Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

HTC One Max

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#19
Vlad6

Vlad6

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 07.03.2005
Si cam asa filmeaza pe timp de noapte

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zbOIx3ZSse0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
kaovasile

kaovasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 05.10.2008
Putine informatii despre acest model de Htc .Cred ca cauza principala este nr.de persoane care îl detin...păcat!
.

#21
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
Cam ce anume te intereseaza?

Eu il folosesc de la inceputul lui Decembrie. Sunt foarte foarte multumit de baterie in primul rand. Avantajele de a avea un ecran foarte mare sunt interesante, eu unul imi opresc laptopul mult mai repede
si continui pe telefon.
BoomSound e ceva extraordinar, telefonul suna mai tare decat laptopul.
Cititorul de amprente functioneaza destul de bine, nu ca la Apple de bine dar chiar rezonabil, din pacate eu m-am obisnuit sa-l deblochez foarte repede si nu mai am rabdare sa mai fac si un swipe.
Nu imi mai vine nimic in minte, daca ai ceva curiozitati, o sa incerc sa-ti raspund la ele.

#22
kaovasile

kaovasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 05.10.2008
Eu vin de pe Htc one ,am avut vreo 3-4 zilele un note 3 ,nu m-am împăcat de loc cu el si am făcut schimb cu One max.
La one tin minte ca datele mobile intrau în sleep dupa o perioada de inactivitate ,nu sunt singur ca se intampla si la one max acest lucru...

Edited by kaovasile, 01 March 2014 - 15:12.


#23
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
Se intampla seara. Si eu tot de pe un One vin, am vazut la cativa prieteni Note 3, nu e un telefon rau, dar nu e stilul meu.

#24
kaovasile

kaovasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 05.10.2008
Nu stiu cum funcționează amprenta la Apple dar în peste 90%  din incercari reușesc din prima!

#25
andreida

andreida

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 29.01.2012
Asa este, tehnologia folosita este diferita, nu imi aduc aminte exact, dar cred ca foarte pe scurt la Apple cand se verifica amprenta e o imagine completa, la HTC se construieste imaginea pe masura ce faci swipe-ul.
Senzorul este mult mai mic la HTC.

#26
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,109
  • Înscris: 04.02.2011

View PostDaniJ90, on 14 octombrie 2013 - 15:09, said:

Stylus nu are? E egal cu zero atunci, pana nu vine un telefon din asta cu ecran mare cu stylus, nu are cum sa "sparga" seria Note.
Da ce, nu merge stylus pe el?

Văd că foarte puțină lume e interesată de acest terminal. Are defecte ascunse sau nu e promovat cum trebuie?

#27
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,109
  • Înscris: 04.02.2011

View PostVlad6, on 20 decembrie 2013 - 15:38, said:

Si cam asa filmeaza pe timp de noapte

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zbOIx3ZSse0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Impecabil, mult mai bine ca la Note 2 aparent, deși, nu aș zice "very low light", pentru că se vede din imagini că avem de a face cu un bulevard iluminat cu câte 2 becuri de sodiu de putere pe sens plus luminile de la mașini. Cu toate astea, aș zice că bate la cur chiar și flagshipurile Samsung.

#28
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,109
  • Înscris: 04.02.2011
Eu unul cred că mă voi orienta pe acest model.

#29
Chriszuz

Chriszuz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.05.2014
am achizitionat de curand acest model si am o problema cu el.De exemplu daca vreau pur si simplu sa dau slide intre screen-uri la un moment dat imi intra in calenda sau in setari ora si data sau mi se schimba screen-ul fara ca eu sa apas ,sau in jocul 2048 de ex la un moment dat mi se misca "piesele" singure fara ca eu sa dau stanga/dreapta/sus/jos ... Ce ar putea fi de vina?

#30
kaovasile

kaovasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 05.10.2008
Încearca un factory reset ptr. început,după acea vezi după care aplicatie instalată face figurile alea...

#31
Chriszuz

Chriszuz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.05.2014
am dat factory reset si mai face asa ,dar parca nu la fel ca inainte , nu stiu ce sa zic .. telefonul e nou nout ,nu l-am folosit decat 1 zi sa vad cum e pentru ca inca n-am microsim .. nu stiu ce sa zic acum
Totusi am observat ca daca ii pun folia de protectie nu mai face asa (nu am umblat prea mult cu folia ca sa-mi dau seama exact ,dar nu facea asa). Mentionez ca am dat folia jos pentru ca era una stock lucioasa care nu imi place si ii cumpar una mata.

Edited by Chriszuz, 06 June 2014 - 07:58.


#32
kaovasile

kaovasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 05.10.2008
Dacă continuă la fel si ai garan rantie  la el mergi cu el la Regernesis (reprezentanta oficială HTC)

#33
Chriszuz

Chriszuz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.05.2014
mai am o mica problema imi tot zice invalid imei si nu am semnal,ce pot face?

#34
kaovasile

kaovasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 05.10.2008
Sa inteleg ca la informatii despre telefon nu îti apare IMEI-ul!?

#35
Chriszuz

Chriszuz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.05.2014
nu imi apare ,dar nici semnal pe telefon nu am.. Telefonul l-am verificat din toate punctele de vedere si este original
totul s-a intamplat dupa ce i-am dat un factory reset(am bagat din greseala un cont de google play vechi cu nr vechi si imi era lene sa sterg pas cu pas,nu doream sa pastrez si nr vechi si sa le amestec cu cele noi ca altfel bagam direct contul bun in locul celui vechi, asa ca am dat factory reset si..)

Edited by Chriszuz, 06 June 2014 - 21:29.


#36
kaovasile

kaovasile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 05.10.2008
Nu ai semnal ptr.ca telefonul neavând imei nu este recunoscut in retea !
Cred ca ai o mare problemă ,dacă ai garantie la el dul in service oricum trebuie dus cu sau fără garantie desi la ce problemă ai cu el situatia e complicata!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate