Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Windows 7 SP1 - Cleanup Update

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
M-a ajutat foarte mult aceasta informatie, sunt fisiere care CCleaner spre exemplu nu le gaseste, doar Tuneup Utilities, care e cam a pain in the aham.

#20
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
Pana la urma la win. 7 sunt necesare update-urile ? Eu am bagat sp1 si ruleaza bine pana acum !

PS: stiu e o intrebare banala , poate chiar penibila dar eu nu prea cred in acele update-uri de securitate :|

#21
CoL00SaL

CoL00SaL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 23.12.2013
Si mie ruleaza bine SP1Posted Image ...cu  update-uri la zi, nu am avut nici-o problema cu el...eu zic ca sunt necesare, mai ales pentru securitate.Posted Image

#22
DJPocaitul

DJPocaitul

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,778
  • Înscris: 17.09.2014
Cine foloseste CCleaner ? Si eu am W7 home premium/64. Si mai folosesc si WinASO Registry Optimizer. E bine asa ?

#23
wirtooo

wirtooo

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 24.02.2015
Multumesc, chiar acum am sters aprox. 3 gb ocupati aiurea numai de actualizarile lor stupide.

#24
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,596
  • Înscris: 21.08.2008
Am deja acest update instalat dar nu apare acel buton ca in primul link. w7 32 bit SP1.
Ieri am instalat acest SO pe un SSD nou, netbookul mergea bine insa dupa ce am instalat toate updateurile parca merge mai prost, "ajutat" si de un Atom de doar 1,6GHz.
Ce ziceti sa fac: sa elimin toate updateurile sau sa reinstalez totul si sa nu mai activez updateul automat?
Strict referitor la updateuri doresc sa stiu.

#25
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 20.08.2004
n-am nicio problema cu spatiul, insa am zis sa incerc un Disk Cleanup. situatia initiala: 44.1GB liberi din 79 GB. rulat disk cleanup, spune ca poate elibera 3.18 GB. ii dau sa ruleze si la sfarsit raman cu 43.8 GB liberi!!!! mai rulez o data disk cleanup, zice ca mai poate elibera 250 MB, ii dau sa ruleze si la sfarsit ma trezesc cu 43.6 GB liberi !!! deci ce sa zic, stupoare totala Posted Image

#26
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Eu am incercat direct cu "Disk Cleanup" (fara sa instalez acel KB de la Microsoft), sperand sa mai castig astfel cativa GB, precum colegii... dar, vorba lui Iohannis: ghinion! Mi-a eliberat doar 75 mb. Apoi am zis sa iau si acel update si sa incerc si asa. Rezultatul: 1,4 gb in plus. Pentru intretinerea sistemului folosesc doar CCleaner si Your Uninstaller, dar se pare ca nu-si fac treaba chiar atat de bine.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   7.53K   17 downloads
  • Attached File  2.jpg   7.38K   15 downloads


#27
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013

View PostDares, on 05 iunie 2015 - 11:46, said:

Eu am incercat direct cu "Disk Cleanup" (fara sa instalez acel KB de la Microsoft), sperand sa mai castig astfel cativa GB, precum colegii... dar, vorba lui Iohannis: ghinion! Mi-a eliberat doar 75 mb. Apoi am zis sa iau si acel update si sa incerc si asa. Rezultatul: 1,4 gb in plus. Pentru intretinerea sistemului folosesc doar CCleaner si Your Uninstaller, dar se pare ca nu-si fac treaba chiar atat de bine.


Trebuie sa dezactivezi serviciul Windows Update si sa pui un SSD in locul HDD!Posted Image

#28
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,039
  • Înscris: 26.04.2007
nu mai dezactivati WindowsUpdate ca d-aia captati virusi de pe pagini de web sau cine stie de pe unde.
instalati-va updateurile si sistemul merge perfect....

#29
Puritan

Puritan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.05.2007
Buna ziua,

Am Windows 7
In partitia C mai am spațiu doar 544MB
Folosesc WinDirStat (Scan 1) Sterg temp și EDB file. Altele nu am curajul.
Ce fisiere as putea sa mai sterg pentru a elibera spatiu fără să periclitez funcționarea laptopului?
Multumesc.

Attached Files



#30
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,809
  • Înscris: 09.12.2012
CMD As an administrator fara ghilimele

" powercfg.exe -h off "

#31
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
win7 x 64 , il am de mai demult, vreau sa-l reinstalez, dar lipseste "verisign universal root certificat", si nu pot instala softuri mai noi. Cum se procedeaza pentru a rezolva problema? De pe net, n-am prea inteles, face trimitere in zone ale windows-ului unde n-am ce cauta cu cunostintele mele in domeniu.

#32
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Pentru cei care mai intampina asemenea problema, rezolvarea a fost asta:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1UONBiDrIuo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
si de aici:
http://certificate.f...thority_c_.html
Reusita garantata, scuze de dublu post.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate