Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Allview Viva H8

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
ConteNegro

ConteNegro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 14.02.2009
O folosesc de o luna  jumatate. Foarte multumit. Jocuri, filme online, browsing, se misca fara probleme. Am si stick S2V si pot vedea filmele direct pe televizor.  Prima data cand citesc parerile despre produs dar cred ca unii sunt putin rautaciosi pe aici. Pentru cei care o detin si sunt multumiti sa o folositi sanatosi si fara incidente.

#20
doruletz77

doruletz77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.05.2011
Detin aceasta tableta de doua saptamini si pot spune ca sunt incintat de ea,raspunde foarte bine la    comenzi.
Vad ca din pacate sa cam discuta foarte putin de ea ,referitor la opiniile unora care isi dau cu parerea fara sa stie cu ce se maninca..
Poate se deschide un topic pentru ea.

#21
thorrman

thorrman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 06.09.2005

 doruletz77, on 01 decembrie 2013 - 13:12, said:

Detin aceasta tableta de doua saptamini si pot spune ca sunt incintat de ea,raspunde foarte bine la comenzi.
Vad ca din pacate sa cam discuta foarte putin de ea ,referitor la opiniile unora care isi dau cu parerea fara sa stie cu ce se maninca..
Poate se deschide un topic pentru ea.
Sal, dupa 3 luni de functionare, ce poti sa-mi spui despre ea? E ok? Ai root-at-o?

#22
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
Salut, de cateva zile ma bate un gand sa imi iau aceasta tableta, dar nu stiu daca e ce-a mai buna idee. Pt. mine este un plus faptul ca are 3g altfel saream direct pe Lg gpad 8.3. Voi ce ziceti ? Merita ?

#23
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
Deasemeni vreau sa intreb deoarece nu am gasit nimic pe net daca se poate root-a ?

#24
badlink

badlink

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 24.02.2010
gata, mi-am luat lenovo b6000, aproape aceleasi specificatii doar baterie mai buna.

#25
BigSmoke_CT

BigSmoke_CT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 28.11.2008
Detin si eu o tableta allview Viva H8 si vroiam sa va intreb daca ati incercat pe ea Nfs Most Wanted si Gta San Andreas deoarece eu am incercat si la Most Wanted nu sunt afisate caracterele de pe butoane iar la San Andreas apar pacle/panze bleo-alburii din cer pana-n pamant pe harta ca pe un pc cu ram putin sau stricat...daca nu ati incercat va rog incercati ca sa stiu si eu daca are ceva tableta mea sau pur si simplu nu sunt suportate cum trebuie jocurile mentionate pe acest model.Va multumesc si astept raspuns.

#26
butisac

butisac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.07.2014
Sall, am o tableta allview viva h8.
i-am dat o resetare, revenire la setarile din fab, si acum nu mai pot folosi camera de 5, decat pe cea de 2, adik de 3g.

Stie vreunu mai priceput daca mai trebuie sa instalez ceva? K de la setari nu e sigur. Am incercat si alte app pt camera si degeaba

#27
gelucimpi

gelucimpi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 24.01.2007
Salutare!

De 2 saptamani, sunt posesorul acestui model de tableta. Deocamdata, sunt multumit de cum se misca, de cum arata. Peste display, am aplicat o folie anti-reflex. Este OK!

http://www.folieprot...allview-viva-h8

Pentru protectia ei, i-am procurat si aceasta mapa/husa:

http://www.f64.ro/pr...lete-de-8-.html

#28
Marian345

Marian345

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.03.2015
As dori daca are cineva un backup la tableta viva h8?Va multumesc.

Sau ROM-ul oficial.

#29
bgs1000

bgs1000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 12.01.2007
A incercat cineva sa schimbe ROM-ul pe aceasta tableta ?

#30
vladro2

vladro2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 25.11.2008
Cum se face upgrade la rom ?
Are 4.4.4 si-mi zice "Your target doesn't support Over-the-Air".
Sunt si versiuni actuale ?

(allview viva h8 lte)

Edited by vladro2, 10 May 2017 - 21:46.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate