ale initiatorului, fara suparare, suna a delir.
Cele ale lui BP par mai...  plauzibile.

Si spun asta in calitate de ateu, care nu crede in nici o Biblie si nici o Apocalipsa pomenita in ea.

Edited by Barboso, 29 October 2013 - 23:04.


#51
jelli

jelli

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 27.02.2011
http://audio.resurse...fetiile-biblice

#52
the_engineer

the_engineer

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 17.08.2013

View Postjelli, on 30 octombrie 2013 - 05:40, said:


Da, așa cred și eu, Siria va ataca Israelul a 4-a oară, alte state arabe se vor coaliza cu Siria, iar Israelul le va distruge nuclear împlinind profeția lui Zaharia cu "...le va putrezi limba în gură, ochii în cap și carnea pe ei încă stând in picioare". Va fi lovit capul balaurului islamist odată pentru totdeauna însă occidentul va vedea asta ca pe un act criminal, și toti orfanii pămâtunlui (orfanii de Dumnezeu, ca și Ishmael, toti cei ce n-au primit dragostea adevărului ca să fie mântuiți) vor boci țările arabe și vor deveni antisemiți pe față. Ei vor trăi de atunci încolo cu setea Armaghedonului (răzbunarea împotriva lui Dumnezeu prin evrei).

Edited by the_engineer, 31 October 2013 - 00:34.


#53
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,546
  • Înscris: 07.02.2003

View Postjelli, on 30 octombrie 2013 - 05:40, said:


In visele biblice :)

#54
the_engineer

the_engineer

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 17.08.2013
Cele două coarne ca de miel, ale Anticristului, și anume bisericile ortodoxă și catolică vor fi compromise.

Ortodoxia, prin nelegiuirile preoților (slava deșartă, schizofrenia icoanelor - investirea afectivă în imagini pictate / oseminte / obiecte de cult - idolatria așadar, în loc ca ea să aibă loc între oameni vii (la investirea afectivă mă refer), afacarile criminale - afacerea vinul "Milostivirea" de exemplu, mercantilismul serviciilor religioase, 300 lei cununia cu un preot, 1500 lei cu sobor de preoti, conditionarea rugaciunilor, iertarii, mântuirii prin bani către preoți,  și ce e mai scabros, o victimă socială / familială dacă se sinucide când nu a mai suportat tortura psihică, este declarată de preoți cu de la sine putere ca osândită de Dumnezeu pe vecie - preotul este un agresor post mortem în acest caz alături de torționarii victimei pe când aceasta era vie, s-a mers chiar până la crimă în cazul prezentat în filmul După Dealuri).

Catolicismul prin toate cele de mai sus, dar împotriva lui lucrează puternic teoriile conspirației (cu Illuminati, masoni, reptilieni, etc.) care sunt duhurile necurate din Apocalipsa (Conspiritus Ramake de exemplu)

În final, aceste două mari biserici, vor fi ca două coarne ca de miel (doar), pe capul fiarei care se ridică din pământ, Anticristul (Apocalipsa 13:11). Credincioșii acestor două mari biserici sunt în mare pericol. Ei real nu sunt pocăiți. Se și vede, după faptele lor (Matei 7:17-20, "După faptele lor îi veți cunoaște", despre lucrătorii mincinoși)

p.s. am mai tras încă un semnal de alarmă

View Postandreic, on 31 octombrie 2013 - 01:59, said:

In visele biblice Posted Image

E un lucru sigur că vei umbla cu POS-ul pe frunte. Cum spunea agentul Smith din matrix: "it is inevitable"

p.s. pretul / stigmatul fiarei se estimează că va costa vreo 2 cenți, dar cine le va fabrica, va câștiga lumea....("Și la ce ar folosi unui om să câștige lumea toată dacă își va pierde sufletul?" I.C.)

Edited by the_engineer, 01 November 2013 - 20:52.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate