Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Ce ati facut azi, in solar sau gradina?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
3775 replies to this topic

#3349
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Gata bre nervosule ..

#3350
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,519
  • Înscris: 27.01.2012
Ete na...bine bre politicosule...

Edited by subway_guru, 19 August 2017 - 21:51.


#3351
peticel31

peticel31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 04.04.2011

Quote

Despre aia rosie ce-si pastreaza culoarea?

Da, sau daca fasolea rosie cu descrierea "excelenta, e grasa, untoasa si deloc atzoasa!...si fructifica un timp indelungat" nu-si pastreaza culoarea la gatire, ma intereseaza oricum ca sunt in cautare de soiuri/varietati de fasole teaca care sa merite cultivate.

#3352
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,519
  • Înscris: 27.01.2012
De aia rosie ce-si pastreaza culoarea caut pe acolo pe unde stiu...chinezesti din USA si-ti pun link...un pic mai tarziu ca acum seman rasad de michihili si chicory pentru gradina de toamna...revin...
Aia 'grasa' se gaseste usor si la noi e soi spaniolesc...se gaseste in ambele variante, urcatoare si oloaga...

Edited by subway_guru, 19 August 2017 - 21:54.


#3353
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,519
  • Înscris: 27.01.2012
Azi am facut rahatul praf, a veniti o furtuna cu fulgere si traznete 'la mica inaltime', a dat o rapaiala zdravana de 20min si mi-a stricat toate planificarile...
Ieri am cules din greu la tomate, vinete, ardei 'dulce', momo, pere, mere...
N-am mai ajuns sa intru la fasoalele urcarete, castraveti, bame, ardei iuti, prune...
:(

#3354
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,519
  • Înscris: 27.01.2012
Asa ca...inapoi la legumicultura 'de balcon'!
;)

#3355
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,944
  • Înscris: 13.04.2007
Ca sa fiu on-topic, azi am facut numai poze cu sotia la recoltat:
PS: in urma acestui recoltat si pregatire bulion, zarzavat, zacusca si alte alea ce imi place mie sa mananc, se stabileste planul de cultura pentru noul sezon. Sa nu credeti ca voi nu aveti un cuvant de spus, dimpotriva.

Attached Files



#3356
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,519
  • Înscris: 27.01.2012
Ardeii aia 'dolofani si rosii' ce soi sunt, ca tare-mi fac si mie 'cu ochiul'!...scuze ca te intreb fara sa mai rasfoiesc din urma...sunt sigur ca ai mai spus, dar mai repeta inca o data...please!
Multzam anticipat!

#3357
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,944
  • Înscris: 13.04.2007
Este de fapt un hibrid, Red Knight, la anul vreau sa incerc si altceva, Yecla F1.

#3358
cotzi

cotzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 07.09.2004
La fel ca si colegul corsica dar mult mai modest (eu), azi am cules gogosar si kapia. Bihar F1 si Ureche de elefant. I-am copt pe gratar pentru ca imi place mai mult aroma lor copti pe gratar decat pe plita. Am gasit si niste carbuni mai speciali care stiu multe despre spiritul civic si democratie, asa ca ma astept la o zacusca cu arome noi, traiasca marketingul! O parte cu vinete, tot din gradina si o parte cu ciuperci de la mosia de la munte, culese ieri. Hribi putini, mai multe hulubiţe si ceva creasta cocoşului. Din pacate nu am poze cu ciupercile...
P.S. Nu lipseste nici anul asta Biharul galben.

Attached Files


Edited by cotzi, 04 September 2017 - 23:35.


#3359
1orgu

1orgu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 06.10.2012
Care este diferenta intre carbunii astia si cei clasici?
Dureaza mai mult ca si ardere?
Se gasesc peste tot, sau numai in anumite locuri?

#3360
cotzi

cotzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 07.09.2004
E o gluma, nu e nici o diferenta, au pus #rezist pe ambalaj fie sa te duca cu gandul ca dureaza mai mult arderea fie sa castige cumparatori doar de dragul hashtagului rezist...

#3361
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,519
  • Înscris: 27.01.2012
Si nu se comercializeaza decat in Piata Victoriei dupa apusul soarelui?
;) ;) ;)

#3362
biburadu

biburadu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 26.09.2012
Ce fac agenturilii...Posted Image

Am dotat gospodaria cu un slow juicer zilele trecute,asa ca azi am facut un suc de rosiii pentru consum imediat.Anul acesta am terminat cu bulionul,dar pentru anul care vine am de gand sa dau rosiile prin dracie,apoi la fiert si gata...nu mai taie,nu mai curata cotor,nu mai invarte la manivela,nu mai seminte...numai sa nu se strice pana atunci!

#3363
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,519
  • Înscris: 27.01.2012
Vrem amanunte ca suna deosebit de promitator!!!
Cand ma gandesc ca mai am patru lazi ce asteapta 'procesarea' si urmeaza inca un weekend de cules...o fi ea tomata 'regina legumelor' dar e si regina batailor de cap...

Edited by subway_guru, 08 September 2017 - 17:49.


#3364
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,519
  • Înscris: 27.01.2012
Iar mie sucul de rosii chiar imi place 'natur' nu neaparat cu Bloddy Mary...chiar daca azi e santamaria mica!
;)

#3365
biburadu

biburadu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 26.09.2012
Ce amanunte?!Se iau rosiile coapte,spalate,dichisite si se introduc in utilaj.Daca au diametru mai mare de 8 cm, trebuie ciopartite un pic,na...cred ca mai putin de un minut a durat obtinerea unui litru de suc,n-am cronometrat,oricum merge mai repede decat la manivela.

#3366
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,944
  • Înscris: 13.04.2007

View Postbiburadu, on 09 septembrie 2017 - 13:38, said:

Ce amanunte?!.
Colegul nostru cred ca era mai interesat, si nu cred ca este singurul, mai degraba despre ''utilaj''. Cateva poze, explicatii, poate si un filmulet. Asta stim si noi cu adunatul rosiilor coapte, spalatul, etc...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate