Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Am pus-o! Un asteroid gigant se indreapta spre Pamant!

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007
dinozauri like this ! Posted Image
eu Posted Image
ceilantii ...Posted Image

#20
e_bulu

e_bulu

    parabulum

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,352
  • Înscris: 29.12.2009

View PostHighClass, on 11 octombrie 2013 - 21:44, said:

Sa-ti tarana usoara Gonthare Posted Image
Lasa ca el scrie si postapocalipsa.


Apropo, Bruce Willis, ce mai face?

#21
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
Citat din titlu: "...Am pus-o! ..."

Intrebare: "Ce? Unde?"

#22
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postloock, on 11 octombrie 2013 - 21:52, said:

Pana in 2880, avem timp sa-l trimitem in soare sau pe alta planeta nelocuita, fie si numai prin frectie cu mana goala.

Daca tot sintem pe aria de stiinta trebuie mentionat ca prejudecata des intilnita (chiar si pe forum) ca e simplu sa arunci ceva in soare este total gresita, de fapt de pe orbita pamintului e mai simplu sa trimiti ceva afara din sistemul solar decit pe soare.
Desigur, nu e necesar asa ceva, spatiul este extraordinar de gol. O foarte mica deviere e suficienta. Dar momentan americanii au pierdut capabilitatea sa mai ajunga chiar si pina la ISS, respectiv la 200 si ceva de mile, in gradina noastra practic. Asa ca devierea unui asteroid s-ar putea intr-adevar sa implice multa frectie.

In alta ordine de idei NASA nu are cum sa anunte nimic. Sint in government shutdown (ca si mai toate celelalte functii ale guvernului federal) de la inceputul lunii!!!

#23
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,049
  • Înscris: 10.09.2005

View PostSew, on 11 octombrie 2013 - 21:58, said:

Suntem in 2013..

Si ce daca? Tu daca nu ai chef sa traiesti pana atunci e treaba ta, eu nu vreau sa pierd evenimentul.

Chemati-l pe Bruce Willis si se rezolva.

Edited by gerbil, 11 October 2013 - 22:22.


#24
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
VRAJEALA. Asteroidul va primi numele de GONTHAR imediat cum nasa isi va reveni si shutdown.

#25
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011
Eu nu cred ca e posibil vreodata ca Terra sa fie lovita de un "obiect" asa puternic...
...dar e deajuns sa ma insel o data

#26
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postzerobitsunt, on 11 octombrie 2013 - 22:22, said:

Eu nu cred ca e posibil vreodata ca Terra sa fie lovita de un "obiect" asa puternic...
Nu e o chestiune de credinta, s-a intimplat si sigur se va mai intimpla. Trage un ochi la orice fotografie a vreunei planete (solide) sau satelit din sistemul solar fara atmosfera si o sa vezi cum arata. Sau uita-te la luna ca se vede cu ochiul liber.

A si ca o tema de gindire despre ce se intimpla si ce nu: atomii mai grei (de pe pamint, din tine, de oriunde) provin din supernove (si nu ma refer la masina facuta la Pitesti)!

#27
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,290
  • Înscris: 12.08.2006

View Postmynameismada, on 11 octombrie 2013 - 21:49, said:

in prima propozitie: "va lovi". in ultimul paragraf: "probabilitatea este de 0,3%"....
...pentru cei cu IQ negativ ;)

#28
george90

george90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,013
  • Înscris: 19.08.2006

View PostAdi blondu, on 11 octombrie 2013 - 22:06, said:

Si vom scapa de toti politicienii corupti??Posted Image

Nu... astia si gandacii vor supravietuii

View Postzerobitsunt, on 11 octombrie 2013 - 22:22, said:

Eu nu cred ca e posibil vreodata ca Terra sa fie lovita de un "obiect" asa puternic...
...dar e deajuns sa ma insel o data

Nu ? Dar si acest topic a fost lovit de un subiect la fel de puternic!

#29
vladutz114

vladutz114

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 22.05.2010
In primul rand felicitari initiatorului pentru copy-paste de pe un site de ziare-barfe. In al doilea rand, mai corect gramatical este ,,sa ne rugam LUI dumnezeu", nu la dumnezeu. In al treilea rand sansele de a ne lovi sunt destul de mici, insa cele mai mari dintre cele mai mici comparativ cu ceilalti asteroizi. Si in al patrulea rand, un sfat pentru cel care a redactat articolul: anul 2880 este extrem de ,,departe", adica atunci cand speram ca lumea si-a depasit retrogradarea mintala de a se inchina la zei imaginari, iar stiinta va fi destul de avansata cat sa elimine ,,bucata aia de piatra" de pe orbita care o conduce la noi. Asa ca degeaba te rogi tu ba baiatule la dumnezeu, ca pana atunci esti tarana Posted Image). Mai bine ne-am ruga la dumnezeu sa nu ne mai dea useri ca tine, papagali din astia. Hai, vezi ca e seara, du-te si te roaga ,,la" dumnezeu, sa-ti dea niste sanatate si minte.

Edited by vladutz114, 11 October 2013 - 22:51.


#30
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
La naiba, parca vad ca o sa murim cu totii in moduri diverse, dar totusi stupide si nimeni nu o sa prinda o "crapare" asa glorioasa.
Apropo de morti stupide, pana in 2800, nici lichenilor nu o sa li se mai para cool Pamantul, asa ca asteroidul nu o sa omoare nimic. Eventual o sa faca praf...dar nu-i nimic, coafura rezista.

#31
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Este de ajuns sa mearga un manelist de-al nostru acasa la Putin si sa il roada curiozitatea de "ce face butonul asta rosu?" Si uite asa nu mai apucam sa mai vedem nici un asteroid Posted Image

#32
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Gontare, mai iesi si tu pe-afara prietene.... Mai vezi si tu lumea ! Poate te vede vreo femeie si te ia cu forta ... de barbat, etc, etc ...

#33
Zuy

Zuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 19.11.2006
Posted Image

#34
Wazot

Wazot

    Taxi Driver

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 10.05.2008
bai voi sunteti normali?? mai sunt 860 de ani pana atunci. In acest timp omenirea ori va disparea ori va avea posibilitatea sa colonizeze si celelalte planete si sa produca planete eventual. Unde eram in urma cu 800 ani?? unde suntem azi?? unde vom fi peste 800 avand in vedere ca stiinta evolueaza in progresie geometrica??

Mi se rupe si de ce va fi peste 100 ani, din partea mea poate veni sfarsitul lumii in momentul cand voi muri

Edited by Wazot, 12 October 2013 - 10:48.


#35
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
Speranta de viata creste in continuu, in cateva decenii probabil se va descoperi si leacul nemuririi, e foarte probabil ca multi dintre noi sa traim pana in 2880, trebuie sa facem ceva de pe acum!

#36
Wazot

Wazot

    Taxi Driver

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 10.05.2008
deci genetica moderna a facut progrese uriase, si e posibil sa ne intalnim cu asteroizi si oameni cu viata f lunga de sute de ani, dar nici atunci chiar in asemenea conditii nu vom admite intoarcerea inapoi.  Poporul este adevaratul stapan de destinele universului pe bogatiile universului.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate