Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

DNS Dynamic RDS

- - - - -
  • Please log in to reply
196 replies to this topic

#19
creativestar

creativestar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 24.10.2009
Am o problema legata de serverele dns de la rds. Am router, si daca se opreste curentul, nu mai functioneaza dns serverul cu numele ales de mine, uneori il repar ca sa zic asa, intrand in cont, schimband numele, restartez routerul, apoi intru din nou in cont si revin la vechea denumire, restartez routerul si apoi merge. Dar asta nu functioneaza intotdeauna. La fel se intampla si la un calculator la care nu am router, daca se ia curentul fara sa inchid conexiunea inainte. Daca mi-ar putea da cineva niste detalii , pentru ca acum nu mai merge manevra descrisa mai sus de mine. Multumesc.

#20
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
secretul se numeste rabdare.

#21
creativestar

creativestar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 24.10.2009
Ti-am urmat sfatul. Intradevar dupa un timp , mai mult sau mai putin indelungat merge. Tx.

#22
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
refresh value e parca configurat la 15 minute. (nu sunt sigura)

#23
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,519
  • Înscris: 09.01.2010
Se pot adauga si alte conturi DDNS in router in afara de cele incluse (de ex. vreau no-ip.com si routerul meu nu are)?

#24
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
doar daca routerul suporta firmware third party. imi vine totusi greu sa cred ca nu suporta dyndns sau no-ip. despre ce router vorbim?

Edited by carmenclara1, 19 March 2014 - 00:16.


#25
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,519
  • Înscris: 09.01.2010
Este vorba de un router Tenda W311R, dyndns suporta :)

#26
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
pai vezi ca se poate obtine 1host gratuit dupa terminarea perioadei de trial pe dyndns.

#27
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Sa-i ia gaia pe cei de la dyndns, nu va faceti cont, mie mi-au sters toate hosturile (aveam 4)pentru ca am uitat sa fac refresh-ul lunar. Asta dupa mai bine de 4 ani.
Recomand duckdns.org, iti creezi cont 100% free cu un singur click pe sign in cu contul de google, fara carduri si alte tampenii a la dyndnds.org.

#28
manowar27

manowar27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 18.04.2005
S-a cam terminat cu dyndns.org gratuit:

To our Dyn free hostname users:

For the last 15 years, all of us at Dyn have taken pride in offering you and millions of others a free version of our Dynamic DNS Pro product. What was originally a product built for a small group of users has blossomed into an exciting technology used around the world.

That is why with mixed emotions we are notifying you that in 30 days, we will be ending our free hostname program. This change in the business will allow us to invest in our customer support teams, Internet infrastructure, and platform security so that we can continue to strive to deliver an exceptional customer experience for our paying customers.

We would like to invite you to upgrade to VIP status for less than $20 -- a 25% discount good for any package of Remote Access (formerly DynDNS Pro). By doing so, you'll have access to customer support, additional hostnames, and more.


:(

#29
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
pacat!

#30
dodoni

dodoni

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 08.12.2013
Buna ziua

Ma poate ajuta cineva sa configurez wamp server sau plex media server ce poate fi accesat din afara (alt calculator conectat la rds) printr-o adresa nume.go.ro cu dynamic dns de la rds?

#31
dodoni

dodoni

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 08.12.2013

View Postdodoni, on 25 mai 2014 - 15:33, said:

Buna ziua

Ma poate ajuta cineva sa configurez wamp server sau plex media server ce poate fi accesat din afara (alt calculator conectat la rds) printr-o adresa nume.go.ro cu dynamic dns de la rds?

... am reusit

#32
anyidyoulike

anyidyoulike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 14.10.2009
Ajutor !!! Mi-am prins urechile Posted Image

Am un DLink DIR-626L, am conectat la acesta un stick pe care doresc sa-l accesez de la distanta. Am configurat DDNS la RDS, am configurat "storage" pe router, am obtinut linkul de acces, insa cand introduc user si parola acestea sunt invalide. In sectiunea DDNS a routerului apare la status "disconnect". Poate cineva sa ma lamureasca unde am gresit? Sau poate nu am activat ceva din router?

Multumesc.

Attached Files

  • Attached File  1.PNG   57.15K   278 downloads


#33
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
Dyndns  cu terminatia .go.ro  se seteaza in contul de la digi, nu trebuie sa mai faci nimic la router.
Dupa ce setezi numele dorit in digicare, dureaza ceva pana incepe sa functioneze (de la 1/2 ore la 24 ore).
Daca iti faci cont in alta parte, de exemplu no-ip.org, atunci setezi in router.

Edited by lori_2001, 05 July 2014 - 15:50.


#34
anyidyoulike

anyidyoulike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 14.10.2009
Este de doua zile facut contul dyndns la rds, am sunat in callcenter si mi-au spus ca este functional...posibil ca acest router sa nu suporte conexiune dydns decat de la dlinkddns.com, dynddns.com si dyndns.com?

#35
hugbear

hugbear

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 05.12.2007
Intai ar trebui sa verifici daca serviciul e in picioare si daca e vizibil dinspre WAN (Internet). Vezi care e IP-ul tau public (http://www.whatismyip.com/) si incearca sa-ti accesezi storage-ul direct prin IP. Abia dupa ce rezolvi totul prin IP, incerci si cu DNS.

P.S. La Setup -> USB Settings, in coloana din dreapta ("Helpful Hints..."), du-te jos de tot si da click pe "More...". Daca in pagina aia scrie:

Quote

Network USB
Select to share a USB printer, scanner, or storage device connected to the USB port behind the router with multiple users within your network.
s-ar putea sa n-ai bafta... E posibil sa-ti trebuiasca firmware alternativ.

#36
anyidyoulike

anyidyoulike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 778
  • Înscris: 14.10.2009
Cu ddns de la rds nu reusesc, insa cu ddns de la dlinkddns.com nu am probleme...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate