Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

R.C.S. - Digi: C.A.M. C.I.+

- - - - -
  • Please log in to reply
5890 replies to this topic

#5617
cibibikeru

cibibikeru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 17.10.2005

View PostSyneweap, on 29 martie 2018 - 17:32, said:

Comanda din 19 dec. onorată pe 17 martie.... deci mai e loc de așteptat Posted Image

Sa inteleg ca mai am vreo 2 luni de asteptat, ce prostie, daca stiam, nu mai semnam.

#5618
gogubeb

gogubeb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.05.2007

View Postcibibikeru, on 01 aprilie 2018 - 07:59, said:

Sa inteleg ca mai am vreo 2 luni de asteptat, ce prostie, daca stiam, nu mai semnam.

Si eu am facut comanda de smart cam in ian. 2018, dar pana azi 06.04.2018 nu am primit absolut nimic.
Cand am facut trecerea la 1Gb internet, am facut comanda si de router de la ei si am asteptat 1 an pana sa primesc sms, deja uitasem de el.
Ca sa prinzi ceva la RDS trebuie sa ai rabdare Posted Image).

Edited by gogubeb, 06 April 2018 - 06:52.


#5619
LUMEN_OBSCURUS

LUMEN_OBSCURUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.07.2014
Ieri am comandat un Smart Cam, mi s-a spus ca intr-o saptamana imi va ajunge. Citind experientele colegilor de forum, imi dau seama ce minciuna mi s-a zis. Posted Image Posted Image
Probabil , mai repede de 2 luni, nu are cum sa imi ajunga nici mie ,din ce am vazut.Posted Image Posted Image

#5620
electragrup

electragrup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 20.11.2017
eu am stat o luna jumate pentru 2, dar ma duceam la cate 2 saptamani le ei :))) In cele din urma mi le-a dat

#5621
LUMEN_OBSCURUS

LUMEN_OBSCURUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.07.2014

View Postelectragrup, on 07 aprilie 2018 - 12:20, said:

eu am stat o luna jumate pentru 2, dar ma duceam la cate 2 saptamani le ei Posted Image)) In cele din urma mi le-a dat
Trei saptamani astept fara sa-i stresez, apoi ma apuc si eu de "sport"...Posted Image

Momentan , pana la primirea Smart CAM-ului, sunt pe analogic si se vede destul de rau pe un Mega Vision MV40FHD703,101cm,full hd..Sper sa imi ajunga totusi intr-o luna.

Edited by LUMEN_OBSCURUS, 07 April 2018 - 13:05.


#5622
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
Pai da cautare pe digital si o sa receptionezi peste 95% din grila digitala direct cu tunner-ul DVB-C inclus in TV-ul tau.

Smart CAM-ul o sa iti dea acces suplimentar doar la cateva canale (restul de 5% din grila).

#5623
LUMEN_OBSCURUS

LUMEN_OBSCURUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.07.2014

View Postcatalinman, on 07 aprilie 2018 - 13:18, said:

Pai da cautare pe digital si o sa receptionezi peste 95% din grila digitala direct cu tunner-ul DVB-C inclus in TV-ul tau.

Smart CAM-ul o sa iti dea acces suplimentar doar la cateva canale (restul de 5% din grila).
Am dat cautare si imi gaseste 68 de canale ATV , 0 digitale, 0 posturi radio...Nu dau eu cautare unde trebuie ?!..Atasez o poza...

#5624
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,402
  • Înscris: 06.11.2014
Selecteaza "Cablu" la scanare, nu "Antena".

#5625
LUMEN_OBSCURUS

LUMEN_OBSCURUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.07.2014

View PostiZet, on 07 aprilie 2018 - 13:43, said:

Selecteaza "Cablu" la scanare, nu "Antena".
La "Cautare automata" , am 3 variante : "Toate" , "DTV" si "ATV" ....eu am ales "Toate"...nu asa ?!

#5626
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,402
  • Înscris: 06.11.2014
N-ai in meniu cum sa selectezi "Cablu" sau "Antena"? Ca pare ca ai dat scanare pe "Antena", si acolo sunt alte frecvente si modulatii comparativ cu cablul digital.

#5627
LUMEN_OBSCURUS

LUMEN_OBSCURUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.07.2014

View PostiZet, on 07 aprilie 2018 - 13:43, said:

Selecteaza "Cablu" la scanare, nu "Antena".
Gata, am gasit la ce te refereai...ieri am achizitionat TV-ul si inca sunt in faza de "explorare"..Mersi mult !

Aveam "aer" si "cablu" in loc de "antena" si "cablu", acum mi-am dat seama ca aer insemna de fapt antena si pe aer imi era setat..

Edited by LUMEN_OBSCURUS, 07 April 2018 - 14:01.


#5628
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,191
  • Înscris: 07.08.2003
Vad ca nu a mai scris nimeni pe aici de ceva timp.

Sunt pe stoc acum CAM-uri? Ma bate gandul sa fac un contract pentru campionatul mondial de fotbal, dar nu vreau sa astept 3 luni.

#5629
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
Se vede ca nu ai fost abonat la cablu TV de la RCS-RDS pana acum. Posted Image

Daca vrei CAM este clar ca TV-ul tau are tunner DVB-C (asa cum au toate TV-urile din 2009-2010 incoace),asadar, avand tunner-ul inclus nici nu ai nevoie de CAM pentru a vedea meciurile de la campionatul mondial de fotbal din vara.

90% din grila este la liber, cu abonament Analogic de 23,99 lei prinzi aproape toata grila digitala. CAM iti trebuie doar daca vrei sa te uiti la Adult, la HBO Maxpack, la Digi Film sau inca 3-4 canale de documentare.

Edited by catalinman, 03 May 2018 - 08:44.


#5630
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,191
  • Înscris: 07.08.2003

View Postcatalinman, on 03 mai 2018 - 08:44, said:

Se vede ca nu ai fost abonat la cablu TV de la RCS-RDS pana acum. Posted Image

Daca vrei CAM este clar ca TV-ul tau are tunner DVB-C (asa cum au toate TV-urile din 2009-2010 incoace),asadar, avand tunner-ul inclus nici nu ai nevoie de CAM pentru a vedea meciurile de la campionatul mondial de fotbal din vara.

90% din grila este la liber, cu abonament Analogic de 23,99 lei prinzi aproape toata grila digitala. CAM iti trebuie doar daca vrei sa te uiti la Adult, la HBO Maxpack, la Digi Film sau inca 3-4 canale de documentare.

Ai dreptate. Nu am abonament la TV de 10 ani. Posted Image
Problema e ca nu vreau cabluri prin casa. Presupun ca pachetul Analogic prin DVB-C are nevoie de un cablu bagat in TV. Please help me. Posted Image

#5631
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
N-ai cum sa rezolvi fara sa iti intre un cablu in TV. Indiferent ca te abonezi la cablu analogic, cablu digital, antena satelit sau chiar IPTV. Inca nu s-a inventat televiziunea prin wireless. :)))

Daca te hotarasti sa te abonezi la RCS si vrei o oferta avantajoasa (mai buna decat ce vezi pe site) discutam pe PM. ;)

#5632
ajax13

ajax13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 16.01.2005
Daca ii dati un card CI+ peste 4 luni rateaza campionatul mondial
Eu am o comanda de card din 27.01.2018 si nici un smen pana acum - no comment

#5633
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
Rateaza pe naiba. :)))

Meciurile se vor vedea pe canalele TVR (TVR 1, TVR 2, TVR 3 si TVR HD). Toate aceste canale se vad la liber. Daca ai TV ce suporta card CI+ este clar ca TV-ul respectiv are tunner DVB-C MPEG4 si prinde grila digitala direct cu tunnerul lui incorporat.

Cardul este necesar doar pentru canale criptate (de exemplu canalele HBO Maxpak, Digi Film, Super One HD).

#5634
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
Chiar si cele 4 Digi Sport-uri in SD si in HD sunt la liber, iar daca te-ai abonat pentru sport, poti sa ai acces la toate canalele de sport din grila si fara CAM CI+.

CAM-ul CI+ doar iti decodeaza Digi Film SD/HD, History SD, BBC Earth, Viasat History, Viasat Nature, TV1000, SuperOne SD/HD si Maxpack SD/HD.

Restul sunt la liber in retea pe DVB-C.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate