Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Voi ati munci pe gratis?

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 01.10.2009
Intru cateodata pe un forum de matematica si postez solutii pentru probleme mai grele. Am observat ca 99% din intrebari au raspunsuri. La cele usoare raspusul apare imediat, in mai putin de un sfert de ora, ca si cum ar exista o concurenta intre cei care dau solutiile. Cu cat proproblema este mai dificila, cu atat raspunsul apare mai tarziu, insa apare in cele din urma. Sunt unii pe acolo care si-au scris tema de la scoala, si desi este impotriva regulamentului, au primit raspunsuri.
Concluzia pe care am tras-o eu este, ca indiferent de domeniu, activitatea se face de placere daca nu este impinsa la exces. Ca si un leu se imbolnaveste daca-i tot dai peste bot sa manace carne.
Nu este posibil la ora actuala a se transforma munca in joaca. Insa va fi posbil pe viitor cu ajutorul inaltei tehnologii.

Edited by XORIAN_L, 14 October 2013 - 14:57.


#38
Gabi85

Gabi85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 04.09.2013
Scuze de interventie dar asta cu munca pe gratis chiar mi-ar placea si mie. Partea pe care nu  o inteleg e ce legatura are mercador si tocmai cu Okazii ca eu le vad ca find platforme diferite... Okazii imi ofera mai multa incredere sincer fata de mercador sau tocmai... Sa nu mai zic de Aoro care cam trage cu tzeapa in oameni...

#39
cristijuru

cristijuru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 22.03.2012
Mda, abi are dreptate, cel de mai sus, Xorian, are si mai multa dreptate :)). Mai citisem pe aici una alta de ma gandesc ca si eu as munci pe gratis daca si la supermarket ar fi totul la fel de gratis ca munca mea. Ce tare ar fi sa putem munci cum era in filmul ala de aveai timp traiai, nu aveai timp mureai si totul era afisat pe mana...Sa muncesti sa ai "contorul" pe mana, sa cumperi si sa platesti cu el si totul sa fie acolo. Stiu, popii si aia de urasc buletinele cu cip sau pasapoartele or sa imi sara in cap. Totusi la partea cu okazii nu am inteles ce legatura are cu mercador si restu in topicul asta...:)

#40
adrianbatran

adrianbatran

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.09.2013
:)) Foarte tare asta cu munca moca. Daca macar asigurarile medicale privat ar fi oferite moca sau o zi pe saptamana ar fi oferita asa la "mokazie" macar cu un comision de 15 centi :)))

#41
Gabi85

Gabi85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 04.09.2013
Ar fi foarte tare sa existe o platforma ca jocul ala de puneau toti bani si venea randul tau o singura data si luat de sa umpli o gaura. As plati o mokazie de-asta  lunar sincer sa fiu. Nu are legatura cu ce vorbeati mai sus dar imi place cum suna :))

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate