Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

LG G Flex

- - - - -
  • Please log in to reply
392 replies to this topic

#379
TraianRR

TraianRR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 02.01.2014
E o problema a touch screen-ului, direcția garantie/service. Bafta!

#380
Cristy_M

Cristy_M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 11.01.2009

View PostTraianRR, on 22 august 2015 - 16:43, said:

E o problema a touch screen-ului, direcția garantie/service. Bafta!
Asta o sa fac. Astazi m-au sunat si cei de la LG (in urma mesajului lasat si catre ei) si mi-au recomandat sa-l trimit in service deoarece este o problema cu touch screenul. Zilele astea o sa trec sa-l las in service. Revin cu informatii dupa ce-l primesc.

#381
Cristy_M

Cristy_M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 11.01.2009
Acum doua zile am luat telefonul din service. Au fost schimbat ecranul LCD si touch-ul, sper sa nu mai am probleme de acest gen in viitor.

#382
Subaru WRX STI

Subaru WRX STI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 05.05.2007
Asa speram si eu...si chiar a mers inca vreo 5 luni foarte bine, cand dinnou a inceput sa faca touch-ul figuri. Nu am mai apucat sa-l trimit in servis pt ca l-am scapat si s-a fisurat ecranul, deci inlocuirea o voi face pe cont propriu, daca o voi mai face.

#383
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
Al meu are 10 luni si inca merge bine. Fingers crossed! Pe de alta parte, sunt extrem de dezamagit ca Flexul a fost sarit de la update-uri desi a fost lansat ca flagship. Lista de update-uri a celor de la LG e penibila, chiar te miri de ce au atatia angajati cand lista de Lollipop continea 3 telefoane: G2, G3 si G Pro. Impresionant, nu? Cea mai scurta lista. Eu zic ca la 6.0 lista sa contina doar G3 si G4, la 7.0 doar G4 si apoi de la vers 8.0 incolo au scapat, niciun update. Jenibil, dupa Samsung acum o sa dau skip si la LG!

#384
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008

View PostHidralazina, on 24 noiembrie 2015 - 13:07, said:

Jenibil, dupa Samsung acum o sa dau skip si la LG!
Atunci poti da linistit skip si la Sony, HTC, Huawei, Xiaomi, etc., fiindca niciun producator nu ofera suport software mai mult de 2 ani. Numai pe device-urile din gama Nexus primesti mai mult timp update-uri, asa ca indreapta-te in viitor catre un telefon Nexus.

#385
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006
GFlexu` e in lista pentru 6.0 . Trebuie bibilit mai mult pentru S810 ce este o idee mai gurmand/cald . Al meu nu a zis nici "craw" pana acum . L-am forjat maxim, dar dupa ce am dezactivat MLT-ul parca este mult mai rece si bateria tine mai mult.

#386
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,521
  • Înscris: 14.06.2006
La Samsung am dat skip pentru lag, update-uri am primit. La Flex doar unul. Cat despre Android 6, sper ca a fost o gluma!

#387
TraianRR

TraianRR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 02.01.2014

View Postingerulol, on 24 noiembrie 2015 - 21:25, said:

GFlexu` e in lista pentru 6.0 . Trebuie bibilit mai mult pentru S810 ce este o idee mai gurmand/cald . Al meu nu a zis nici "craw" pana acum . L-am forjat maxim, dar dupa ce am dezactivat MLT-ul parca este mult mai rece si bateria tine mai mult.
G Flex 2 poate sa candideze pentru 6.0. Flex 1 - greu de crezut.

#388
sclifositu

sclifositu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,689
  • Înscris: 28.08.2010
cu siguranta se referea la flex 2 pentru ca flex nu are snapdragon 810. a confundat topicul

#389
loredan_f

loredan_f

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 12.02.2012
salut, recent am primit un update de google 22 12 2015 voi il aveti? l am facut, astept raspuns urgent nu mai stiu sa setez senzorul sa apelez direct cand il pun la ureche aveti idee? bateria a mai scazut am o crapatura pe marginea telefonului  de la frig nu stiu de la ce, nu gasim deloc lollipop pt el? nici pe developer? ramane asa? o sa l schimb si eu cu un samsung a7 2016 sau altceva :)

#390
Cristy_M

Cristy_M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 11.01.2009
Salut! Nu știu dacă următoarea problemă este doar la mine, însă de 2 săptămâni G Flex-ul meu are o problemă cu acumulatorul, care se descarca în maximum 2 zile, fără a fi forțat. Dupa ce îl scot de la încărcat în graficul bateriei îmi indică către zero linia aceea a consumului, ca și cum ceva ar descărca bateria instant. După ce acumulatorul se descarcă pe la 70/60%, linia aceea indică normal consumul, adică gradual și nu brusc.  Însă în 2/3 ore bateria este la 80%, iar peste noapte consumul coboară și cu 50%. Iar în graficul de aplicatii utilizate apar numai aplicațiile android, calendar, muzica și agenda google. Aplicații pe care nu le utilizez, adică nu îmi fac setări, sau însemnări în calendar (încă mă ține memoria personală), muzică nu ascult pe telefon (am mp3 player), iar agenda google nu o actualizez decât dacă am un numar mare de contacte nesalvate online. Inițial am spus ca este o eroare de soft și am dat restart telefonului. Nimic, consumul la fel de mare. I-am dat și resetare din fabrică, crezând că o aplicație consumă bateria, însă situatie neschimbată. Am renunțat și la a-mi seta telefonul cu datele google și l-am lăsat pe liber, fără SIM, fără net configurat, fără nimic după ce i-am dat a doua resetare din fabrică. Bateria se descarcă la fel de repede. Nu cred că telefonul a suferit ceva, adică nu a avut niciun fel de șoc fizic, nu mi-a căzut nici măcar din mână pe masă, ori pe podea, sau în pat. Nimic de genul acesta. Iar de încărcat mereu îl puneam când acumulatorul scădea sub 20%, și mereu l-am lăsat să-și facă ciclul complet. Nu l-am lasat nici peste noapte la încărcat, sau să-l las cu orele chiar dacă bateria era la 100%.
A mai întâlnit cineva această problemă?

Edited by Cristy_M, 03 July 2016 - 17:50.


#391
Cristy_M

Cristy_M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 11.01.2009
Eu revin cu problema cu acumulatorul, sau cine stie cu ce, defapt. Cum spuneam si in comenatariul de mai sus, de o luna am o problema cu acumulatorul telefonului care se descarca. L-am trimis in service la inceputul lunii, iar cei de la orange, deoarece de acolo l-am achizitionat, I-au schimbat bateria si l-au resoftat. Insa de cand l-am primit nu doar ca in continuare bateria se descarca la fel de rapid, suplimentar acum telefonul se si incalzeste puternic pe partea din spate, in zona camerei foto si a butoanelor, iar cand nu observ acest lucru telefonul sta fierbinte, inclusiv ecranul este cald foarte vizibil si acumulatorul se descarca. Drept urmare l-am trimis a doua oara in service. Cei de la orange l-au tinut aproape doua saptamani, unde au realizat o serie de teste suplimentare (utilizare youtube si muzica, asa mi-au spus telefonic), si nu au descoperit nici o problema, deci l-am primit cu defect neconfirmat. Chiar si cand am ridicat telefonul am rugat angajatul orange sa-l deschida sa intre in setarile acumulatorului si sa-mi arate cum indica graficul, care desigur arata ca in maximum 3 ore ajunge la zero. Am cerut parerea angajatului, daca i se pare normal, iar recomandarea a fost retrimiterea in service, a treia oara; lucru pe care l-am refuzat.
De cand am primit telefonul, adica de saptamana trecuta, a mai avut mici incidente cu incalzitul, insa cum il butonam putin isi revenea. Iar momentan, am observant, lasand telefonul la incarcat ca si atunci se incalzeste la fel de puternic (am atasat un screenshot) care ingreuneaza incarcarea terminalului.
Iar in graficul de consum al acumulatorului apare pe primul loc "Serviciile google", lucru pe care l-am si postat. Initial m-am gandit ca este de la o aplicatie, sau un bug. Am resetat telefonul, l-am utilizat si fara cartela la un moment dat si telefonul se descarca la fel. Am luat legatura si cu cei de la LG Romania, si nici ei nu au stiut ce sa-mi recomande, decat sa incerc un alt service. Cateva zile am utilizat telefonul fara a ma conecta la contul google, crezand ca acesta este cu probleme, dar nici aceasta nu a fost o solutie. Iarasi ca parte negativa telefonul nu se incalzeste tot timpul, ci are anumite perioade, sau ceva ce ii declansaza aceasta incalzire, am observant cand telefonul este inactiv mai multe ore. Adica intr-o zi nu se incalzeste deloc, dar in ziua urmatoare o poate face de doua ori. Iar temperatura nu creste din cauza datelor mobile sau WI-FI-ul, deoarece le activez doar cand utilizez telefonul, in rest sunt oprite.
A mai patit cineva asa ceva? Sau stie care este problema? Multumesc de ajutor!

Attached Files



#392
Subaru WRX STI

Subaru WRX STI

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 05.05.2007
Concluzii dupa 2 ani de G-Flex:
in 2 ani am schimbat 3 ecane:
- primul, s-a defectat touch-ul dupa 2 luni de la cumparare - rezolvat prin trimitere in service pe garantie
- al doilea, dupa ce a venit din service, totul a fost ok, pana cand l-am scapat pe langa buzunar, direct pe asfalt: ecran fisurat in 3 locuri, touch-ul a fnctionat perfect inca 4 luni
- al treilea ecran: ecran crapat, rezulta pierderea garantiei,. L-am schimbat pe banii mei (aprox 650 lei inclusiv manopera), si am primit 12 luni garantie pe noul ecran...asta fiind in februarie 2016
- actualmente e dinnou in service, pe garantia ultimului ecran schimbat in februarie 2016, incepuse sa faca touch-ul figuri in urma cu 2 luni, deci a functionat perfect doar din februarie si pana in iunie (aprox. 4 luni)
Dupa ce va veni din service, o sa-l vand. Mi-a placut telefonul, insa problemele fregvente aparute cu touch-ul, m-au degustat.

Edited by Subaru WRX STI, 27 August 2016 - 21:00.


#393
loredan_f

loredan_f

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 12.02.2012
salut, daca aveti un touch screen  de vanzare sau telefon sunt interesat, mesaj în privat, multumesc.

in ultimu timp imi face probleme cand vreau sa sun imi apare un refresh pe ecran si dupa 7 8 9 10 ori abia incepe sa mi sune.. o sa i dau resetare din fabrica dar am touchul crapat si abia mai pot umbla pe el...Posted Image

Edited by nick5roo, 14 September 2017 - 15:15.
fără numere de telefon


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate