Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

GoClever Quantum 4

- - - - -
  • Please log in to reply
1162 replies to this topic

#37
miram

miram

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 29.04.2013
Interesante materiale,nu vad de ce cei de la -CEL.RO-sa nu lase in pachet si folia telefonului ? Chiar crezi ca o sa reuseasca sa comercializeze separat folia la un pret de circa 10-15 lei/buc,si cine sa cumpere?Sunt folii la bucata cu 10 lei prin diferite magazine.Sunt curioasa cum o sa fie apreciat telefonul de catre voi ,cand o sa-l aveti la butonat,din videoclip se misca destul de bine .

#38
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
Ziceam si eu, poate citesc si ei pe aici si lasa lucrurile asa cum sunt venite de la "mama lor"  Posted Image)

I-am trimis un mesaj privat lui Sebastian W. si vad ca omul a fost foarte OK, a urcat deja un test al acestui telefon pe youtube... Eu l-am intrebat despre GPS, sensibilitatea touchului, despre autonomia bateriei si despre calitatea convorbirii. Sunt curios daca a atins si aceste aspecte in testul lui. Pacat ca nu stiu poloneza Posted Image

Din pacate este doar o prezentare generala a lucrurilor preinstalate, aplicatii, etc... din pacate nu se vede (inca) daca are sau nu probleme cu GPS-ul

Edited by nanashu, 22 October 2013 - 15:31.


#39
cryss95

cryss95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 27.07.2013

View Postnanashu, on 22 octombrie 2013 - 15:09, said:

Ziceam si eu, poate citesc si ei pe aici si lasa lucrurile asa cum sunt venite de la "mama lor"  Posted Image)

I-am trimis un mesaj privat lui Sebastian W. si vad ca omul a fost foarte OK, a urcat deja un test al acestui telefon pe youtube... Eu l-am intrebat despre GPS, sensibilitatea touchului, despre autonomia bateriei si despre calitatea convorbirii. Sunt curios daca a atins si aceste aspecte in testul lui. Pacat ca nu stiu poloneza Posted Image

care este linku ca eu am cautat si nu am gasit pe youtube decat ce ai postat u intr-un post anterior

#40
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
aici: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ofwf2OWscHo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#41
maximus22

maximus22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 15.01.2012
http://www.youtube.c...sebol723/videos si pe http://www.youtube.c...084/videos,le-a adaugat -nanashu- mai devreme pe site aici la
pagina 2,urmareste -le si tu sa-ti faci o idee de asamblu despre acest telefon.

#42
cryss95

cryss95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 27.07.2013

View Postmaximus22, on 22 octombrie 2013 - 15:50, said:

http://www.youtube.c...sebol723/videos si pe http://www.youtube.c...084/videos,le-a adaugat -nanashu- mai devreme pe site aici la
pagina 2,urmareste -le si tu sa-ti faci o idee de asamblu despre acest telefon.

mersi l-am vazut,telefonu se misca si arata bine

#43
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
inteleg ca la tablete cam au probleme, sper ca la telefoane sa fie Ok, asta nu este primul scos sub brandul lor si sper ca au invatzat ceva pana acum. Mai au pe piatza (si astea au teste si review-uri ) si Fone 450, Fone 500 si Fone 450Q - asta ca sa ne dam seama de cat de OK (sau nu) este furnizorul lor OEM (banuiesc ca nu-l schimba de la un model de telefon la altul)
Eu am gasit un test al lui Fone 450 si acolo scria asa:
"BENEFITS
pretty good quality,
smooth operation,
IPS display,
above average maximum brightness,
FM radio
GPS
Dual SIM
stable Wi-Fi
1.5 GB of internal memory,
microSD card slot."
si
"DISADVANTAGES
fully plastic housing,
Android version 4.1.2,
poor compatibility with the media,
faulty GPS
poor battery performance."
Ecranul acestui Fone 45o este tot un IPS de 4,5 in iar bateria este similara lui Q4 (de 1500)

#44
cryss95

cryss95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 27.07.2013

View Postnanashu, on 22 octombrie 2013 - 16:39, said:

inteleg ca la tablete cam au probleme, sper ca la telefoane sa fie Ok, asta nu este primul scos sub brandul lor si sper ca au invatzat ceva pana acum. Mai au pe piatza (si astea au teste si review-uri ) si Fone 450, Fone 500 si Fone 450Q - asta ca sa ne dam seama de cat de OK (sau nu) este furnizorul lor OEM (banuiesc ca nu-l schimba de la un model de telefon la altul)
Eu am gasit un test al lui Fone 450 si acolo scria asa:
"BENEFITS
pretty good quality,
smooth operation,
IPS display,
above average maximum brightness,
FM radio
GPS
Dual SIM
stable Wi-Fi
1.5 GB of internal memory,
microSD card slot."
si
"DISADVANTAGES
fully plastic housing,
Android version 4.1.2,
poor compatibility with the media,
faulty GPS
poor battery performance."
Ecranul acestui Fone 45o este tot un IPS de 4,5 in iar bateria este similara lui Q4 (de 1500)

eu am avut tableta de la ei si era foarte proasta dar nici nu puteam sa ma astept la ceva mai bun tinand cont cat am dat pe ea

#45
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
asta nu ne ajuta cu nimic :))... proasta in ce sens? soft aiurea implementat, probleme hardware (calitate proasta a materialelor) sau ce mai exact?

#46
cryss95

cryss95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 27.07.2013

View Postnanashu, on 22 octombrie 2013 - 16:53, said:

asta nu ne ajuta cu nimic Posted Image)... proasta in ce sens? soft aiurea implementat, probleme hardware (calitate proasta a materialelor) sau ce mai exact?

materiale proaste,se misca foarteee greu asta si din cauza configuratiei proaste,dar verisoara mea are o tableta de la goclever luata acum o luna si nici nu se compara cu fosta mea tableta,materiale bune,configuratie buna,se misca bine si merg multe aplicati

#47
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
aha, marturisesc ca si eu doream sa-mi iau o tableta goclever, celebra Terra 70 (RK3088, 1gb, hdmi) care "era" la carefour 199ron: http://mega-reduceri...a-terra-70.html
spun ca "era" pentru ca nu prea s-a gasit prim magazine, probabil au fost cumparate de angajati sau amici/ rude/ prieteni. Era exact un Evolio evotab HD la 1/2 din pret

#48
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
daca e adevarat ce se spune aici: http://translate.goo...iw=1920&bih=967

atunci nu prea ma incanta telefonul asta Posted Image

cam asa arata o poza facuta cu el: http://cdn.root-nati...1002_164432.jpg JALNICA!!!

sau poate asta sa va incante mai tare: http://cdn.root-nati...0920_203439.jpg

Edited by nanashu, 22 October 2013 - 19:08.


#49
rocket1982

rocket1982

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.05.2008
precum ziceam are alte atuuri...dual sim si gps + ecran decent   Eu nici nu imi aduc aminte cand am facut o poza cu telefonul....ultima data

#50
cryss95

cryss95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 27.07.2013
nu am nevoie de camera,sper doar sa se miste bine pe net,sa ruleze ceva aplicati si sa se auda bine cand vorbesti la el,la 339 lei nu prea ai ce sa ceri mai mult

#51
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
nu despre asta e vorba ci despre faptul ca rusul (ucraineanul sau ce natze este el) scrie ca are o calitate execrabila a earpiece-ului, asta ma ingrijoreaza cel mai tare - ca sa nu mai zic de baterie, el o apreciaza ca fiind de 1200mAh (probabil acel 1500mAh imprimat pe ea e o minciuna - ma astept la orice de la chinezi cata vreme falsifica si piese pentru motoare de avion) si spune ca duce 2 ore! pe net Posted Image

"On top of the screen is the earpiece. Its quality is poor. So, as I was on a review of the test sample, maybe this will fix the time before the start of sales. Now, during a telephone conversation, I almost did not hear the other party and the sound was like hell. In addition, the above screen is a front camera of 0.3 MP and ambient light sensors and proximity."

cat despre camera ce sa-ti zic, probabil pentru inca 3 usd in plus aveau ocazia sa puna una ok pe el - asta - parerea mea pur subiectiva - nu este nici macar mediocra. Pana si Nokia E51 (telefonul meu vintage) face poze mai ok

sa speram ca modelele comercializate - asta testat de rus este un "engineering sample" - o sa fie ok (eu insa chiar ma indoiesc)

Polish company recently introduced its new budget smartphone QUANTUM 4 . To my survey got an engineering sample number with their quirks - such as for example obscure band on the display under the glass cover and the battery is not labeled. Naturally, production samples, which will go into point of sale will not have these disadvantages.

Edited by nanashu, 22 October 2013 - 19:50.


#52
cryss95

cryss95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 27.07.2013

View Postnanashu, on 22 octombrie 2013 - 19:48, said:

nu despre asta e vorba ci despre faptul ca rusul (ucraineanul sau ce natze este el) scrie ca are o calitate execrabila a earpiece-ului, asta ma ingrijoreaza cel mai tare - ca sa nu mai zic de baterie, el o apreciaza ca fiind de 1200mAh (probabil acel 1500mAh imprimat pe ea e o minciuna - ma astept la orice de la chinezi cata vreme falsifica si piese pentru motoare de avion) si spune ca duce 2 ore! pe net Posted Image

"On top of the screen is the earpiece. Its quality is poor. So, as I was on a review of the test sample, maybe this will fix the time before the start of sales. Now, during a telephone conversation, I almost did not hear the other party and the sound was like hell. In addition, the above screen is a front camera of 0.3 MP and ambient light sensors and proximity."

cat despre camera ce sa-ti zic, probabil pentru inca 3 usd in plus aveau ocazia sa puna una ok pe el - asta - parerea mea pur subiectiva - nu este nici macar mediocra. Pana si Nokia E51 (telefonul meu vintage) face poze mai ok

sa speram ca modelele comercializate - asta testat de rus este un "engineering sample" - o sa fie ok (eu insa chiar ma indoiesc)

Polish company recently introduced its new budget smartphone QUANTUM 4 . To my survey got an engineering sample number with their quirks - such as for example obscure band on the display under the glass cover and the battery is not labeled. Naturally, production samples, which will go into point of sale will not have these disadvantages.

sa speram,tocmai vruiam sa dau precomanda astazi dar mam razgandit o dau dupa ce apare,sper doar ca dupa sa nu creasca pretu la telefon.

#53
rocket1982

rocket1982

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 08.05.2008
se pot returna daca nu sunt ok ....   nu cred totusi sa fie atat de slab   (altfel nu puneau ecran scumpicel)

#54
cryss95

cryss95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 27.07.2013

View Postrocket1982, on 22 octombrie 2013 - 20:48, said:

se pot returna daca nu sunt ok ....   nu cred totusi sa fie atat de slab   (altfel nu puneau ecran scumpicel)

in videoclipuri se misca destul de bine dar acum o sa vedem noi cum o sa fie,app de returnat in cat timp pot fi returnate?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate