Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Microfon - Zgomot de fundal

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
BigMistak3

BigMistak3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 28.09.2013
Am cumparat niste casti cu microfon incorporat (cele mai ieftine pe care le-am gasit) si am incercat sa fac niste videoclipuri pt utub si am zgomot de fundal, care nu e tocmai mic + ca si la skype am zgomot. Stiu ca imi trebuie unul scump pt a scapa de zgomot, dar ma gandesc ca exista vreun program ceva pt a rezolva asta, nu-i asa?

#2
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Poate te ajuta asta ori asta
Ori faci asa:
1) scoti sunet-ul de pe video
2) scoti melodia si sunetele de fundal de pe sunet (recomand Audacity fiindca e moca dar rezultatele nu sunt excelente)
3) reunesti sunetul cu video-ul
poti folosi www.online-convert.com pentru a transforma un video in mp3, audacity pentru a scoate doar vocea de pe mp3 si windows movie maker pentru a adauga noua coloana sonora pe video sau alt soft pentru editat video.
Daca ai de facut conversia pentru un video foarte mare va fi dificil.

Eu am casti cu microfon de 6 ani si merg impecabil,fara nici un fel de sunet de fond.Au costat pe atunci 25 lei.Probabil e din seterile audio,driver audio....Nu ai spus ce casti sunt.Made in China ori ....Europa?

Edited by Adi blondu, 11 October 2013 - 17:07.


#3
BigMistak3

BigMistak3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 28.09.2013
nu stiu.... sunt de la trust, tot 25 lei au costat... doh da ma pui la munca nu gluma;)) =, Nu prea ma pricep sa umblu in setarile de la driverul audio, am Realtek.

Oricum, multumesc.

ps: cu windows movie maker cred ca stric toata calitatea video...


Incerc sa caut un program mai automatic... dai un click si scoate el singur zgomotul, cv mai pt lenesi asa.

#4
VadimScutari

VadimScutari

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.02.2014
Zgomotul de fundal poate fi eliminat fara probleme vezi un tutorial video foarte simplu si util bafta. poftim tutorialul  http://www.amatorpc....gistrari-audio/

#5
sergiu1111

sergiu1111

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.04.2013
Buna seara
am un microfon MKD RFT VEB MIKROFONTECHNIK GEFELL MV 102 cu o iesire cu 5 fire si as dori sal pot conecta la un pc cum as putea ???????

1 rosu 2 verde 3 negru
4 alb 5 albastru



multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate