Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Telekom Fon - internet Wi-Fi gratuit

- - - - -
  • Please log in to reply
186 replies to this topic

#145
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 26.02.2010

View Postxcit, on 16 aprilie 2015 - 14:24, said:

fon e pt afara, in romania majoritatea au net pe mobil, fonul e buna afara unde te rupe roamingul...si afara e plin de hotspot, pt ca aia nu sunt la fel de cacaciosi ca romanul sa nu puna la dispozitie 1mb de banda
Nu e chiar asa, am incercat sa activez fon, dar imi da eroare de modem.

#146
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Multe, sa le demonstrezi ca tii la ei si le bagi carne in frigider :D

#147
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
A apărut și un FON în cartier.
Văd că FON-ul, acum, e o rețea "Guest" din care nu mai poți să accesezi interfața modemului.

Ceea ce nu s-a părut bizar a fost faptul că pe orice site intram, iconița site-ului nu se schimba, ci era sigla Telekom pe fundal Magenta.Attached File  uploadfromtaptalk1439581815939.png   55.92K   62 downloadsAttached File  uploadfromtaptalk1439581843449.png   286.95K   58 downloads

#148
Rao633

Rao633

    Setting the stage to ride into the sunset

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,935
  • Înscris: 21.10.2014

View PostKyKyKyKy, on 14 august 2015 - 21:51, said:

A apărut și un FON în cartier.
Văd că FON-ul, acum, e o rețea "Guest" din care nu mai poți să accesezi interfața modemului.

Ceea ce nu s-a părut bizar a fost faptul că pe orice site intram, iconița site-ului nu se schimba, ci era sigla Telekom pe fundal Magenta.Attachment Screenshot_2015-08-14-21-12-51.pngAttachment Screenshot_2015-08-14-21-22-45.png

Am obs ca toate locatiile Telekom au hotspoturi FON, fie ca e vorba de puncte tehnice (cum e centrala de pe Elena Polizu), sau puncte comerciale. Or mai fi existand si ale angajatilor sau partenerilor.
Legat de afirmatia oficialului din OTE, ma intreb cat timp o sa le ia ăstora ca sa isi dea seama ca strategia lor nu e buna. Deja a trecut aproape un an de la rebranding, iar ei sunt mereu pe pierdere si scadere.

#149
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
O sa le mai ia fix cat o sa-i ia statului sa vanda pe nimic actiunile ramase Posted Image

Edited by micutu82, 14 August 2015 - 22:49.


#150
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,128
  • Înscris: 04.02.2011
Statul când o vinde acțiunile dacă le va vine, or să fie bune de șters la fund. Telekoy au niște costuri imense, sunt ineficienți. Doar dacă se face curățenie generală mai scapă.

#151
cornel2411

cornel2411

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 24.01.2014
Imi poate da cineva un cont Fon? Dau la schimb un cont UPC WiFree

#152
zamfe

zamfe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 29.01.2008
Eu pur si simplu nu reusesc sa ma loghez cu credentialele Telekom. Am incercat si cu aplicatia Fon Romania, si cu Fon for members....nimic, nu-mi recunoaste userul si parola. Am incercat si cu terminatia @rtcwifi, am incercat si fara....degeaba.

#153
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,798
  • Înscris: 25.07.2004
Am patit si eu asa, s-a rezolvat cu reclamatie la ei. A dura vreo 4 luni solutionarea :D

#154
Rao633

Rao633

    Setting the stage to ride into the sunset

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,935
  • Înscris: 21.10.2014

View Postmicutu82, on 26 octombrie 2015 - 10:27, said:

Am patit si eu asa, s-a rezolvat cu reclamatie la ei. A dura vreo 4 luni solutionarea :D

Am patit si eu chestia asta. Si cand am vazut ca nu merge, n-am avut rabdare sa stau sa astept rezolvarea lor care vine dupa 1 an de zile. Asa ca am sunat la RC si am cerut dezactivarea optiunii Fon. Ma lipsesc! In Bucuresti sunt 10 hotspoturi. Iar daca merg in Londra sau Paris, nu ma bazez pe Fon-ul lor de 2 bani.

#155
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Eu nu mai am FON de când cei de la Telekom m-au dat HG655b pentru că nu e mai sensibil pentru linia mea.

#156
fuscobal

fuscobal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 29.12.2004
Am facut si eu cont si am activat fon. Am pus si aplicatia ios dar inca n-am ajuns pe nuciunde sa vad daca merge rezonabil. Sper sa-mi fie de folos in special in concedii pentru ca vad densitate mare de puncte fon in Europa de vest. Am in schimb o ciudatenie pe care nu o pricep, si anume cand deschid aplicatia, ma pozitioneaza pe harta in oceanul atlantic, in curbura africii sau pe langa Sao Tome and Principe :))

#157
fuscobal

fuscobal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 29.12.2004
1) Dupa cum am zis mai sus, intru in aplicatie si ma pozitioneaza in mijlocul oceanului atlantic. Cei de la Telekom nu au stiut sa-mi spuna la telefon de la ce e. Au zis ca probabil am setat eu gresit tara !?!?
2) Incerc sa ma conectez pe fon.com de pe PC, dau login, selectez "I'm a fon member with a fon partner" > Telekom romania > ma trimite pe pagina Telekom unde trebuie sa introduc user si pass pentru myaccount iar de aici ma duce pe o pagina Oracle access manager si da eroarea > System error. Please re-try your action. If you continue to get this error, please contact the Administrator. Mentionez ca independent, daca merg in my account, ma pot conecta fara probleme cu userul si parola respective !
3) Incerc sa ma conectez la support.fon.com pentru a cauta solutii. Cum ajung aici, nu apuc sa fac nimic ca imi spune > "Please enter an email address to complete your profile" . Introduc emailul, dupa care apare "Your email address matches an existing profile. Please enter your password so we can link your profiles" si evident ca nici o parola nu functioneaza (am incercat toate parolele posibile, incepand cu cea de conectare la fon spot din my account si pana la cea cu care intru in my account). Dead end si aici !
4) Merg la settings cu iphone6, ma deconectez de la wi-fi-ul din casa si ma conectez la Telekom Fon care imi apare acolo. Incearca cateva secunde, dupa care se intoarce la wi-fi-ul din casa fara sa ma intrebe vreun user sau parola. Intru cu ipad-ul si fac acelasi lucru. De data asta, se deschide pagina de browser in care ma intreaba user si pass. Le introduc cu Telekom my account deschis in fata mea pe PC si primesc invalid user or pass.

Concluzie > Am incercat tot ce stiu, fara a fi vreun ITst de profesie dar nici vreun nepriceput si ma blochez peste tot. Cat de greu poate fi sa te conectezi la nenorocitul asta de fon ? Ar fi trebuit sa fie ceva simplu la care sa se poata conecta si mamaie de la tara cu un user si o parola. In loc de asta, nu gasesc nici o informatie pe nicaieri, cei de la Telekom habar nu au ce vreau de la ei. Eu imi spun doar ca reteaua e activa si ar trebui sa mearga (mai vag de atat nu cred ca se putea)

#158
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Fara multe comentarii:
Netul pe Telekom Fon al vecinului de perete cu mine.
Ce e fratilor mizeria asta? Asa trebuie sa mearga Telekom Fon... cu 1 Mb/sec?
Uitati-va cat costa o ora sau mai mult!


Postat de pe Internet UPC

Attached Files


Edited by Tehnicianul1970, 31 March 2016 - 01:07.


#159
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
fix atat tre sa mearga, doar 1 mbps se partajeaza, doar nu vrei sa iti ia jumatatae din banda nu?

#160
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008

View PostTehnicianul1970, on 31 martie 2016 - 01:07, said:

Fara multe comentarii:
Netul pe Telekom Fon al vecinului de perete cu mine.
Ce e fratilor mizeria asta? Asa trebuie sa mearga Telekom Fon... cu 1 Mb/sec?
Uitati-va cat costa o ora sau mai mult!


Postat de pe Internet UPC
Era greu să citești paginile anterioare ca să vezi asta?

#161
alex_z0ne

alex_z0ne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 17.08.2006
Eu m-am trezit de cateva zile cu Fon activat pe router dar ... fara sa  il activez eu .  E normal ?( Ma refer fara acordul meu)

Edited by alex_z0ne, 31 March 2016 - 19:55.


#162
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostTehnicianul1970, on 31 martie 2016 - 01:07, said:

Fara multe comentarii:
Netul pe Telekom Fon al vecinului de perete cu mine.
Ce e fratilor mizeria asta? Asa trebuie sa mearga Telekom Fon... cu 1 Mb/sec?
Uitati-va cat costa o ora sau mai mult!

Cu viteza aia nici n-ai ce sa testezi in alea 15 minute.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate