Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

teapa pe site renumit de freelancing

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
alin2006

alin2006

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 07.02.2013
Salut tuturor

Faza dura azi :am incercat sa retrag niste bani de pe un site renumit de freelancing (Cel mai mare... cred ca il stiti care este,cei care lucreaza in domeniu)

Cu o luna in urma i-am facut un proiect unui tip... totul ok am retras banii nici o problema ,saptamana trecuta am mai facut un proiect pentru altcineva am vrut sa retrag banii , si imi zice ca o anumita parte din bani sunt blocati fiindca angajatorul are probleme cu contul ...
-------------------------------------------------------
Requested on: Oct 9, 2013 at 8:06 PM EEST
Request ID:
Payment Gateway: Paypal
Decline reason: Funds originated from an account that is currently under review.
------------------------------------------------------
Ii contactez pe cei de la suport ii intreb care este problema si cand pot sa retrag acesti bani

Tipul de la suport imi spune ca problema este de la primul proiect care l-am facut si ca acum mi-au blocat o parte din suma din proiectul care l-am facut acum o saptamana pana isi rezolva angajatorul ala problema ...imi spune daca am vreo alta modalitate de a contacta angajatorul sa il contactez si sa ii spun sa isi rezolve problema cu contul ...dar in termenii lor de utilizare spun ca nu ai voie sa ceri date de contact ...am incercat sa ma duc la contul lui sa ii trimit un PM ,contul lui este Account of ...is temporarily not available...lol

Deci daca un angajator vrea sa iti dea o teapa ti-o da usor ...site-ul ala cu tot cu masurile lor de protectie nu dau doi bani ...ei daca isi iau teapa de la angajator ,iti iau banii din cont tot tie freelancer ...site-ul castiga si tot tu iti ei teapa ...Posted Image


--------------------------- asta e mesajul de la suport---------------------
Hi Alin,
Thank you for contacting "..." Support.
Records show that your withdrawal has been cancelled because part of the funds that you are trying to withdraw came from a previous project with your employer 'gerryprout.'
Your employer is currently having some issues with their account. You may contact them and ask them to settle their account issues at the soonest. Once their issues have been resolved, the funds will be reinstated to your account and you can withdraw them.
If you have any further questions or concerns, feel free to contact us again.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Cum sa-l contactez daca ala are contul suspendat...lol

Edited by alin2006, 10 October 2013 - 17:08.


#2
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
E un risc pe care ti-l asumi ca freelancer.

#3
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Era milestone sau plata directa?

#4
alin2006

alin2006

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 07.02.2013

View PostDarkAngelBv, on 10 octombrie 2013 - 16:47, said:

Era milestone sau plata directa?

avea milestone...dar bani au fost virati fara problema in cont la sfarsit...

Edited by alin2006, 10 October 2013 - 16:49.


#5
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
Pai cine era tipul asta care te-a angajat?

#6
alin2006

alin2006

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 07.02.2013

View PostGonthar, on 10 octombrie 2013 - 16:53, said:

Pai cine era tipul asta care te-a angajat?

gerryprout asta e username-ul lui ,dar nu ai ce sa faci ...nu ai cum sa-l contactezi... are contu suspendat

#7
Wazot

Wazot

    Taxi Driver

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 10.05.2008
Ce proect e vorba? daca e pe fonduri europene sau regionale e posibil sa fie o problema de implementare sau chiar o frauda

#8
alin2006

alin2006

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 07.02.2013

View PostWazot, on 10 octombrie 2013 - 17:13, said:

Ce proect e vorba? daca e pe fonduri europene sau regionale e posibil sa fie o problema de implementare sau chiar o frauda

nu are nici o legatura e vorba de chestii legate de web design etc...

#9
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006

View Postalin2006, on 10 octombrie 2013 - 16:59, said:


gerryprout asta e username-ul lui ,dar nu ai ce sa faci ...nu ai cum sa-l contactezi... are contu suspendat

Cum adica "gerryprout"? Care e numele lui adevarat, din ce tara este, nu ai vorbit cu el pe telefon sau macar pe Skype ca sa stii cu cine ai de a face?

#10
Wazot

Wazot

    Taxi Driver

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 10.05.2008
aa, e un site dinala cu un fel de prestari servicii sa inteleg. Pai e cu risc evident. Nasoala trebaba, ce sa zic poate cumva sa iei legatura cu administratia sitului sa -l identifice pe respectivul daca e cu date reale inregistrat.

#11
alin2006

alin2006

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 07.02.2013

View PostGonthar, on 10 octombrie 2013 - 17:20, said:

Cum adica "gerryprout"? Care e numele lui adevarat, din ce tara este, nu ai vorbit cu el pe telefon sau macar pe Skype ca sa stii cu cine ai de a face?

nu ai voie pe site-ul ala sa ei datele lui de contact,cand faci un proiect trebuie sa-l faci prin site-ul ala ,ei sunt un fel de samsari...

#12
ioman87

ioman87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 05.02.2006
Asta-i viata. "Angajatorul" a folosit cel mai probabil un cont de paypal furat. Tragi aer in piept si mergi mai departe, mai mult nu ai ce sa faci. Paypal nu le va returna banii (ei iau partea cumparatorului intotdeauna, daca nu e vorba de bunuri fizice), iar ei nu se apuca sa iti dea tie cadouri.

#13
alin2006

alin2006

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 07.02.2013

View PostWazot, on 10 octombrie 2013 - 17:21, said:

aa, e un site dinala cu un fel de prestari servicii sa inteleg. Pai e cu risc evident. Nasoala trebaba, ce sa zic poate cumva sa iei legatura cu administratia sitului sa -l identifice pe respectivul daca e cu date reale inregistrat.
Ceva de genu ,e un fel de site care protejeaza angajatorii si prestatorii de servicii de potentiali tepari ... dar de fapt nu dau doi bani...si sunt cei mai mare...este un site foarte mare... gen google ,yahoo

#14
ioman87

ioman87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 05.02.2006
Pui gresit problema, nu e vorba ca nu dau doi bani pe clienti. Dar daca ei ti-ar da tie banii chiar daca angajatorul s-a dovedit a fi un tapar si paypal le-a luat lor banii inapoi, apai in scurt timp ar da faliment

#15
alin2006

alin2006

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 07.02.2013

View Postioman87, on 10 octombrie 2013 - 17:26, said:

Asta-i viata. "Angajatorul" a folosit cel mai probabil un cont de paypal furat. Tragi aer in piept si mergi mai departe, mai mult nu ai ce sa faci. Paypal nu le va returna banii (ei iau partea cumparatorului intotdeauna, daca nu e vorba de bunuri fizice), iar ei nu se apuca sa iti dea tie cadouri.

Corect dar faza e ca te mint frumos si iti ia comisioane foarte mari din ceea ce castigi tu ,macar un pic de respect sa ofere si ei ... clientii cu care discut personal si am datele lor de contact nu mi-au facut niciodata asa lol,si e bine sa stie si ceilalti care lucreaza in domeniu sa nu pateasca si ei...

View Postioman87, on 10 octombrie 2013 - 17:31, said:

Pui gresit problema, nu e vorba ca nu dau doi bani pe clienti. Dar daca ei ti-ar da tie banii chiar daca angajatorul s-a dovedit a fi un tapar si paypal le-a luat lor banii inapoi, apai in scurt timp ar da faliment

Pai si e vina mea ca ei si-au luat teapa ? De ce sa platesc eu cu timpul meu si energia mea pentru greselile lor ?Ei iti spun ca totul e sigur,contracte etc ,daca nici in astea mari nu mai poti avea incredere lol ...

#16
ioman87

ioman87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 05.02.2006
Nici o platforma de intermediere nu e perfecta. Daca intalneai angajatorul ala prin alte metode, tot teapa luai.  Pe viitor, daca e vorba de proiecte mai mari, incearca sa eviti pe cat posibil angajatorii fara proiecte la activ

#17
alin2006

alin2006

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 07.02.2013

View Postioman87, on 10 octombrie 2013 - 17:46, said:

Nici o platforma de intermediere nu e perfecta. Daca intalneai angajatorul ala prin alte metode, tot teapa luai.  Pe viitor, daca e vorba de proiecte mai mari, incearca sa eviti pe cat posibil angajatorii fara proiecte la activ

nu ai cum e imposibil... 90% din angajatori nu au proiecte la activ...

#18
Wazot

Wazot

    Taxi Driver

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 10.05.2008
Eu ma gandeam ca e ceva in genul okazii unde daca cineva te tepuieste e capabil sa ofere ip-ul datele reale , cele de card si altele politiei in cazul unei anchete serioase cum a fost anul trecut cand a fost astfel prinsa o retea de vanzatori pe okazii de diverse obiecte virtuale de fapt

Edited by Wazot, 10 October 2013 - 18:38.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate