Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Problema Digi TV Satelit

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#73
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014

 manoman, on 27 iunie 2014 - 11:52, said:

Putere semnal 80%, calitate 75% - citite intr-o zi noroasa. Intr-o zi fara nor pe cer calitatea urca pina la 95% iar puterea la 85%


multumesc man ! inseamna ca am o problema cu pozitionarea antenei ! S80% Q56%-60% pe 12,687(frecventa tvr-ului)

#74
cbota

cbota

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 29.03.2009
Buna,

Am si eu DIGI satelit si de ceva timp cand e inorat, bate vantul sau ploua canalele DIGI 24, DUCK TV nu au semnal (DUCK TV) sau imaginea se blocheaza si apare cu intreruperi (DIGI 24 si uneori si PRO TV)! Am banuit ca e ceva de la antena si am miscat putin antena (in limita elasticitatii) si am observant ca daca reduc din inclinare semnalul reapare! Am un reciver KAON 1000HD care binenteles nu arata cu valori calitatea semnalului! Acum intrebarea : e suficient daca spre exemplu destrang putin cele doua suruburi de jos si strang cele 2 de sus (antena e pusa pe support in patru suruburi (2 bride). Nu as umbla la surubul de inclinare deoarece e prea mica sa zic asa "reglarea in inclinare" si mi-e frica sa nu o dereglez mai tare!  Multumesc mult!

#75
Adrycom

Adrycom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 02.03.2011
Salut ,am un vecin care are montat pe balconul meu o antena digi , cu un receptor Hyundai 1160 .nu la mai folosit de cateva saptamani , ieri dim  ma rugat sa il ajut deoarece nu mai functiona sistemul pe ecran aparea mesajul Cartela expirata ..l-am lasat pe tvr1 aprox 7 ore nimic  pe canalul la liber UTV functiona ,astazi dim a fost cu el la astea de la RDS& RCS  si dupa ce a asteptat aprox 40 min  o angajata fara sa stea la discutie cu clientul auzind mesajul care ii apare ia facut un Bon intrare in Service   ...nu inteleg de ce in service ca sa ii faca ce ???sa il stearga aia de praf  ..,in loc sa ii activeze cartela sau in cel mai rau caz sa ii inlocuiasca cartela ,,,,.l-am pus sa faca o reclamatie la astea la Bucuresti .cu toate ca pe site lor nu apare nicaeri rubrica Reclamatii
Stau si ma intreb au procedat corect astea oprindu- decodorul sau nu , voi ce parere aveti

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate