Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

PROFIT WORK SRL

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Madib

Madib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 16.10.2003
Salutare,

A plecat cineva prin agentia aceasta la munca in strainatate?
Se pleaca pe bune sau te lasa cu ochii in soare?

O a doua intrebare: o agentie care trimite pe bune, fara tepe si comisioane exista in tara asta? caci unde aud...numai de tepe aud.

Eu vreau sa plec, deci vointa o am, dar nu gasesc agentie serioasa, nu stiu daca astia de la profit work ar fi ok.

multumesc.

#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003

View PostMadib, on 17 octombrie 2013 - 11:51, said:

Eu vreau sa plec, deci vointa o am, dar nu gasesc agentie serioasa
Atunci mergi si vorbeste direct cu angajatorul, nu prin intermediari.

Edited by neagu_laurentiu, 17 October 2013 - 12:06.


#3
Madib

Madib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 16.10.2003

View Postneagu_laurentiu, on 17 octombrie 2013 - 12:05, said:

Atunci mergi si vorbeste direct cu angajatorul, nu prin intermediari.
si cum as putea face acest lucru?

#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,602
  • Înscris: 30.07.2003
Angajatorii dau si ei anunt pe site-uri specializate.

#5
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,235
  • Înscris: 24.02.2007
Ca de exemplu http://www.arbeiten....ings/index.step (printre primele gasite pe google)

#6
shm3ny

shm3ny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 15.03.2008

View PostMadib, on 17 octombrie 2013 - 11:51, said:

Salutare,

A plecat cineva prin agentia aceasta la munca in strainatate?
Se pleaca pe bune sau te lasa cu ochii in soare?

O a doua intrebare: o agentie care trimite pe bune, fara tepe si comisioane exista in tara asta? caci unde aud...numai de tepe aud.

Eu vreau sa plec, deci vointa o am, dar nu gasesc agentie serioasa, nu stiu daca astia de la profit work ar fi ok.

multumesc.

eu am fost plecat cu ei , a fost aproximativ ok , in principiu ce au spus ei asa a fost la destinatie , problemele au fost cu breji nostri romani cu care am lucrat. Eu unul ii recomand , si l-a intoarcerea in tara am apelat din nou la ei si am mai platit inca odata noua taxa de inscriere de 150 ron (si eu si sotia mea) .

#7
Florin2111

Florin2111

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.05.2014
Va Salut!Firma PROFIT WORK Din Bucuresti Sector 3 Sunt Tepari,Nenorociti am depus actele din ianuarie am fost 7 persoane dintr-un loc si nu ne-a sunat pe nici unu.La telefon te abureste saptamana asta zilele astea nu va duceti ca sunt tepari. Aveti Grija! Vorbesc Serios! Are Suedia(legume,fructe) de anu trecut din vara si nu au plecat nici unu.Sunt niste smecheri ca nea prostit si o sa mai prosteasca in continuare.....
Va Salut!

#8
IulianMocanu23

IulianMocanu23

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.04.2015
Buna ziua la toata lumea . Am plecat prin intermediul agentiei Profit Work , "marea agentie de rectrutare in Suedia" , momentan sunt aici si nimic nu este adevarat din ce iti promit acei excroci din Bucuresti ! Vreau sa spun la toata lumea sa nu se gandeasca sa plece prin aceasta agentie de tot cacatul , va spun din propria experiente ! Singurul lucru cu care se ocupa acesti excroci si mincinosi este sa isi bata joc de oameni ca noi care vor sa munceasca in strainatate ! Sper ca e de folos aceasta informatie . Zi frumoasa

#9
MocanuIulian03

MocanuIulian03

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.04.2015
Buna ziua ...intamplator am intrat pe acest forum si am citit postarea de mai sus a lui Iulian Mocanu , nu stiu cum s a intamplat asta dar stiu ca eu ma numesc Mocanu Iulian , am plecat in Suedia prin intermediul agentiei Profit Work si totul a fost foarte bine si asa cum au promis cei de la agentie ! Postez acest mesaj deoarece am fost oarecum sabotat si cineva a scris tot felul de prostii in numele meu nu stiu din ce motiv . Imi cer scuze pentru toata mizeria de mai sus si rusine celui sau celor care au facut asta . Revenind la agentia Profit Work , mergeti cu toata increderea , chiar vor sa ajute !

#10
geogrig

geogrig

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.02.2008
Deci astia sunt belea, ca sa faca romanii sa pice in plasa lor :))))) OMFG ce curve de oameni, ce jigodii!
Acuma oameni buni, eu va spun o poveste adevarata, inceputa prin Martie 2014 :)
Am fost bine mersi la ei, sediul plin de camere video etc, scaune, loc de fumat, dar....intr-un apartament jalnic. Mi-au promis si mie acea Suedia cu "legume si fructe", unde nu am plecat bineinteles niciodata :))
Am tot sunat la ei, promisiuni, sa vezi ce era de fetitele alea, mai mai sa te convinga :)
In fine, de plecat am plecat cu US Travel, nu mai conteaza, ca Profit Work a bagat banii in buzunar si pa, gata :)
Si vedeti, acest MocanuIulian03 este un amarat de cont, creat de ei, cu 1 amarat de post, aici, care sa bage propaganda in oameni ca vezi dom`le merge treaba la ei. Cel de mai sus care se plange de ei probabil e real dar nici la ala nu bag mana in foc...
NU va duceti la ei. repet, NU VA DUCETI LA EI!
Sunt tepari de nota 10, si nimeni nu o sa plece cu ei nicaieri!
Alegeti un drum mai bun, ori sunati direct angajatorii, respectiv managerii din tari unde ati mai fost, ori retrageti-va... pierdati bani aiurea.

Cu toata stima, un roman care a plecat prin mai multe tari straine :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate