Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Un detinut consuma 3.000 de lei pe luna de la stat iar un copil 42 de lei.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
45 replies to this topic

#37
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
comparatia si juxtapunerea situatiilor e o manipulare propagandistica ordinara (adica obisnuita) cu vadit iz electoral

#38
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012

View PostNero-d, on 24 octombrie 2013 - 15:08, said:

comparatia si juxtapunerea situatiilor e o manipulare propagandistica ordinara (adica obisnuita) cu vadit iz electoral
Cam așa ceva an scris și eu înaintea ta.

#39
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View PostLolopoco, on 24 octombrie 2013 - 15:03, said:

Scopul penitenciarului nu este pedepsirea  infractorului,  ci reeducarea pentru reintegrarea în societate.
Un criminal, un violator sau un talhar nu trebuie reducat si integrat trebuie executat si gata.......

#40
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013

View Postgaleo, on 24 octombrie 2013 - 06:33, said:

Detinutul ala e in responsabilitatea statuli pe cand copilul e in responsabilitatea lu masa si lu tacsu, nu a statului.
Nu poti caca copchii si apoi sa astepti de la stat sa-i creasca
Prosti sunt cei care mai fac copii, nu as face picior de plod, sa devenim o tara de boshtorgi, aia vor aia sa aibe !

#41
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012
-O pedeapsa mai corecta aplicata detinitilor ar fi una data intr-un numar de norme de munca si nu una data doar in timp (zile,luni,ani..)Cel care depaseste norma sa fie incurajat,cel care nu poate,sa fie inteles,iar cel care nu vrea sa fie sanctionat(de exemplu sa i se taie din hrana,drepturi,etc).... Sa vezi atunci randament la puscarii...S-ar face bani pentru toti salariatii din justitie,politie,etc.si ar mai umple si pib.-ul.Ar apare o intreaga industrie...Nu i-am mai tine noi pe toti infractorii in carca...Dar asemanea legi nu vor putea apare atata vreme cat si legiuitorii sant infractori...si inca de talie mare...

Edited by Arayan, 24 October 2013 - 22:11.


#42
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
In Serbia alocatia unui plod este de 20 euro, da Serbia tara aia pe care o credeti saraca, e pt primii 5 plozi doar, ca sa nu se inmulteasca ca tiganii nostrii.

#43
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008

View Postdiahim, on 24 octombrie 2013 - 03:12, said:

@ Andreysc7 Tu esti depasit de subiect. Ai auzit de reabilitare? Puf zici? Eu zic sa nu iti dai aiurea cu parerea, gasesti pe net destule reportaje din puscariile din Romania. Si tu doar de atat stii, furt si crima? Posted Image) Dar ce te faci cu cei care chiar intra nevinovati?


Reabilitare pe dracu. Am impresia ca traiesti in basme cu printi si printese si castele.

#44
v3n0m1984

v3n0m1984

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 03.05.2010
Ii intra cumva detinutului 3000 de lei in buzunar pe luna? Nu. Copiluiui ii intra, 42. Dar pe langa banii astia beneficiaza de: asigurare medicala, invatamant, paza si protectie, infrastructura, transport in comun, etc.... Si nu inteleg de ce comparati un copil cu un detinut? Care e legatura?

#45
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014
E mult 42 lei pe luna. Din partea mea, o injectie cu apa si sare... Pe ce considerent sa-ti cresc eu avortonii? Ca nu functioneaza cliseul "copiii nostri"... Copiii sunt ai cui ii are, sa se spele cu ei pe cap.

View PostAndreysc7, on 24 octombrie 2013 - 02:29, said:

Oricum, in locul statului, i-as scoate pe toti la munca, macar sa se foloseasca statul de acei 30 milioane. Sa ii duca unde e vara seceta cea mai mare si sa faca canale de irigatii, iar iarna la dezapezit orasul. Asa, ei stau acolo la povesti, se mai uita la vreun film, n-au treaba Posted Image
Imi plac oamenii care au genetica de sclavi, am ales un comentariu mai vechi in speranta de a nu se <mai> simti utilizatorul insultat.

In SUA, muncitorii sunt inchiriati unor firme pe o suma de nimica, fapt ce cere mai mult detinuti, astfel incat SUA a ajuns cea mai mare puscarie din lume.
Vad ca va e dor de culegerile patriotice ale porumbului, numai ca acum il veti culege cu catuse, arunci hartia pe strada, 3 luni de munca silnica.

In fine, daca calculez, detinutii din SUA sunt platiti mai bine decat necalificatii din Romania (sub 500 dolari SUA).si au conditii mai bune in penitenciar, cat si de munca.
Asta e toata tara, o fabrica de sclavi, sclavi in leasing pt multinationale, si tu vrei sa-mi ceri mie bani sa cresc urmatoarea generatie de mucosi, sclavi si salahori, viitori puscariasi?

Fara copii n-ar fi nici puscariasi!

Edited by Hedonist, 27 July 2014 - 02:20.


#46
popi122000

popi122000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 31.07.2011

View Postdiahim, on 24 octombrie 2013 - 03:12, said:

@ Andreysc7 Tu esti depasit de subiect. Ai auzit de reabilitare? Puf zici? Eu zic sa nu iti dai aiurea cu parerea, gasesti pe net destule reportaje din puscariile din Romania. Si tu doar de atat stii, furt si crima? Posted Image) Dar ce te faci cu cei care chiar intra nevinovati?



asa este 99% sunt nevinovati Posted Image . auzi tu cei 99% trebuie bagati la munca sau canalul dunare-marea neagra impreuna cu parlamentarii care au dat aceasta lege. in conditiile in care un salariat care se duce si munceste pe branci castiga 900 lei ei stau degeaba mai se si distreaza si le este platit totul.
ideea este cam asaȘ a furat 5 ani parnaie si sa munceasca pentru paine. si dupa 2 ani reeducare

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate