Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

epididimita

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
geo579

geo579

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,149
  • Înscris: 10.06.2013
buna seara.de cateva zile am fost diagnosticat cu epididimita acuta dreapta.mi sa prescris antibiotic zinnat si tador 25mg cate una la 12 ore.mai am o zi si termin tratamentul dar de durut inca ma doare suportabil dar doare.inainte aveam dureri mai mici la stangul,credeam ca am varicocel dar am fost la sf ioan si ma consultat mi a facut si o ecografie la ambele testicule.asa am si fost diagnosticat.3 zile am stat la pat repaus total cu gheata,chiar nu stiu ce sa mai fac.

#2
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View Postgeo579, on 23 octombrie 2013 - 19:01, said:

buna seara.de cateva zile am fost diagnosticat cu epididimita acuta dreapta.mi sa prescris antibiotic zinnat si tador 25mg cate una la 12 ore.mai am o zi si termin tratamentul dar de durut inca ma doare suportabil dar doare.inainte aveam dureri mai mici la stangul,credeam ca am varicocel dar am fost la sf ioan si ma consultat mi a facut si o ecografie la ambele testicule.asa am si fost diagnosticat.3 zile am stat la pat repaus total cu gheata,chiar nu stiu ce sa mai fac.

De la ce banui ca ar fi problema? Ce tip de bacterie ti-a gasit?

#3
ionica39

ionica39

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 20.04.2011
salut.Pe mine ma chinuie de doua luni epididimita..ciprofloxacin..fara efect...norfloxacin parca parca dadea semne sa  treaca,am luat supozitoare voltaren,si 4 cutii de norfloxacin mi-a dat dr..deci cam 40 zile de antibiotic  sau chiar mai mult...fara efect.Intoxicat de antibiotic.Ecografie facut,analiza sange urina....doar inflamatia la urina a iesit.Gheata,ceai musetel spalaturi etc...Ce sa mai  fac??Tie cu ce ti-a trecut GEO 579?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate